Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
BF w Pentax K-3II i da20-40
Hej,
szybkie pytanie, bo już głupi jestem.

Pentax K-3II z da20-40. Im krótsza ogniskowa, tym AF wali mocniej za obiektem, na który celuję. W efekcie na 20mm muszę dać +8 korekcji AF w menu, by AF łaskawie trafił w punkt. Na LV wszystko cacy.

Czy serwis Pentaxa jest w stanie wyregulować to jak trzeba? Odpowiedź od nich jest raczej mglista :mrgreen: Piszą, żeby im to wysłać, tylko czy zrobią jak trzeba...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest obiektyw z własnym silnikiem więc nie ma problemu z regulacją AF w serwisie, nawet jeśli błąd zmienia się z ogniskową.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Dzięki plwk :-)

Dlaczego ten **** (czytaj: kochany) serwis nie jest w stanie napisać tak prosto i zrozumiale jak użytkownicy tego forum?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mądrość musi być tylko po ich stronie :mrgreen:
Zapewne mają coś o funkcjonalności takiej, jak sigmowy USB Dock, służący do regulacji AF w obiektywach z własnym silnikiem.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Od grudnia bujam się ustawieniem AF'a w da20-40 + k-3II.

Podsumowując:
- za pierwszym razem wysłałem do Opto-Technika obiektyw wraz z aparatem (da20-40 + K-3), bo AF ustawiał ostrość z BF różnym dla różnych ogniskowych. Serwis wyregulował AF tak, że trafiał w punkt, ale TYLKO dla pełnego otwarcia obiektywu. Wraz z przymykaniem przysłony znowu pojawiał się FF/BF

- za drugim razem, po "regulacji" obiektyw ustawia ostrość za obiektem dla krótszych ogniskowych niezależnie od ustawionej przysłony, co widać b. wyraźnie na 20mm, gdy przy zdjęciach dalszych obiektów AF ustawiane jest poza nieskończoność.

Dwie "regulacje" i dwa razy kiszka. Pierwsza "regulacja" była w grudniu, czekałem wtedy 2 tygodnie. Za drugim razem już prawie 3 tygodnie... Kuźwa, co to jest, autoryzowany serwis??? znowu muszę pakować paczkę, umawiać się z kurierem... ech... DNO I METR MUŁU :evil:
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Nic tak nie wkurza, jak przepychanki z serwisem. Sprzęt za kupę kasy a nie działa poprawnie :/
Pozostaje współczuć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach