Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
Pioneer pd-8500

Podobały mi się ich CD w których wyjeżdżała szuflada z napędem. Na starość (czytaj - obecnie) postawiłem na strumieniowanie, co może nie wygląda, ale jest bardzo wygodne. Pomimo sentymentów do starszych konstrukcji jednak nie ogarniam tego powrotu do winyli i kaset (ubytek słuchu po walkmanie nie jest fajny). Pewnie, że to inne brzmienie, ale ile muzyki można odkryć w internetach! A koniec końców chyba właśnie to się liczy, a nie na czym nagrane (odtwarzane). To jak z tym odwiecznym, obowiązkowym pytaniem wernisażowym: cyfra czy analog?
Przy okazji, aż się dziwię, że nie ma mody na Mike`a Oldfield`a. Chyba, że jest, a ja nic nie wiem, bo mieszkam w Bielsku a nie w Bydgoszczy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To Michu słucha Oldfield`a a nie Don Wasyla?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Enzo, jak to nie ma mody na oldfielda?
Winyle w biedronce nawet były :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
plwk napisał/a:
To Michu słucha Oldfield`a a nie Don Wasyla?

Ostatnio przebierał się za Tilo Wolffa nucąc Krawczyka, więc nie ogarniam jego wielkomiejskiego gustu. Ale to może przez te lasy za Fordonem.

opiszon napisał/a:
Winyle w biedronce nawet były

Jestem lidlmensch więc mnie ominęło. Za to cebulę kupuję w hełmach.

 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Enzo, sam mechanizm był wyśmienity - ten ktory wspominasz. Niestety wraz z postępem zepsuli elektronikę i nowsze modele z odwrócona płyta nie grały juz jak seria wcześniejsza do której należał pd 8500.
Bardzo lubię dźwięk z pd8500 ale niestety nie moge juz wypalić płyty w sposob trwały i powoli CD zaczynaja stać. Na chwile obecna słucham plików w formacie flac rozkodowanych przez cambridge audio azur. Czasami ze spotify coś tez włączę i tez azur mi to rozkmila. Wolałbym brzmienie 8500, ale jestem juz znudzony ciągłym powtarzaniem wypalenia płyt. No i wygodnie jest miec cała bazę utworów w kciuku i pilocie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gdzie się podziała nagrywarka Mitsumi x2 :-/
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
Na chwile obecna słucham plików w formacie flac rozkodowanych przez cambridge audio azur.

Ja przechodzę na strumień. Flaczki sprawiały, że zapychałem dysk i zamiast cieszyć się nową muzyką, jarałem się jakością rzeczy które znam. Notabene u mnie też Azur jeno 540R - sporo radia słucham. Też masz problem z potencjometrem głośności?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Enzo napisał/a:

opiszon napisał/a:
Winyle w biedronce nawet były

Jestem lidlmensch więc mnie ominęło. Za to cebulę kupuję w hełmach.


W lidlu też widziałem winyle. Niestety gramofon jest kolejną rzeczą na razie na mojej dalekiej liście zakupów (zwłaszcza, że to cholerstwo duże i trudno zamaskować na półce, że niby nie widać, a jak coś to przecież to tu zawsze stało tylko się nie rzuca w oczy), więc nie kupowałem lidlowinyli.

Enzo napisał/a:
ale ile muzyki można odkryć w internetach! A koniec końców chyba właśnie to się liczy,
O, to to. Właśnie dlatego też rzadko z płyty gram, to i zakup cedeka byłby w sumie wyłącznie fanaberią.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk,koniec koncow poleglem z nagrywaniem. Sie wkurzylem i kupilem azura. Enzo, moj CA azur jest pierwszej generacji czyli bez regulacji glosnosci. Ja duzo slucham na spotify, ale wole flac. U mnie jest roznica, bo moje kolumny sa ze tak powiem bardzo cieple zeby nie powiedziec zamulajace. Kazda dodatkowa skladowa wysokich jest mile widziana.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
PiotrR napisał/a:
Enzo napisał/a:
ale ile muzyki można odkryć w internetach! A koniec końców chyba właśnie to się liczy,
O, to to. Właśnie dlatego też rzadko z płyty gram, to i zakup cedeka byłby w sumie wyłącznie fanaberią.
Popieram w całej rozciągłości. W sieci można znaleść sporo fajnego materiału ... Jednak fajnie te ulubione utwory mieć choćby w jakości CD (lub zripowane do flac) lub wyższej ...

PiotrR napisał/a:
ampli yamahy
jakie kolumny masz zapięte? Rozglądam się za w miarę dobrymi kolumnami, które nieco ocieplą granie mojej yamahy i ciągle szukam ...
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Monitor Audio Bronze 2. Ale czy to gra ciepło, czy zimno, czy selektywnie, czy nie, nie pytaj, nie mój stopień wtajemniczenia (tzn. nie porównywałem z mnóstwem innych sprzętów). Kolega, co ma klocki Naim stwierdził, że ładnie gra, ale to jednak nie to.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
PiotrR napisał/a:
Kolega, co ma klocki Naim stwierdził, że ładnie gra, ale to jednak nie to.
Tylko to troszkę nie ta liga ...
Jestem generalnie zadowolony ze swojego R-S500, więcej mi nie trzeba. Mój problem leży zdecydowanie w wiekowych i nie najlepszej jakości kolumnach, które nie radzą sobie z basem yamahy i walą nim na oślep jak tłuczkiem. Raz że nie jestem basolubem, dwa że jeżeli już ma być to nie taki jak mam teraz ... Myślę o zensor'ach 7, ponoć dobrze zgrywają się z yamahą ...
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
rysiekll napisał/a:
Tylko to troszkę nie ta liga ...
No, "troszkę" nie ta...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Dali 7 ma szwagier - podłączone pod ming da mc34. Gra to niezwykle wciągająco, dźwięk dobrze wysycony ze świetną średnicą. Bardzo przyjemne kolumienki.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Na zakończenie pierwszej przygody z tym wątkiem chce napisać, że jestem zadowolony ze swojego zakupu, premetal Prokofiewa brzmi przyjemnie, podobnie Vitalic'i i O'le! Coltranea.
Polowanie na denona wciąż otwarte :-D
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
fuen, na allegro pojawiła sie cała 250 za dobre pieniądze. Jest tez jakaś uszkodzona z licytacja do jutra.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Jest wątek to się podepnę...

Chciał bym retro zestaw stereo. Tak - wygląd dla mnie jest pewnie ważniejszy od dźwięku. Bo niestety, słuchu to ja nie mam wybitnego, zainteresowań audiofilskich żadnych. Za to lubię jak coś cieszy oko.
Chodzi o kolumny głośnikowe do pokoju ~25m2 + amplituner + ew. gramofon ale to kwestia drugorzędna i przyszłościowa.
Wygląd to chodzi o klimaty typu duża skala podświetlana ciepłym światłem żarówek czyli kolorystyka żółto-pomarańczowo-bursztynowa. Albo taka charakterystyczna zieleń. Kolor frontu nie jest określony. Mile widziane drewno na boczkach/górze.
Dźwięk? Bez chamskiego podkolorowania (choć to w starych sprzętach raczej nie występuje), ale też nie sterylnie, neutralnie płaski. Czy po prostu płaski... No przyjemnie ma się słuchać. (ta, konkret) Tuner chcę działający w obecnie obowiązującym paśmie (eh ten prl....)

Mam na zbyciu dwa Radmory (5102 i 5102-t), które miałem naprawić i jeden spieniężyć a drugi zostawić. Ale jednak chciał bym coś ładniejszego a zobaczyłem że się zrobił spory popyt na to. I wydaje mi się, że one dwa, nie całkiem sprawne powinny być w stanie zafundować mi jakiś zestaw kolumny + amplituner. Ale może to zbytni optymizm.

Tylko nie wiem zupełnie gdzie szukać konkretnych porad, za czym się rozglądać i jak kupić, żeby się zaraz nie okazało, że potencjometry trzeszczą, jedne kanał nie chodzi a tuner nie łapie 2/3 stacji. Ktoś coś?
Aha, produkcja dowolna...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Philips AH 686 TA lub AH 683. Niedocenione ( i przez to tanie na chwile obecna) amplitunery. Z nawiązka odwdzięcza sie nie tylko wyglądem, ale i wspaniałym dźwiękiem. Piękna średnica to ich zaleta. Ponizej link do katalogów philipsa z tamtych lat. To tak na początek, bez rujnowania budżetu. Sprzęt vintage jest coraz droższy. Czasami absurdalnie drogi. I takiego sie wystrzegaj. Wystrzegaj sie legend ;) ( kij w mrowisko na forum Pentaxa hihi)

http://docs.mfbfreaks.com...lips/de/1979-1/
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Zaczynam czytać "Philips..." i od razu myślę - ale wygląd miał być! Wrzucam w google i zaskoczenie. Były by. Nie jest to esencja tego co bym chciał, ale skoro dobre i jak by się trafił dobry egzemplarz w dobrej cenie to na pewno będzie rozważany.
W żadne wysokie kwoty iść nie ma mowy. Zobaczę za ile spieniężę dwie polskie "legendy" o-) i co z takim budżetem ugram albo ile musiał bym dołożyć.

A pytanie w jaką stronę iść z kolumnami? Bo tutaj to jestem totalne zero i nie wiem od czego zacząć.
Tak, spodziewam się, że od ustalenia budżetu o-) Ale poza tym? W używki jakieś chyba? Ale jaki kaliber?

A na koniec dopiero będę miał zagwostkę gdzie to sensownie ustawić. Może znowu jakieś roszady meblowe będą potrzebne.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Generic napisał/a:
retro zestaw stereo


Nie tylko stereo, ale i ambiofonia ;-)
Mam wciąż pięknie grającego Merkurego. Na 4 oryginalnych tonsilowskich kolumnach (głośniki rzecz jasna już wymienione - na analogiczne). Rocznik 1978!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach