Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Od jakiegoś czasu w Polsce clą mi wszystko co idzie z Japonii, nawet części do szkieł, obiektywy na części a o obiektywach nawet nie ma co wspominać.
Dlatego teraz ślę sobie wszytko do Niemiec, przynajmniej szkieł na części czy samych części mi nie clą.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
dilbert, Lepiej szukać sprzętu w UE, bardzo często trafiają się dobre okazje. Sam kupiłem trochę szklarni na ebayu i pentaksowych forach i lepiej to wychodziło cenowo jak zakupy na dalekim wschodzie. Jedyne co warto kupować to sprzęt którego nie można znaleźć u nas, ale to już przymus. Prawdopodobnie Kojut będzie miał na sprzedaż 645 to pytaj go póki jeszcze nie sprzedał ;-) .
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
Grzechotnik napisał/a:
Od jakiegoś czasu w Polsce clą mi wszystko co idzie z Japonii, nawet części do szkieł, obiektywy na części a o obiektywach nawet nie ma co wspominać.

No i o to chodzi. Oni to nazywają "uszczelnianiem" systemu.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Grzechotnik napisał/a:
Od jakiegoś czasu w Polsce clą mi wszystko co idzie z Japonii


Ktoś dał ptaszka przy Twoim adresie, i mają Cię.
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Hej, zamówiony sprzęt wpadł dzisiaj w moje łapki ;-) Jako, że obiecałem opisać jak sprawa się zakończy, tekst poniżej.

Po dłuższym rekonesansie na ebay, zdecydowałem się na model 645N. W Japonii wybór jest spory, a ostateczna decyzja zapewne bardzo "osobista" (odczucia co do opisu, zdjęć, opinii o sprzedawcy itp.). Robiąc zakup z drugiego końca świata, liczyłem się z tym, że to transakcja "w jedną stronę" i jak coś będzie nie tak, to szukaj wiatru w polu.

- 645N kupiłem za $399 + $58 kosztów wysyłki. W komplecie były dwa "tyłki" (120 i 220), oraz dodatkowa matówka (czyli standardowa AS80 + AG80).
- Obiektyw SMC A 45mm/f2.8 wraz z pentaxowym kuferkiem zakupiłem na drugiej aukcji za $136,33 (przesyłka tutaj była "darmowa", czyli w cenie ;-) )

Fanty po 48h od płatności wyleciały z Japonii. Potem na 3 dni ślad po nich zaginął, a następnie status przesyłki wskazywał, że zostały zatrzymane przez urząd celny. Po kolejnych dwóch dniach dostałem informację od poczty/celników, że oczekują dostarczenia dodatkowych dokumentów w postaci dowodu zakupu towarów, oraz moich personaliów... Jako, że do ich siedziby mam całkiem blisko, podjechałem osobiście i w ciągu godziny dopełniłem formalności, oraz odebrałem towar. Teraz, ile zarobił urząd:

- aparat wyceniono na 1545 zł. Cło: 65 zł. VAT: 370 zł
- obiektyw wyceniono na 460 zł. Cło: 0 zł. VAT: 106 zł

Paczki nie były otwierane przez celników (uff). Ciekawostka, że wyceny urzędu były prawie identyczne do tego ile rzeczywiście zakupy przez ebay mnie wyniosły (podpięte konto PayPal, do którego podpiętą mam kartę walutową, na którą przelałem USD zakupione w kantorze internetowym banku po mniejszym kursie niż przewalutowanie PayPala... trochę rzeźba, ale wszystko bez wychodzenia z domu ;-) )

Ogólnie: sprzętem jaram się opór :mrgreen: ale nie o tym. Czy zabawa się opłaciła? To każdy może sobie przeanalizować, ale moim zdaniem tak. Przede wszystkim w Japonii wybór jest na prawdę duży i można wybrać to, co się chce, a nie to co dają... W polsce na ogół wyboru nie ma (ale nie twierdze, że nie da się nic trafić). Na rynku europejskim z tego, co się rozeznałem to sytuacja jest podobna do sprowadzenia sobie sprzętu z Japonii do Polski i dołożeniu ok +25% do całej zabawy. A, i od jednego sprzedawcy dostałem jeszcze papierowego żurawia origami, więc warto :mrgreen: (swoją drogą, obie przesyłki zapakowane pancernie)

I to tyle. Po wielu latach przerwy, Pentax znów zagościł w moim domu. Wszystko wydaje się działać bez zarzutu, chociaż test z filmem dopiero przede mną.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gratuluję zakupu :-D
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
dilbert, będziesz zadowolony. Mam dwa 645, jeden z zoomem, drugi z 75/2.8. Właśnie teraz zaczynam polowanie na 45mm. Napisz jak ten obiektyw się sprawuje, no i czekam na pierwsze z niego zdjęcia. Musisz się pochwalić ;-)
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
dzięki plwk ;-)

kojut a nie omieszkam dać znać, co i jak. Na razie mam jeszcze dwa napoczęte filmy w bronice, więc chwilę się zejdzie, ale to ogarnę ;-)
 
rysiek1996  Dołączył: 15 Lis 2018
Podepnę się do wątku o kupnie Pentaxa 645 i jego następców. Jako zadowolony posiadacz Bronici SQ i mniej zadowolony Kieva 88 od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zakup Pentaxa 645N. Nie ma konta na Ebayu a na Allegro raczej jest to model mało spotykany. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kupna owego modelu z poza Ebaya i Allegro?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
No ja właśnie swojego pierwszego 645 kupiłem na ebayu, a drugiego na naszej forumowej giełdzie (dopóki była). W praskich komisach czasem się trafi 645N, ale ceny takie, że się odechciewa.
A poza tym: rysiek1996, witaj na naszym forum (mamy też osobny wątek powitalny ;-) ).
 
rysiek1996  Dołączył: 15 Lis 2018
Również witam
Jest mi bardzo miło że zawitałem na Pentax forum. (gdzie jest wątek powitalny?)
Na razie jestem nie używając Pentaxa. Jednak w niedalekiej przyszłości mam chęć to zmienić . ;-)
Na pomorzu raczej 645N jest nie do spotkania. W jednym z komisów/serwisów jest 67 ale bez pryzmatu czy kominka, taki goły korpus i widać że był intensywnie użytkowany.
Na ebayu jest kilka egzemplarzy w Niemczech, dosyć ,,ładnie wyglądające" są w Hiszpanii. Jeden we Włoszech ( moja Bronica jest z Włoch, stan idealny ale to nie ja ją sprowadzałem i przypadkiem stałem się jej właścicielem) . Ale bez kąta na ebayu raczej nic z kupna nie będzie.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
rysiek1996 napisał/a:
(gdzie jest wątek powitalny?)


Tutaj:
http://pentax.org.pl/view...3202&start=8040
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rysiek1996, witaj imienniku! ;-)
Sam długo zwlekałem z ebay'em - zupełnie niepotrzebnie. Wszystko tam działa jak powinno.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Ryszard napisał/a:
Wszystko tam działa jak powinno.


Ale kabelek do Kaktusa kupiłem (wreszcie!) taniej w polskim sklepie. ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Penteusz, cieszę się Twoim szczęściem ;-)
A w domu mam storczyki, bez kabelków. I też nie z ebaya.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Ryszard, na storczyki to jeszcze mnie nie stać. Ale nie mówię "nie". Na początek rozejrzę się, czy nie ma do nich kabelków. Od tego właśnie zacznę :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach