allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
chester, szczerze mówiąc, również ciągle jestem na kierowany na k5IIs, ale skoro pojawiła się taka możliwość nabycia obu korpusów (stan obu body jest b.dobry, finansowo też nie są przerażająco drogie), postanowiłem zamrozić na razie część środków. Chcę potestować AF z k3, porównać ISO. Wydaje mi się, że to będzie trochę subiektywna kwestia. Pobawię się, jakiś czas i mam nadzieję, że decyzja sama przyjdzie. Problemem będzie, gdy za bardzo spodobają mi się obie puszki i nie będę mógł się zdecydować, którą sprzedać. Rzut monetą? :mrgreen:

chester, Japończyk nie wysłał Ci jednak k5Iis? :shock:
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
allthatshewants, ciekawy jestem starcia K5IIs vs K3 kiedyś też miałem ten dylemat, ale kwestia finansowa przeważyła i okazja. Kupiłem K3 z P 18-135 za 3,5k zł.
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
unbreakable, gdy sprawa się rozstrzygnie i będę znał wynik pojedynku to nie omieszkam podzielić się na forum wynikiem, czy przemyśleniami. Niestety, na wstępie (tak zupełnie bez przyczyny i nawet bez dotykania obu puszek) k-5IIs prowadzi 1:0 :mrgreen: postaram się obiektywnie podejść do tematu. Oby się udało.
 
chester  Dołączył: 01 Kwi 2010
allthatshewants, czekam na to porównanie!

Japoniec nie wysłał, przeglądam następne, tym razem kierując się też w stronę K-3 z opcją faktury :roll:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
allthatshewants napisał/a:
Rzut monetą?

Lepszy będzie rzut puszką. Niech wygra solidniejszy.
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
Enzo, rozumiem, że tak wybrałeś K-3kę, polecając ją w pojedynku z k5IIs? :evilsmile:
k-3 doszła wczoraj. W szybkości i celności autofokusa miażdży k-50tkę. Ma też nieporównywalnie lepszy balans bieli. Nie miałem zbyt dużo czasu, ale już lubię tę puszkę. Zakup bardzo na plus. k5IIs będzie miała ciężko się przebić...
 

zawile  Dołączył: 08 Mar 2009
Enzo napisał/a:
allthatshewants napisał/a:
Rzut monetą?

Lepszy będzie rzut puszką. Niech wygra solidniejszy.



Jeśli mogę podpowiedzieć, to proponowałbym rozszerzenie rzutu o jakiś staw, jezioro i inne bajoro. Solidniej zbada się wtedy uszczelnienia.
;-)


Sam jestem na etapie wymiany K5 na inne body i od tygodnia mam solidny ból głowy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Lepszy będzie rzut puszką. Niech wygra solidniejszy.

67 ma dobry uchwyt.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
plwk napisał/a:

67 ma dobry uchwyt.


A nawet drewniany,ekologiczny :mrgreen:
 
chester  Dołączył: 01 Kwi 2010
Wracając do tematu ze strony nr 5...

Mam w ręku K-3 i nie będę wahał się go używać! :mrgreen:
Kupiłem od kolegi z forum. Póki co - przeklikałem przyciski, nadal nie wiem, do czego połowa z nich służy, ale jestem zadowolony :oops:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
chester, dawno, dawno temu, miałem lustrzankę K10. Na dniach miałam do pomacania k3, nic się nie zmieniło, wszystkie knefle gdzie trzeba i bez instrukcji.
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
rychu napisał/a:
miałam do pomacania
Dzisiaj "Dzień Kobiet" wszystkiego najlepszego z okazji "Dnia Kobiet" wszystkim Paniom.
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
chester, po pierwsze gratuluję zakupu. Będziesz zadowolony tak jak ja (na razie stwierdzam, że to świetna puszka!). Dodatkowo, w poniedziałek lub we wtorek będę mieć k-5IIs. Porównanie ruszy pełną parą. BTW - Twoja k-3 od kolegi z Irlandii? :mrgreen:
Według mnie "guzikologia" w k-3 jest bardzo przyjazna i intuicyjna - tak jak pisze rychu. Wszystko jest ewolucją w stosunku do poprzednich modeli Pentaksa. Jeśli poznałeś poprzednie, "niższe" modele, szybko rozgryziesz k-3 ;-)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Mam K-5IIs . Gdybym obecnie kupował to wybrałbym K-3II dla dodatków i matrycy 24 mpx. Wcześniej myślałem ,że 24 mpx pliki zajmują dużo miejsca na dysku.. Dziś mam nowy komputer z 4 TB pamięci. Dochodzi jeszcze obsługa bagnetu KAF4 , na K-5 niestety licho a chętnie bym nowy 55-300 dla szybkości ostrzenia kupił. Teraz czekam na nowe APSC i nową zapowiadaną szeroką gwiazdkę, Już wiadomo ,że będzie z popychaczem przysłony a więc z K-5 i starszymi modelami będzie działać. Normalnie Pentax nas rozpieszcza tyle premier obiektywów ,że ho ho! (ups! przynajmniej zapowiedzi premier:mrgreen: ).
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
idzi napisał/a:
. Gdybym obecnie kupował to wybrałbym

Ja gdybym miał wybierać to poproszę K53IIIs. Za matrycą 16Mpix z K5IIs, większością możliwości K3 , trochę poprawionym AF i porządnym filmowaniem 4K z dobrym kodekiem. A jak koncert życzeń, to do tego 3 stałki 18mm, 35mm i 50mm ze światłem 2.0 , cichym silnikiem i świetne optycznie.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ta stara matryca z oprogramowaniem od K-5 dowolnej wersji ma zadziwiającą dynamikę. Lepszą od K3 i to widać na oko bez żadnych programowych testów, wykresów, badań laboratoryjnych itd. To jedyna przewaga nad K3, który we wszystkich innych kategoriach jest wyraźnie lepszy.

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Za sanacji to była dynamika! Jak wygląda matryca KP przy K-5? Bo ciekaw jestem i trochę mi ciśnienie na korpus rośnie.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
;-) Sanacja jak stagnacja wyklucza dynamikę z definicji. Wracając do K-3 vs K5 trochę przestawiono domyślne ustawienia kolorystyki, automatycznego balansu bieli, np wyraźnie cieplejsze zielenie, mniej czerwieni w kolorach ciała, bardziej nasycone i cieplejsze błękity co daje przyjemniejszy obraz na jpg wprost z puszki..
 
chester  Dołączył: 01 Kwi 2010
allthatshewants, tak, z Irlandii. Polecam gorąco! Kontakt lepszy od allegrowiczów :lol:

Wracając do aparatu - myślałem, że 12MP z mojego K-x to jest max, co potrzebuję do mojej Sigmy. Okazuje się, że to szkło może być mega ostre nawet w 24MP!
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Jako zadowolony posiadacz K5II dorzucę i ja swoje 5groszy.
Kupując dziś nie wybrał bym k5, k5II ani k5IIs tylko k3, powód: brak wsparcia dla kaf4
Co prawda nie mam w planach, by jutro kupić coś z kaf4 ale sama myśl o tym ograniczeniu, powiedzmy wprost sztucznym, (bo nie wierzę w to że się nie da) nie dawała by mi usnąć w nocy.
A poważnie to wybrał bym jednak k3II, bo chodzenie z wpiętym gps jest średnio wygodne (z wbudowanej lampy praktycznie nie korzystam)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach