Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Kuba Nowak napisał/a:
Może to wrodzona oszczędność centusia ;-)
Halo, co na to Poznań?

Poznań wyraża aplauz i zaakceptowanie :mrgreen:
Dużo zdjęć np. z imprez sportowych czy z imienin cioci zostawiam li tylko jako jpg, RAW po obróbce (po jakimś czasie) wywalam. Zdjęcia, które szczególnie mi się podobają, co do których mam przyszłościowe niesprecyzowane jeszcze plany, zostawiam w RAWach.
To prawda, że koszt dużego dysku (czy to zewnętrznego czy wewnętrznego) nie stanowi już dzisiaj dużego problemu finansowego. Nie mniej jednak fenig do feniga i będzie kokosza
Znów wyłazi cetuś ;)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Michu napisał/a:
Wybierz cokolwiek. I tak będziesz zadowolony. Od kilku ładnych już lat aparaty są na tyle dopracowane, że nie ma sensu ich wymieniać. Zauważ - dziś miała premiera nowa puszka i to formatu 35mm (K-1 II) - i zero ekscytacji czy wzmożonego ruchu na forum. Ot, kolejna p***** w systemie.


A czym się ekscytować? Pentax/Ricoh popadł w całkowitą apatię. Ta "premiera" mogła by być przy okazji nowego korpusu z nowinkami usuwającymi znane niedostatki systemu, lub jakiejś linii szkieł kalibru serii stałek ze światłem f/2 firmy Fuji. Samodzielna jest żałosna. Nawet najzagorzalsi Pentalibowie musza przyznać, że w systemie jest źle. .
Wracając do tematu. AF-C w K3 został przetestowany na Penatxforums przy okazji KAF4 i super hiper piętnastej wersji 55-300 PLM . To był test z panią, która rzucał psu takie kółko. Co wyszło - żenada https://www.pentaxforums....-re.html?src=hs
W Pentaxie AF-S jest w miarę dobry od K-5II. Odstaje od reszty ale nie jakoś dramatycznie. Wybór pomiędzy K-5II(s) a K-3 to prawie tylko wyłącznie wybór pomiędzy rozmiarem matrycy.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
tomek_j napisał/a:
Wybór pomiędzy K-5II(s) a K-3 to prawie tylko wyłącznie wybór pomiędzy rozmiarem matrycy.


Akurat rozmiar matrycy jest ten sam ;-)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Kuba Nowak napisał/a:
tomek_j napisał/a:
Wybór pomiędzy K-5II(s) a K-3 to prawie tylko wyłącznie wybór pomiędzy rozmiarem matrycy.


Akurat rozmiar matrycy jest ten sam ;-)


Oczywiście - masz rację. Chodziło o rozdzielczość.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Mertz napisał/a:
jak się zapnie dobre szkiełko, to materiał dla LR'a jest wprost wymarzony, a matryca wykorzystuje w pełni to, co dostaje

Oj tam, takie foto można 13 letnim D200 zrobić a i AF nie najgorszy :evilsmile: Dajcie coś gdzie faktycznie czuć potęgę mocy :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
tomek_j napisał/a:
popadł w całkowitą apatię
tomek_j napisał/a:
znane niedostatki systemu
tomek_j napisał/a:
w systemie jest źle
tomek_j napisał/a:
Co wyszło - żenada
tomek_j napisał/a:
AF-S jest w miarę dobry od K-5II
tomek_j, ubawiłem się :mrgreen:
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ale.... z K5 (zwykłem- tym pierwszym) udawało mi się wyciągnąć więcej szczegółów z ciemnych partii obrazu niż z K3. Nigdy nie robiłem bezpośredniego porównania ale tak wynika z doświadczenia. Pewnie matryca K5 ma nieco lepszą dynamikę. (albo aparat lepsze oprogramowanie)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
kerad napisał/a:
Oj tam, takie foto można 13 letnim D200 zrobić a i AF nie najgorszy Dajcie coś gdzie faktycznie czuć potęgę mocy


Może prezentacja mocy to to nie będzie, ale masz poniżej centrum kadru z linkowanego zdjęcia, RAW ciągle ten sam.



Tego ze wspomnianego D200 nie wyciśniesz.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Ryszard napisał/a:
ubawiłem się :mrgreen:

To miło
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
...bo tak czytam, czytam - i jakoś te zmiany są tak kosmetyczne, że nawet głupio o nich pisać z ekscytacją.
Poprawili w doskonałym korpusie (K-1) jakość obrazka. I to znacznie patrząc po dostępnych materiałach. Czego chcieć więcej? Tak samo na początku marudzono na zmiany w K-5II.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Też nie rozumiem marudzenia. Lepszy obrazek za niższą cenę a tu lamenty.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
K-3II jest bardzo dobrym wyborem.

Napisałem to, gdyż ja sam takiego wyboru dokonałem ;-)
A wybierałem między nim, a KP.
I nie żałuję, cały czas ta puszka mnie o słuszności tego zakupu przekonuje!
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Poprawili w doskonałym korpusie (K-1) jakość obrazka. I to znacznie patrząc po dostępnych materiałach. Czego chcieć więcej? Tak samo na początku marudzono na zmiany w K-5II.


Michu napisał/a:
Ot, kolejna p***** w systemie.


:-B :-B
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czyli za K5IIs, 1400zl, jest dobra cena?
Bo za 1700zl, moge kupic z roczna gwarancja.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
PiotrB. napisał/a:
Czyli za K5IIs, 1400zl, jest dobra cena?
Bo za 1700zl, moge kupic z roczna gwarancja.


Zależy od przebiegu, ale na polskie warunki jedna obie oferty są dobre. Te aparaty sprzedają się często powyżej 2000 zł.
U japońskich sprzedawców na ebay (nie uwzględniając opłat importowych) to raczej normalna cena, ale nie zagłębiałem się nigdy w szczegóły.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
PiotrB. napisał/a:
Czyli za K5IIs, 1400zl, jest dobra cena?
...

Dobra cena jest wtedy, gdy płacąc ją jesteś zadowolony. :mrgreen:
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Nie widziałem K-5lls w dobrym stanie za mniej niż 2 tys. złociszy, dlatego pozostaję przy zwykłej K-5, które to są obecnie w nieprzyzwoicie niskich cenach B)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Prosze tylko zauwazyc, ze pisze z Japonii, .... a tam.... sa nizsze ceny... :-P :-D
A K-5, to moge miec za 500-600 zl.....
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
PiotrB., , ostatnio, z racji chęci zakupu, obserwowałem ceny k5Iis w Polsce. Cena 2150 zł to minimum. Z tym, że przebieg sięgał prawie 49000 klapnięć. Cena w okolicach 2250-2700 zł to standard. W USA ceny są podobne, do tych, które sam wskazałeś - 1300-1700 zł. Także wg mnie warto kupić, to są "dobre ceny", patrząc na rynek.

sam zaś znalazłem salomonowe rozwiązanie kwestii z tematu. Dorwałem dodatkowe środki (obrobiłem mały sklepik osiedlowy :mrgreen: ), więc zdecydowałem się na kupno i k-5IIs i k-3. Oba są już w drodze. Dam im miesiąc - dwa miesiące (wiosny, zima musi minąć, nie cierpię tego mrozu!!!) na walkę. Zwycięzca zostanie ze mną. Przegrany zostanie stracony przez alledrogo :mrgreen:
 
chester  Dołączył: 01 Kwi 2010
No to pojechałeś :D
A ja się ciągle waham, bo byłem nakierowany na K-5IIs, ale to Ty wyskoczyłeś z opcją K-3 i teraz nie wiem, co lepiej :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach