kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
kerad, bo to gruszka wersji Limited :mrgreen:
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Czy tylko ja mam wrażenie, że większość sprzedających/kupujących na OLX to niepełnosprytni?
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
Robert, wydaje mi się, że zwłaszcza olx przyciąga tzw. "Januszy i Grażyny."

ostatnio znalazłem coś takiego:
https://www.olx.pl/oferta...html#b96b572a50

opis mnie pozbawił tchu. Dlaczego do tej pory sam na to nie wpadłem. Nikt z forum chyba również...

"atutem aparatu jest wymienny obiektyw który można wymienić na 30 centymetrowy za sprawą czego zdjęcia wychodzą profesjonalne." :mrgreen:
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
OLX jest maksymalnie prosty w dodawaniu ogłoszeń, stąd też niższy poziom ofert pod względem opisu.
Właściwie wystarczy wrzucić zdjęcie z telefonu, wpisać jedno zdanie i jazda - bez parametrów i innych rzeczy wymaganych na Allegro.

allthatshewants napisał/a:
opis mnie pozbawił tchu. Dlaczego do tej pory sam na to nie wpadłem. Nikt z forum chyba również...

Pani Paula prawdopodobnie powtarza zdanie z jakiejś ulotki reklamowej albo słowa usłyszane w elektromarkecie ;)
To jest zwyczajna niewiedza w temacie tego sprzętu, bez złych intencji.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
To jest oleiksowy klasyk. Zdjęcie pokazuje coś innego niż pani sprzedaje, aparat jest "kitowy", cena wyższa niż w sklepie, grunt, że OKAZJA ;)
https://www.olx.pl/oferta...html#604c250a6b

Ceny na olx to osobna historia, czy ktoś kupi używkę, po gwarancji, tańszą o 10-15% od nówki ze sklepu?
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
Robert napisał/a:
Ceny na olx to osobna historia, czy ktoś kupi używkę, po gwarancji, tańszą o 10-15% od nówki ze sklepu?


dokładnie. Wg mnie olx to powinna być platforma, na której ktoś tanio i naprawdę okazyjnie chce się pozbyć rzeczy, sprzętów, które mu nie są do niczego potrzebne, które wyłącznie zalegają gdzieś w kącie. Większość robi jednak z tego miejsca targ poważnych i drogich rzeczy. Bez żadnych gwarancji co do istnienia sprzedawanych towarów...
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Robert napisał/a:
Ceny na olx to osobna historia, czy ktoś kupi używkę, po gwarancji, tańszą o 10-15% od nówki ze sklepu?

Ale zwykli ludzie, którzy nie śledzą danego rynku, tego po prostu nie wiedzą. Kupił za X, cenę obniża o Y i jazda. Mało komu chce się sprawdzać ile coś może kosztować.
Zresztą, chyba nie ma obowiązku sprzedaży każdej używanej rzeczy min. 30% taniej, co nie?

allthatshewants napisał/a:
Większość robi jednak z tego miejsca targ poważnych i drogich rzeczy. Bez żadnych gwarancji co do istnienia sprzedawanych towarów...

To zupełnie jak na Allegro, Gumtree, eBay, Facebooku czy przeróżnych forach (oprócz P@PL) ;)
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Misztu napisał/a:
Mało komu chce się sprawdzać ile coś może kosztować.

Jak się komuś nie chce, to niech płaci. Widocznie temu komuś nie zależy wystarczająco na tym, żeby zapłacić mniej, czyli obie strony są szczęśliwe.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Kerebron napisał/a:
Jak się komuś nie chce, to niech płaci. Widocznie temu komuś nie zależy wystarczająco na tym, żeby zapłacić mniej, czyli obie strony są szczęśliwe.

W swoim wcześniejszym poście miałem na myśli tylko to, że sprzedający nie dokonują porządnego rozeznania przed wystawieniem oferty.
Z drugiej strony kupujący też często nie porównują wszelkich aspektów. Jest taniej o 200 zł, to łapie "okazję" i się cieszy, że przyoszczędził. Trochę zazdroszczę takiej beztroski ;)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Misztu napisał/a:

Zresztą, chyba nie ma obowiązku sprzedaży każdej używanej rzeczy min. 30% taniej, co nie?


Powiem więcej, wcale nie ma obowiązku sprzedaży ;) . Jestem prostym człowiekiem i wydaje mi się, że daje się ogłoszenie, żeby sprzedać towar, tymczasem wiele ofert wisi bardzo długo, być może to klasyczne polowanie na jelenia.

Dobry tekst od sprzedających: panie, mój tańszy niż stoją na allegro, po pytaniu, czy sprawdzili ceny w zakończonych, temat się kończy.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja ostatnio miałem wesołą przygodę z OLX. Szukałem przez 1,5 miesiąca książki, poradnika z 2002, 64 strony, więc regularnie przeszukiwałem Allegro i OLX. Wypożyczyłem ją z biblioteki, więc dokładnie wiedziałem co jest środku itd. Po prostu chciałem mieć własny egzemplarz, bo lubię książki. W końcu jest na OLX, ale widzę cenę 200 złotych. Wyczyściłem okulary, wyczyściłem monitor, ale cena ani drgnie. Napisałem więc do sprzedającego, że kupiłbym gdyby cena była niższa. Sprzedający odpisał150? Książka jest unikatem. Uprzejmie odpisałem, że za więcej niż 25 nie kupię. A tydzień później ktoś wystawił tę książkę na Allegro za 15 złotych. Taki z niej unikat.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
allthatshewants napisał/a:
"atutem aparatu jest wymienny obiektyw który można wymienić na 30 centymetrowy za sprawą czego zdjęcia wychodzą profesjonalne."


Sprawdziłem u mnie - no bo może odnosi się to do każdego systemu. Jak założę 60-250 z telekonwerterem i osłoną przeciwsłoneczną to mogę wydłużyć do 32cm. Mogę robić dobre zdjęcia :mrgreen:
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
szpajchel napisał/a:
Książka jest unikatem.

Określenia takie jak: unikat, biały kruk, klasyk, legenda zupełnie tracą swoje znaczenie w opisach sprzedawanych przedmiotów ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
kazio, 60-250 To obiektyw o zmiennej długości 6-25cm...
Dołożenie tulipana nic nie zmieni.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chyba, że to będzie tulipan adaptacyjny, uzupełniający długość zestawu do 30 cm :-P
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
kazio, koniecznie załóż pierścienie pośrednie, albo jeszcze lepiej - regulowany mieszek do makro. Dasz rade wyjsc na sporo ponad 30cm. W razie czego służę pomocą. Będę się wtedy tytułował jako asystent "profesjonalnego" fotogafa. Poproszę taki napis na pomniku, zamiast epitafium. :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk, tulipan zintegrowany z soczewką tele?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
http://allegro.pl/uniwers...6820929509.html

Popatrzcie na cenę i ile osób kupiło, w opisie jest napisane że opakowanie zawiera jeden pasek. neopren aż taki drogi ??
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
unbreakable napisał/a:
http://allegro.pl/uniwers...6820929509.html

Popatrzcie na cenę i ile osób kupiło, w opisie jest napisane że opakowanie zawiera jeden pasek. neopren aż taki drogi ??


myślę, że raczej nie ma aż takich jeleni. Mogło być podobnie jak w tej sytuacji:



wierzę, że zakupy zostały dokonane przed czterocyfrową podwyżką, bo jeśli nie... Świat okaże się co najmniej dziwny :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach