komtur  Dołączył: 04.06.2008
opiszon napisał/a:
Kitka wygląda jak kuzyn z Etiopii

Pan Kitka też nabierze masy, bez obaw ;-) Taka już uroda tych kociszcz, że przy wieczornej dzikości można się obawiać katastrofy budowlanej...

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Jak zeskakuje z szafki na podłogę to potrafi mi córkę zbudzić...
To prawda :-)

Brytyjczyki ogólnie mają grację czołgu jak już postanawiają wykonać jakiś zdecydowany ruch. Nie zmienia to faktu, że czasem (choć rzadko) przemieszczają się jak na kota przystało, czyli bezszelestnie, tajemniczo i dyskretnie. Wraz z upływem czasu Pan Kitka będzie jednak migrował z charakterystyką w stronę czołgu :mrgreen:

Powtarzam sobie, że one nie są grube. One mają tylko grube kości ;-)

No to jeszcze Pimpeusz androidowy. Rozpoczął wiosenną wymianę futra. Łatwo nie jest. Wszędzie go pełno (futra) :-D

Ach ten Pimpeusz.

Kitka wymienia sierść od miesiąca. Z hakiem.

opiszon napisał/a:
Kitka wymienia sierść od miesiąca. Z hakiem.

Mieszka w cieplejszej części kraju. Włączył mechanizm wcześniej :-D
Ja walczę szczoteczką z cieniutkich drucików do podszerstka. I gumową rękawicą. Całe kłęby futra. Pimpeusz bardzo lubi i szczotkę, i rękawicę. Ale po kilku minutach szczotkowania i wyciągania zbędnego futra staje się jakiś taki zadziorno - wesoło - szalony i muszę odpuszczać to czesanie... :mrgreen:

Gdyby nie odkurzacz z elektroszczotką to by było ciężko. Raz w tygodniu wyczesywany furminatorem.

opiszon napisał/a:
Gdyby nie odkurzacz z elektroszczotką to by było ciężko.

Dobry odkurzacz z tym akcesorium, to niezbędny dodatek. Taki dodatkowy koszt posiadania kota. Chyba, że komuś nie przeszkadza wbite na zawsze w dywany i wykładziny futro. Poza tym można odkurzać kota bezpośrednio, stosując miękką szczotkę i jakiś tam najsłabszy poziom "cugu". :-D

Najpierw był kot, potem pojawił się odkurzacz ;-)

KasiaMagda  Dołączyła: 08.05.2016
Nowy członek rodziny - adoptowany kocurek Maciuś. Dzisiaj było pierwsze spotkanie z psem, na razie jeszcze pod kontrolą, Maciuś wystraszył się bardzo na początku ale potem się uspokoił, pies był zaszokowany i podekscytowany ale też się uspokoił. Zdaje się, że będę spamowała wątek Maciusiem, więc proszę się na to przygotować ;-)

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
dybon,
Tak powinien wyglądać każdy kot :mrgreen:

Kerebron  Dołączył: 10.03.2016
KasiaMagda napisał/a:
Zdaje się, że będę spamowała wątek Maciusiem, więc proszę się na to przygotować ;-)

Się nie krępuj. :-D

dybon nie przejmuj się, też masz fajnego kota :mrgreen:

Kerebron napisał/a:
Się nie krępuj. :-D

Oj mi, to dwa razy nie trzeba powtarzać, ja z tych co się nie krępują :-P

Teraz patrzę, że Maciuś ma jedno ucho takie czerwone ale to może tak ma być u kotów...

KasiaMagda, sprawdź u weterynarza czy ma wszystko ok z uszkami.
Może mieć np świerzba.

Kot72  Dołączył: 15.10.2014
Możesz sprawdzić dotykowo czy to ucho nie jest wyraźnie cieplejsze od drugiego . Raczej nie jest to normalna sytuacja . Bardzo przekrwione to ucho .

Wybieramy się do weta, rozmawiałam z siostrą i to uszko zaczął sobie drapać dzisiaj i nie da wyczyścić, jutro do weta. Czyli na zdjęciu dobrze wyszło, że jest coś nie tak.

rychu  Dołączył: 08.10.2006
KasiaMagda napisał/a:
pies był zaszokowany i podekscytowany

Żarty jakieś. Czegoś nie rozumiem. Choć mój piesek też był bardzo podekscytowany na samo słowo kot. :evilsmile:

rychu, domyślam się, że Twój pies był większym "myśliwym" , mój potrafi odpuścić. Raz tylko jak nas osiedlowe koty napadły chciał się bić i ledwo go odciągnęłam, do dziś pamiętam jego wzrok "dlaczego mi, to robisz".

KasiaMagda, jak tam Maćkowe uszko?

Skocz do: