foto  Dołączył: 03.05.2013
Wygląda na to, że serwis w Polsce nie będzie prowadził aktualizacji i trzeba będzie wysłać do Niemiec
https://www.ricoh-imaging...de-service.html

zbuj  Dołączył: 31.03.2010
nie mogę wgrać aktualizacji 1.43 do nowego k-1. Po włączeniu aparatu trzymając wciśnięte "menu" nic się nie dzieje.
Ktoś może pomóc?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Menu trzeba trzymać wciśnięte podczas włączania aparatu a nie po.

powalos  Dołączył: 20.04.2006
zbuj, a robisz to dobrze ? Na kartę, najlepiej czystą, wgrywasz plik .img, wyodrębniony z paczki nowego oprogramowania. Wkładasz kartę do aparatu i włączasz go trzymając "menu". Dostaniesz zapytanie czy wgrać nowy program, potwierdzasz i cierpliwie czekasz. Gdy dostaniesz komunikat, ze oprogramowanie jest wgrane, wyłączasz aparat. Wyjmujesz kartę. Teraz możesz włączyć trzymając wciśnięty "menu" i pojawi się info o numerze zainstalowanego programu. Powodzenia.

P.S.
Pamiętaj aby akumulator był naładowany do pełna.

plik fwdc228 ..bin wgrany na sformatowaną kartę zgodnie z instrukcją ze strony Ricoch

[ Dodano: 2018-06-19, 08:56 ]
no i oczywiście menu wciśnięte w trakcie włączania, co zaznaczyłem w pierwszym poście.

Zdano  Dołączył: 23.10.2006
Karta musi być włożona do portu nr 1, port nr 2 najlepiej jak będzie pusty.

tak właśnie jest, zgodnie z instrukcją ze strony Ricoch

[ Dodano: 2018-06-19, 09:21 ]
próbowałem kartę sd i sdxc , tak samo nic.
próbowałem z plikiem spakowanym( piszą że jest samorozpakowujący), nic, a z z samym plikiem BIN po włączeniu Trzymając menu nic, za to potem po normalnym właczeniu aparatu tekst menu był lustrzanie odbity. Po powtórzeniu operacji wszystko wróciło do normy.

Resetowałeś ustawienia?

nie

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
zbuj napisał/a:
nie mogę wgrać aktualizacji 1.43 do nowego k-1

Nowego, czyli prosto ze sklepu? A może ma już wgraną tę wersję?

Tu https://www.pentaxforums....0-released.html w sekcji Troubleshooting Tips jest kilka podpowiedzi, co zrobić, gdy aktualizacja nie działa.

rozpakowanego z zaklejonego pudełka, wersja opr. 1.0

[ Dodano: 2018-06-19, 09:46 ]
ok dzięki udało się. pierwotnie ściągałem plik bezpośrednio na kartę. po ściągnięciu na komp i skopiowaniu pliku na kartę zadziałało.

powalos  Dołączył: 20.04.2006
No przecież pisałem, że masz wgrać na kartę tylko plik .bin (.img) i nic więcej. Ważne, że Tobie się udało i wszystko poszło dobrze. Pzdr.

idzi  Dołączył: 24.10.2010
Zajrzałem na "opaczne" i dowiedziałem się w komentarzach ,że jestem niespełna rozumu użytkownikiem marki Pentax. Dowiedziałem się też, że nawet ci prześmiewcy czytają to forum. Nawet jego przepastne zakamarki jak np dział Hyde Park :mrgreen: Szkoda ,że nie da się wgrać uaktualnienia do K-5IIs

idzi napisał/a:
Nawet jego przepastne zakamarki jak np dział Hyde Park

To są zasoby dostępne dla niezalogowanych.

rychu  Dołączył: 08.10.2006
idzi napisał/a:
...........jestem niespełna rozumu użytkownikiem marki Pentax. ...........ci prześmiewcy czytają ........ jak np dział Hyde Park

Po takiej lekturze wydają się być oczywiste ich wnioski :mrgreen:

Skocz do: