szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dzięki. Zostaję przy białych, chyba, że mnie przyciśnie i akurat będę w Ikea ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Właśnie odebrałem z zamarzniętego paczkomatu czarne Eneloopy Pro. Ciekawe, czy zobaczę wreszcie w K-x zielony wskaźnik naładowania :lol:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
To nie lepiej było Tobie do Baltrade podjechać? Niewiele dalej, a przynajmniej nie spędziłyby dnia w kriokomorze :)

PS
Powinienem kupić kilka negatywów i wywoływacz Adoxa bo już się kończy. Czekam na ocieplenie klimatu :D
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
skaarj napisał/a:
To nie lepiej było Tobie do Baltrade podjechać?
Tam właśnie kupione, tyle że wybrałem odbiór piechotą. Paczkomat mam w zasięgu piechura. Do Baltrade musiałbym zaś fatygować oddziały zmechanizowane.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard, na pocztę też Kolega ma daleko :-P do tego problemy z pamięcią :evilsmile:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu, sorry, JUTRO!!! :evilsmile:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu, wysłałem. W drodze na pocztę miałem jeszcze kupić ten no... na pamięć, kurde... ale zapomniałem :lol:

[ Dodano: 2018-03-03, 18:41 ]
Eneloop Pro działają zaś znakomicie! Kilka dni intensywnego testowania! Aparat włączyłem z 15 razy, 4 razy szperałem w menu, zrobiłem 35 zdjęć mojego biurka i 20 razy odpaliłem podgląd - wskaźnik nadal zielony, sukces!
No bez jaj, nawet nie wiedziałem, że K-x tak potrafi. Na używanych akumulatorkach kupionych przy okazji ze sprzętem, zielony wskaźnik widziałem przez pierwszych 10s, potem 50 pstryków na żółtym i dalej już tylko czerwona pusta ramka symbolu bateryjki ;-)
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Eneloopy Pro działają świetnie tylko krótko. Po kilkunastu ładowaniach zaczęły się problemy z pojemnością.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
Po kilkunastu ładowaniach
U mnie to może potrwać kilka lat...
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
espresso napisał/a:
Enelopy są przereklamowane. Szczególnie czarne. https://fotoblogia.pl/11922,akumulatory-z-ikei-szybsze-niz-profesjonalne-eneloopy-to-niemozliwe-a-jednak


Ja bym jeszcze poczytał jakiś artykuł w którym elektronik testuje młotkiem wytrzymałość szkieł w obiektywie i po takim teście stwierdza ktory obiektyw lepszy :evilsmile:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
espresso napisał/a:
Enelopy są przereklamowane. Szczególnie czarne.


Potwierdzam - białe są wyraźnie bardziej żywotne, czarne już nie żyją.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
espresso napisał/a:
akumulatory-z-ikei-szybsze-niz-
Prawdą jest, że IKEA potrafi zaoferować produkt wysokiej jakości w bardzo dobrej cenie. Efekt skali. Ja natomiast mam w tej chwili trzy komplety. Dwa zestawy białych o nieznanej przeszłości, po kilkudniowym odświeżaniu w ładowarce oraz jeden zestaw czarnych "nówek". Zobaczymy jak mi się będą sprawować - no i czy wszystkie one nie przeżyją mojego Kiksa? ;-)

[ Dodano: 2018-03-03, 23:20 ]
BTW, espresso chwali szybkość, no no... :-)
 
yashicafx3  Dołączył: 08 Lis 2010
LADDY z Ikei w Metzu 54 śmigają jak eneloopy bez różnicy dodatkowo młody katuje je w padzie do ps i trzymają jak ta lala
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Cytat
białe są wyraźnie bardziej żywotne, czarne już nie żyją.

Co się zgadza z danymi producenta: 2100 cykli ładowania dla białych i 500 dla czarnych.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
yashicafx3 napisał/a:
LADDY z Ikei w Metzu 54 śmigają jak eneloopy bez różnicy dodatkowo młody katuje je w padzie do ps i trzymają jak ta lala


https://www.spidersweb.pl...kumulatory.html
https://youtu.be/Jeo_hv-8bHI?t=322

Pozdrawiam
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
a na all(itd) mozna ladda 2450 kupić za ok 20 zł za kpl.....
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik napisał/a:
2100 cykli ładowania dla białych i 500 dla czarnych
W pierwszej chwili szok, co ja kupiłem?! Ale przecież to jest na... niech przeliczę... 40 lat focenia, przynajmniej :mrgreen:

[ Dodano: 2018-03-04, 15:03 ]
mrnobody1 napisał/a:
all(itd)
Allegro. To się nazywa Allegro. Używanie nazw własnych nie jest zabronione na forum.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
na tym forum to nigdy nie wiadomo....raz pisałem o giełdzie na FB i wywalono mi z tego powodu posta....
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
bakulik napisał/a:
Co się zgadza z danymi producenta: 2100 cykli ładowania dla białych i 500 dla czarnych.

Oczywiście znam dane producenta. Problem w tym, że gdybym ładował te czarne raz na tydzień (a nie ładowałem tak często), to teoretycznie powinny wystarczyć na 10 lat. Tymczasem nie wytrzymały pięciu mimo, że były ładowane nie częściej niż 25 razy na rok. Wniosek jest taki, że szkoda przepłacać za wyżyłowaną technologię. Litrowy silnik o mocy 200 koni mechanicznych długo nie pohula ;-)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Doładowanie to nie to samo co cykl, cykl jest liczony od teoretycznego 0 do pełna.
A jaką masz ładowarkę, jak procesorową to spróbuj odświeżenia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach