Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nowa "50"
Jeśli zdublowalrm, to prosze o przeniesienie:

https://pentaxrumors.com/2018/02/24/hd-pentax-d-fa-★-50mm-f-1-4-sdm-aw-lens-tokina-opera-50mm-f-1-4-ff-lens/

i tam jest takie zdanie:
There are even some rumors that Rioch could have purchased Tokina. - yyyyy???...
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
W sumie to mogłaby nie być zła wiadomość - że Ricoh ma na tyle kasy i nie zamierza wycofywać się z rynku foto (o standingu Tokiny można tylko gdybać).
Ale z drugiej strony - oznaczałoby to, że JSS ciągle projektuje nowych szkieł jak na lekarstwo, no i że tym bardziej nie mamy co liczyć na tańsze zamienniki od kogokolwiek (heh, jakbyśmy dzisiaj mogli...), nie licząc jakichś manuali w stylu Irix'ów itp.
Takie tam gdybanie.
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Jakoś ciężko mi w to uwierzyć ale takie wzmocnienie działu optyki by się przydało. Ciekawe jak by to wytłumaczył pewien kolega z Optycznych ;)
Ciekawe czy zachowaliby markę Tokina i dalej produkowali szkła dla NiC :-P
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Zakup Tokiny to można raczej między bajki włożyć, to część wielkiego koncernu Kenko-Tokina mającego w portfolio takie marki jak Slik czy Cokin. Czegoś takiego nie da się sprzedać po cichu. I niby skąd Ricoh miałby na to kasę? I jak tak patrzę na ten wspomniany news to wygląda jakby w tamtym zdaniu po "Tokina" zabrakło słowa "lens"....

A już w temacie: podobno obiektyw był rzeczywiście opracowywany razem z Tokiną, o tym pisał na innym forum człowiek rzekomo związany z Pentaxem , nick "asahi man":

https://www.dpreview.com/forums/thread/4257704

A co do plotek to już przy pierwszych zapowiedziach dotyczących tego obiektywu powstały na pentaxforums teorie spiskowe, jakoby wspólnie z Tokiną opracowywano stałki 35, 50 i 85 mm. Patrząc na roadmapę obiektywów i najbliższą premierę Tokiny, to wychodzi, że nie było to takie science-fiction, jak się wydawało...
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Odnowię temat.

Że się zapisałem na newsy z Pentax Rumors, to wiem z rana:

https://pentaxrumors.com/2018/03/14/hd-pentax-d-fa-%E2%98%85-50mm-f-1-4-sdm-aw-lens-additional-info-sharper-than-the-sigma-art-version/

Co myślicie? Czy "very heavy" rozumieć tak, jak jest napisane? Wspomnieli o nowych napędach, może także w 16-50 i 50-135. Czyżby... Eeee, nie, na pewno nie... (dziwna ta maniera fotografowania monitora i wklejania jako newsa, coś jak kontrolowane przecieki o izraelskim atomie).
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Mertz napisał/a:
Wspomnieli o nowych napędach, może także w 16-50 i 50-135
Ciekawe, dla apsc'owców jak ja ... i to nawet bardzo ...
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Jeżeli to ma być konkurencja dla Zeiss i Sigmy, to należy się spodziewać odpowiedniej ceny - min 3k.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mertz napisał/a:
very heavy

Mniejsza od 55/1,4 raczej nie będzie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tyle szkła trzeba gdzieś zmieścić.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
iwasherebefore napisał/a:
należy się spodziewać odpowiedniej ceny - min 3k
Optymista ;-) Ja bym dolną poprzeczkę podparł śmiało na 4k. To ma być killer a nie następca FA 50.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
W newsie jest podana cena 1300 USD, więc u nas pewnie z 6 K :mrgreen: :cry:
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
No tak, w sumie zapomniałem, że to ma być obiektyw "na lata", cena by to tłumaczyła.
Następna wersja tego obiektywu to prawdopodobnie 2030 rok. ;-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
iwasherebefore, do tego czasu po Pentaksie pozostanie tylko legenda 8-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
irek83, w 2030 Pentax będzie hopsał jak młode koźlątko - na endoprotezach nie tylko kolanowych :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach