Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Dla tych co w Netfliksie: I Don`t Feel at Home... czyli film o tym, jak zemsta szuka człowieka. To jest pyszne! Zmieszaj Davida Lyncha z Quentinem Tarantino i braćmi Coen a dostaniesz debiut pana Macona Blaira. Dawno mnie żaden film tak do kanapy nie przykuł. Na deser Elijah Wood w fantastycznej roli fana Karate Kida. Polecam!
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Marooned napisał/a:
Cudnie skrojony dramat z elementami czarnej komedii, dobrą dawką humoru i świetnymi kreacjami. Miodzio!
Aż się dziwiłem, że tak długo nikt nie poleca ... Kawałek porządnego, choć czasem walącego obuchem kina :mrgreen:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Beksińscy. Album wideofoniczny - polecam jako suplement do "Ostatniej rodziny". Przy okazji dyskusji (DKF Promyk Pany!), która wywiązała się po filmie, pomyślałem (Kartezjusz! Kartezjusz!), że mierzenie swoją miarą drugiego człowieka może być często dla niego krzywdzące. Natomiast twierdzenie, że się posiadło o kimś wiedzę (Riki, Tiki, WikiPEDIA!), bo się zobaczyło o nim film, książki się przeczytało, audycji się wysłuchało, jest głupie. Amen (Dr. Alban - It`s my life).
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Marooned, Ałła :shock: :-B :-B :-B
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Co się stało się?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Obejrzałem Trzy billboardy :)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Czas na klasykę czyli Bitwa o Algier. To jest film który wystarczy pokolorować, zmienić rozdzielczość na 4K i spokojnie wygra w cuglach Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego (w 1966r nie wygrał). Bardzo dynamiczny, świetnie opowiedziany, bez lukru i mitologizowania. Do tego muzyka Morricone i tłumy statystów. Koniecznie.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
"Kształt wody" - baśń dla dorosłych. Pamiętacie Labirynt Fauna? ;)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Też obejrzałem Billboardy, moje odczucia podobne jak po Siedmiu Psychopatach, ten facet za bardzo kombinuje, można obejrzeć raz, ale już się nie chce wracać. Jak na nowe "westerny", poniżej średniej, do takiego Slow West, nawet się nie zbliża.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
fuen napisał/a:
polecam Uciekaj!

Ja też polecam, zwłaszcza z lektorem. WTF = Co to wszystko jest? (czytane beznamiętnym głosem). Komedia miesiąca.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
" Manchester By The Sea" emocjonalny, prosty... i nie hollywoodzki
http://www.filmweb.pl/fil...Sea-2016-736182
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
pszczołowaty napisał/a:
"Kształt wody" - baśń dla dorosłych

Dobrze zrealizowane, dobrze zagrane, najbardziej zainteresowały mnie losy Cadillaca de Ville w kolorze teal... Akcentem z kwestii po rosyjsku można ciosać menhiry :-D
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
fuen, ale zawsze mogłoby być gorzej. Pamiętasz jak John Malkovich jak grał ruska to mówił "madier fakier" :mrgreen:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
pszczołowaty napisał/a:
Pamiętasz jak John Malkovich jak grał ruska to mówił "madier fakier" :mrgreen:
Widziałem ten film, właśnie tak było :-)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Fuen, przy drugim powtórzeniu już bardziej.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
No może trochę ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Co Wy wiecie o gadaniu w innym języku (spoiler alert)

A co do Oskarów.. dobrze, że jednak przestałem się nimi interesować, jak taki Kształt wody ma najwięcej nominacji i mając taką konkurencję jak Blade Runner czy Trzy billboardy wygrywa w kategorii najlepszego filmu. Lipa straszna.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Blade Runnera i Dunkierkę. Może my się nie znamy ;)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Marooned napisał/a:
A co do Oskarów

Poza nominacjami w kategorii najlepszego filmu zagranicznego (można sobie sprawdzić co jest ciekawego w innych krajach) zupełnie mi te nagrody latają i powiewają. W końcu otrzymują je ci co powinni już dawno je dostać a nie ci, którzy nas w danej chwili zachwycają.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach