Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
W końcu zdecydowałem co do wyboru i wysłałem :-)

Przy okazji mam pytanie - widziałem gdzieś kiedyś na tym forum projekt notesika dla analogowców do notowania parametrów zrobionych zdjęć, tylko teraz nie umiem tego znaleźć. Wydaje nie się, że to wrzucił kiedyś w jakimś wątku jednoaparatowym terf - poratuje mnie ktoś?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Krzysiek K., notesik był pomysłem Bakulika. On też je dystrybuował. Może jeszcze mu coś zostało ?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
powalos, ja robiłem etykiety na butelki z chemią, notes to pomysł trefa. http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=52006
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Poszło i moje.
 

earl  Dołączył: 20 Wrz 2009
Odebrałem dziś skany z labu. Myślałem, że szybko coś wybiorę i wyślę, ale wszystko mi się już w oczach dwoi i troi, więc chyba znowu nadużyję cierpliwości jorge i dam sobie czas do jutra :-( Na kolejne miesiące powinienem sobie znaleźć jakiś lab bliżej domu, żeby nie odkładać w nieskończoność wycieczki "bo a nuż trafi się do załatwienia jakaś sprawa w okolicy i nie będę jeździł specjalnie" ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
earl, luz.
 
pokorak  Dołączył: 07 Mar 2014
@ jorge.martinez, ja niestety również muszę dołączyć do listy spóźnialskich, wyśle do końca dnia we wtorek..

 

qarabasz  Dołączył: 08 Gru 2011
Moje też poleci jutro.
Myślałem, że pójdzie szybko, "bo nic ciekawego nie ustrzeliłem", a tu okazało się, że nie mogę zdecydować, które z trzech i pilnie wymagam przespania oraz bezstronnej porady.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Ja mam masakrę czasową. Powinienem dzisiaj wywołać i jakoś jutro zeskanuję.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Bez spinki, Panowie. Efekty lutego wrzucę w piątek lub sobotę.
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
powalos - dzięki za odpowiedź, bakulik - dzięki za namiar :-B
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
jorge.martinez napisał/a:
Bez spinki, Panowie. Efekty lutego wrzucę w piątek lub sobotę.


Ja dopiero jutro film wywołam...
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Fenol, to kiedy skany, bo to jeszcze trzeba coś wybrać :mrgreen: . Jak ty bidulku dasz rady cały rok na tym filmie :evilsmile:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
irek83, wszystko dziś, zdjęcie poszło ;-)

O film to ja się nie martwię, ale połączenie film + ogniskowa 90 mm to już większe wyzwanie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Fenol, miałem na myśli cały zestaw ;-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
w Marcu utknąłem na dwunastej klatce i znowu nic z tego o-(
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja w marcu skończyłem drugą lutową rolkę. Niepotrzebnie ją zaczynałem. Ale pokażę coś, choć oczywiście będzie to poza konkursem ;-)
 
pokorak  Dołączył: 07 Mar 2014
Generic napisał/a:
w Marcu utknąłem na dwunastej klatce i znowu nic z tego o-(


Kluczem do sukcesu w JA wydaje się być przerobienie rolki w weekend, maksymalnie dwa :-P .
Myślałem na początku że będzie idealistycznie, jedna przemyślana fota / dwie dziennie.... W moim przypadku (i napewno nie jestem jedyny) niestety nie ma jak. Co mam fotografowac jak jestem cały dzień w pracy i jadę / wracam samochodem? Wyszło tak że kiedy tylko uda się wygospodarować trochę czasu, klatki lecą szybko. Jak mi coś zostanie to pod koniec miesiąca robię sesję juniorowi (żałuję że nie wybrałem czegoś dłuższego, Tak 85mm bardzo by mi styknął, może w przyszłym roku padnie właśnie na niego).
Generalnie - proza życia :mrgreen: .

Marcową rokę skończyłem w sposób opisany powyżej, czeka na wywołanie ale musze sobie kupić jakąś chemię która pozwoli suszyć film bez zacieków (wiem, płukanie, płuczę długo a zacieki dalej są).
Kusi mnie EI800 albo nawet 1600 ale to chyba jeszcze nie w kwietniu.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ech te zacieki... Obserwacje w tej sprawie w związku z JA2,3,4 mam takie: Na Rollei RPX 400 konieczny był zmiękczacz wody do ostatniego płukania i wystarczał, Fomapan 100 był pod tym względem straszny (dodawałem zmiękczacz do wody zdemineralizowanej, a i tak bez "odplamkowania" się nie obeszło), a obecnie używany Superpan pod tym względem jest :lol: super. Wystarczy woda zdemineralizowana jako ostatnie płukanie. Myślę, że kluczowe znaczenie ma tu rodzaj i grubość oblewu emulsji.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja do ostatniego płukania dodaję Mirasol. Film pozostaje w nim jakieś 2-3 minuty (od czasu do czasu zamerdam nim), następnie powieszony do wyschnięcia i jest ok. Przed pocięciem sprawdzam czy nie ma jakichś plam i w razie czego delikatnie je ścieram. Zacieki i tak powstają tylko po stronie podłoża.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach