M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ten film rozwiewa wątpliwości, którą wersję tamrona przebrandowano na Pentaxa.

https://www.youtube.com/watch?v=HwVMx3b7nYI

Sprawdziłem ceny: tami 5,2 tys wersja g1, wersja g2 5,6tys, pentax 8,6tys.
Co tu dużo gadać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
70-200 to chyba własna konstrukcja Pentaksa, przebrandowane są 15-30 i 24-70.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Acha. Nie wiedziałem.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Mertz napisał/a:

Bez przesady, w Polsce kupisz właściwie wszystko, najwyżej na to musisz poczekać - dlatego tak istotna jest jakość sprzętu, z którą przez ładnych kilka lat były problemy.

Kiedyś chciałem kupić w Polsce FA43. Po 3 miesiącach i dziesiątkach telefonów do popularnych sklepów internetowych dałem sobie spokój... Także nie zawsze jest tak różowo. Poza tym ja bym chciał jednak obejrzeć taki obiektyw, zrobić parę zdjęć - na miejscu. Niestety to niemożliwe. Naprawdę zastanawiam się nad kupnem jakiegoś taniego korpusu Canona i nowe szkła kupować już tylko pod ten system. W zasadzie jedyne co mnie jeszcze odwodzi od przesiadki, to fakt, że finansowo jednak bym na tym sporo stracił. Pentax to fajne korpusy i fajne szkła, ale wsparcie dla klienta praktycznie zerowe.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Wszyscy tutaj bardzo skromni, w stopkach pusto, albo bardzo enigmatycznie - skoro jednak dyskusja jest o FF, FA-Limitedach i Sigmach ART, to pewnie niejeden ma w torbie 30..40..50 tysięcy złotych. I jeszcze chęć, żeby dokupić za kolejne 5..6..7 i żal, że PentaRico nie ma w ofercie sprzętu godnego te zasoby zagospodarować. Co zatem trzyma w JSS kogoś, kogo stać na dowolny system? Sony A9, Nikon D850, Canon 5d-mark-cośtam czekają. I szklarnia. I lampy. I pełne półki w Cyfrowe.pl. Serio pytam. Ktoś odpowie?
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Ryszard, najczęściej narzekają Ci, którzy zarabiają na fotografii. Jaki problem pójść w stronę tego systemu, który ma to czego oczekujemy :roll:
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Ryszard napisał/a:
Wszyscy tutaj bardzo skromni, w stopkach pusto, albo bardzo enigmatycznie - skoro jednak dyskusja jest o FF, FA-Limitedach i Sigmach ART, to pewnie niejeden ma w torbie 30..40..50 tysięcy złotych.(...)

Ja tam o Limitedach z serii FA nawet nie marzę bo i specjalnie potrzebne mi nie są. Ale w takim Szczecinie w którym mieszkam nie mam żadnych szans aby chociaż sobie pomacać takie plastiki jak DA50. Nie ma również szans aby obejrzeć sobie jakikolwiek korpus bez uprzedniego zamówienia go. Dlaczego ? Bo sprzedawca nie sprowadzi sprzętu tylko po to aby leżał na półce. Możesz mieć genialny produkt, ale co z tego skoro konkurencja jest lepsza w sprzedaży ? Tu nie chodzi o samą ofertę Pentaksa, bo dla amatora jest ona bez zarzutu, a są i zawodowcy co w tym systemie nie narzekają. Przede wszystkim jednak szkło ze stajni C czy N kupię niemal od ręki. A to już dla zawodowca ma znaczenie, bo to jego narzędzie pracy. Zresztą dla amatora często też bo zdarzało mi się np. planować zakup obiektywu na wakacje. Jak wchodziłem w Pentaksa 10 lat temu cudownie nie było, ale teraz jest niestety znacznie gorzej.
irek83 napisał/a:
Ryszard, najczęściej narzekają Ci, którzy zarabiają na fotografii. Jaki problem pójść w stronę tego systemu, który ma to czego oczekujemy :roll:

Każdy trochę narzeka. Ale fakty są jakie są i nie ma co z nimi dyskutować.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
irek83 napisał/a:
najczęściej narzekają Ci, którzy zarabiają na fotografii

Tyszka podobno nic nie robi, tylko czeka na nową Sigmę pod Pentaksa.

mdfan napisał/a:
Jak wchodziłem w Pentaksa 10 lat temu cudownie nie było, ale teraz jest niestety znacznie gorzej.

Wchodziłem trochę wcześniej i było tak samo. Chłopaki trzymają poziom.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Enzo, do średniaka jest wszystko co trzeba
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
A ten "cyfrowy średniak" to obecnie do jakich zastosowań jest potrzebny? Ciekawe ile osób w Polsce zarabiających na fotografii używa w ogóle Pentaxa w tym "średniaka"? Ilu ambasadorów robi "średniakiem"? Z tego forum chyba tylko espresso się przyznal do cyfry i pokazał fotografie. Większość bawi się jeszcze analogiem. Zresztą kto z Was pracuje na co dzień pentaxem? Ja tutaj widzę same nikony, sigmy lub smartfony nie licząc plwk i irek83 :evilsmile: :-P
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
mdfan napisał/a:
Ja tam o Limitedach z serii FA nawet nie marzę bo i specjalnie potrzebne mi nie są. Ale w takim Szczecinie w którym mieszkam nie mam żadnych szans aby chociaż sobie pomacać takie plastiki jak DA50

W mojej mieścinie nigdy nie widziłem Nikona czy Canona (pomijam kity niższy korpus+18-55, nawet kasetka kiedyś w Avansie czy jakimś podobnym była) pamiętam autobus Sony na rynku gdzie można było pomacać A900 na sznurku.
Dlatego mam Pentaksa/y i walizkę obiektywów:)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
do średniaka jest wszystko co trzeba

Tak, ostatnio kupiłem fajną kaburę i macalem elegancki plecak. Chętnych do podziwiania zapraszam na Śląsk.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Mnie osobiście podejście Pentaxa dogoniło klika lat temu, ale obiektywne spojrzenie pozwoliło mi na podjęcie decyzji. Dla mnie aparat to narzędzie. Na forum jestem, choć nikogo osobiście z Was nie znam, widzę jednak sens bycia tutaj, a nie gdzie indziej. W pentaxiarzach jest coś co brakuje innym - zacięcie, poświęcenie, dążenie do celu. To nie system czyni fotografa z czlowieka, to człowiek wybiera system, czesto nieświadomie pod osobowość.
Chcąc zeby system jednak istniał, nie mozna pozwalać na jego bylejakość, na ospałość, na marazm wszędobylski, na domiar złego wmawiać sobie: jest dobrze, przeciez to legendarny Pentax, gdy tymczasem wcale dobrze nie jest, co najwyżej średnio. Historia napisała juz podobne scenariusze, z markami podobnie pięknymi i cennymi - w świecie fotografii Minolta, która wybrałem ponad 20 lat temu na mój system pro. To co zrobił Sony z ta marka to niestety nie moja bajka. Do dzisiaj mam 800si w torbie. Na pamiątkę. Poszedłem do Pentaxa myśląc, ze to bedzie mój system.
Jedno chce powiedzieć, ze narzekanie nie jest forma wyrażania złych emocji dla samego ich wyrzucenia z siebie, to raczej wołanie, ze zauważamy problem. Dla wszystkich :-B , z mojej strony to wszystko co chciałem powiedzieć.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
irek83 pro kupuje to co spełnia wymagania do danego zadania i nie narzeka :)
My tutaj jesteśmy pozytywnie zakręceni amatorzy, ale amatorzy i dlatego narzekamy :D

pz
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
Co do dostępności obiektywów(tuttaj tyczy się sigmy 17-50), to, we Wrocławiu jeden ze sklepów miał ofertę dobrania spośród k,kilku najlepszy egzemplarz, ale jak przyszło co do czego to okazało się, ze dotyczy C<N< S ale nie Pentaxa, bo mają tylko 1 sztukę i nie opłaca im się sprowadzać więcej bo może z 2 na rok zejdą.......no i właśnie.....
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trudno nie narzekać, kiedy Pentax nie podąża w kierunku, w którym poszły inne systemy. Ludzie chcą jasnych stałek i użytkownicy innych systemów to otrzymują, czy to systemowe, czy od niezależnych producentów. Pentax zdaje się tego nie zauważać (jedna pięćdziesiątka wiosny nie czyni) i ludzi to zaczyna denerwować. Rozumiem oryginalność. Ale są pewne trendy, którym przeciwstawianie się może tylko jeszcze bardziej pogorszyć wyniki sprzedaży. Tak to widzę.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Marek napisał/a:
Ludzie chcą jasnych stałek i użytkownicy innych systemów to otrzymują, czy to systemowe, czy od niezależnych producentów. Pentax zdaje się tego nie zauważać (jedna pięćdziesiątka wiosny nie czyni)


Zaprezentowano jasne zoomy: 15-30, 24-70 i 70-200, wszystkie F/2.8. Do tego brakujące w systemie długie tele: 150-450 (swoją drogą ten obiektyw wymiata).
Teraz pokazują jasną 50/1.4 o nowoczesnej konstrukcji, która zapewne w założeniach ma walczyć z takimi obiektywami jak Sigma ART czy Zeiss Otus.
W zapowiedzi jest 85/1.4, a na road mapie widnieje 35/1.4 (jako ostatni, bo przecież Ricoh ma świadomość, ze jest 35 ART na nasz bagnet).
Do tego na road mapie jest coś w okolicach 20-24, stałka, pewnie też będzie jako coś jasnego (1.4 lub 1.8).

Wydaje mi się, że jasno z tego wynika, że Pentax zauważa właśnie te potrzeby. A to, że nie wypuszczają tych obiektywów taśmowo? Cóż... czas opracowania pewnie jest długi, a moce ludzkie niewielkie. Osobiście wolę dostać dopracowany produkt, a nieco później, niż byle co, byle szybko.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fenol, problem w tym, że czas biegnie, a nie wszyscy ludzie są cierpliwi. Zauważ ilu użytkowników Pentaxa zerka z zazdrością na inne systemy i niecierpliwie przebiera nóżkami by w ich stronę podążyć. Najwyraźniej Pentax to system dla cierpliwych jest. Jak przeczekasz czas kiedy wielu odejdzie, to dostaniesz to na co czekasz. :-D
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Marek napisał/a:
Najwyraźniej Pentax to system dla cierpliwych jest.


Bardzo dobrze, mam czas, żeby cierpliwie zebrać fundusze :mrgreen:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Dokładnie, jak ktoś niecierpliwie przebiera nogami to niech idzie :)
Jak już dojdzie zobaczy, że gdzie indziej jest podobnie i znowu pójdzie dalej :D

pz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach