Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
tref napisał/a:
dunlop blueResponse to klasa wyżej pozycjonowana. Też rozważałem rainExpeety, bo są polecane dość szeroko, ale dunlopy zjadają je na śniadanie. Jeśli testy rainExp3 pokazują, ze są to opony świetne na mokrym, to BlueResponse trzeba określić jako genialne. Do tego na suchym też są lepsze. A cenowo da się kupić w tym samym budżecie.


I tutaj nie do konca sie zgodze - to ze niby opona z klasy wyzej nie oznacza ze bedzie sie zachowywac zawsze lepiej w roznych warunkach od opony z klasy nizej. I w tym przypadku wlasnie takze tak jest, testy opon (i ADAC i AutoBild czy na tyrereviews.co.uk) wyraznie pokazuja ze Dunlop na powierzchni mokrej gorzej zachowuje sie od Uniroyala RainExpert3a nawet Hankook'a Kinergy eco K425.
Plusem Dunlop jest to ze jest cicha i ma mniejsze opory toczenia.
Za to ze swojego doswiadczenia i moich znajomych wiem ze Dunlopy sa jednak delikatniejszymi troche oponowami.
chyba najtaniej na allegro w ich oficjalnym sklepie:
-> http://allegro.pl/listing...-opony=195%20mm
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Jeśli chodzi o Uniroyal RainExpert 3, to miałem okazję przetestować je w mocnym deszczu na trasie Kraków-Praga w wielkanocny poniedziałek. Żadnych problemów na autostradach przy 130-140 km/h oraz na krętych odcinkach drogi krajowej nr 46.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Galus81 napisał/a:
I tutaj nie do konca sie zgodze - to ze niby opona z klasy wyzej nie oznacza ze bedzie sie zachowywac zawsze lepiej w roznych warunkach od opony z klasy nizej. I w tym przypadku wlasnie takze tak jest, testy opon (i ADAC i AutoBild czy na tyrereviews.co.uk) wyraznie pokazuja ze Dunlop na powierzchni mokrej gorzej zachowuje sie od Uniroyala RainExpert3a nawet Hankook'a Kinergy eco K425
jeździłem na obu i to, co pokazuje test mnie nie interesuje. Sponsorów testów samochodów, opon i akcesoriów już poznaliśmy w ostatnich latach. Nawet ADAC brało kasę za oceny.
Dlatego podtrzymuję:
Cytat
tref napisał/a:
dunlop blueResponse to klasa wyżej pozycjonowana. Też rozważałem rainExpeety, bo są polecane dość szeroko, ale dunlopy zjadają je na śniadanie. Jeśli testy rainExp3 pokazują, ze są to opony świetne na mokrym, to BlueResponse trzeba określić jako genialne. Do tego na suchym też są lepsze. A cenowo da się kupić w tym samym budżecie.
 
miyako  Dołączyła: 05 Kwi 2014
Na letnich Uniroyalach RainExperty 2 i 3 jeździłam w trzech autach [w jednym z aut miałam też zimowe Ms Plus 77 ;)]. Ja akurat jestem nimi zachwycona i z tego co widzę po znajomych nie tylko ja. Wybierając opony szukam głównie takich, które dobrze się trzymają na mokrej nawierzchni. Uniroyale mi się sprawdzają, trzymają się drogi w momentach, w których inne opony traciły przyczepność, jak chociażby przy najechaniu na kałużę, co w Dębicy, Kormoranach i bieżnikach było normą. Sprawdzałam je w jeździe miejskiej, na dłuższych czasach, w deszczu, na mokrej i suchej nawierzchni i... ostatnio w śniegu. Jako, że w samochodzie męża już mam letnie, a zima postanowiła wrócić.
Do czwartego auta poszłam za ciosem i kupiłam RainSporty 3 i też z nich jestem zadowolona, ale na nich jeździłam stosunkowo mało, bo auto poszło do remontu :D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zdaje się, ze po Dębicy i Kormoranach większość opon będzie stanowiła progres w przyczepności :evilsmile: także porównanie słabe.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Akurat Uniroyale są chwalone za przyczepność na deszczu.
Moja zasada jest taka- lepiej kupić całkiem nowe opony że średniej półki (np te Uniroyale) niż leżaki magazynowe premium.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Przyszła pora pomyśleć zawczasu o zmianie opon na letnie. Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami z oponami w rozmiarze 225/55 R17 lub 215/55 R17?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Na mnie nie licz, za dużą średnicę gumki podałeś, żebym mógł mieć jakieś doświadczenia ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Takie potwory to raczej nie do Octavii :-P
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Kytutr, Dunlop Bluresponse. Dość ciche i trwałe a co ważne, to dobrze prowadzą na mokrym.
Gdybyś nie reflektował na sprawdzone Dunlopy to zerknij na Pirelli P7 Cinturato i Goodyear Efficientgrip Performance. Porównywalne jakościowo wszystkie z wymienionych. Zwracaj uwagę na długość gwarancji. Ja w tym roku celuję w Goodyear.
https://www.oponeo.pl/mod...rip-performance

 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Kytutr, dziwie się że pytasz ... Dębica oczywiście ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kytutr, popatrz na "FALKENY" (nie FALCONY). Mam 225/50/17 i jestem bardzo zadowolony. Te które mam nie są kierunkowe, ale trzeba ja zakładać odpowiednią stroną na zewnątrz. Na oponeo są często w bardzo dobrych promocjach. Pzdr.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
opiszon napisał/a:
Takie potwory to raczej nie do Octavii
No do Octavii brałbym przecież co najmniej 18-calowe ;-)
Zbynio napisał/a:
Kytutr, Dunlop Bluresponse. Dość ciche i trwałe a co ważne, to dobrze prowadzą na mokrym.
Niestety, w rozmiarze 215/55 R17 Bluresponsów nie ma :-( Są za to Dunlopy Sport Maxx RT 2.

Jest jeszcze jedna ciekawa opona: Dębica Presto UHP 2 - na papierze dobre parametry, na oponeo.pl dobre opinie (ale dość mało).
wuzet napisał/a:
Kytutr, dziwie się że pytasz ... Dębica oczywiście
No właśnie :-)
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Kytutr, Jeszcze nie jeździłem na moich świeżo zakupionych

https://www.oponeo.pl/dan...-93-h#183430167

, ale moi znajomi bardzo sobie chwalili. Ceną też nie zabija, chociaż kupiłem dwa tygodnie temu jeszcze ciut taniej, niż tu podano.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Nokian Line - omijać. Głośne :/
Jak zajeżdżę w tym sezonie to wracam do Vredesteinów.

pz
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
wuzet napisał/a:
KytutrDębica oczywiście ;-)
Mam nawet dla nich hasło reklamowe:
Dębica - drift nigdy jeszcze nie był taki łatwy!

(to po moich doświadczaniach z Frigo - co do letnich, to nie wiem, czy pasuje).

A bardziej w temacie to ja ostatniej wiosny do samochodu, którym jeździmy głównie po mieście, ale jednak nie tylko, kupiłem całoroczne goodyeary. Latem były dobre (również na mokrej autostradzie), zimą były dobre (również na słowackiej szosie białej bynajmniej nie od soli, bo tam chyba nie sypią) - bardzo jestem zadowolony. No i są świetne na tę przeciągającą się niekiedy porę roku, kiedy rano jest 0 stopni, a po południu 20.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Dunlop SP Sport 3d to najcichsze zimówki jakie miałem. Goodride to najgłośniejsze, koło setki wręcz "śpiewają".
Tyle i tylko tyle nauczyłem się o oponach przez 15 lat, 4 samochody i 380 tysięcy przejechanych kilometrów. Trakcja na suchym, hamowanie na mokrym - a co to jest? Zdołowaliście mnie, specjaliści :cry:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Kytutr posiadanie Subarynki zobowiązuje do czegoś więcej niż tylko toczenie się po autobanach 8-)
To może Yokohamy Geolandar :mrgreen: w tych rozmiarach jest model G055 BluEarth i to akurat w sporych obniżkach na Oponeo. Nie wiem jak się zachowuje, ja noszę A-T/S G012 w rozmiarze 215/70R15 :-B

 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
greentrek napisał/a:
Kytutr posiadanie Subarynki zobowiązuje do czegoś więcej niż tylko toczenie się po autobanach 8-)
Za tydzień planuję się zakopać w śniegu, więc trochę tego offroadu będzie ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
greentrek napisał/a:
To może Yokohamy

Mam letnie Blue Earth AE01 i zimowe W.drive V903. Po próbach z innymi (Dębica, BF Goodrich, Uniroyal) kupiłem ponownie na lato komplet Japończyków. Nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach