Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Który serwis ?
Po raz pierwszy szukam serwisu do cyfrówek. W mojej ponad półmilionowej wiosce nie ma takiego, muszę gdzieś wysłać K-S1 i K-500. W pierwszym co jakiś czas zacina się sterowanie przysłoną obiektywu, w drugim jest ułamany "hebelek" blokujący akumulator oraz gubi datę i godzinę po jego wyjęciu (to akurat mało dokuczliwe).
Wg mojego rozeznania nie jest to naprawa dla "złotej rączki", serwis fabryczny teoretycznie powinien być pewniejszy. (części zamienne). Tu na forum nie znalazłem adresu takiego, a google podały dwa , w Warszawie :
- Opto-Technika, ul. Wolska
- Tech-Foto, ul. Modzelewskiego
Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi zakładami? Który może być lepszy / gorszy ? Albo może jest jeszcze inny godny polecenia ?
Z góry dziękuję !
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Yeti napisał/a:
- Opto-Technika, ul. Wolska

To jest obecnie autoryzowany serwis Pentax w Polsce. Różne są o nim opinie, zwłaszcza w kwestiach gwarancyjnych.
Na fejsie ludzie chwalą http://fotodoktor.com.pl, ale ja nie korzystałem.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Zdecydowałem się na Opto-Technikę, ze względu na fakt że jest to serwis autoryzowany, czyli (teoretycznie) powinien mieć najlepszy dostęp do części zamiennych.
Posłałem dwa body i jestem bardzo zadowolony. Wszystkie usterki usunięte. Bardzo szybko.
Cena pewnie wyższa niż u jakiś indywidualnych majstrów, ale były wymieniane jakieś podzespoły, których oni zapewne by nie mieli. Gwarancja naprawy na 6 miesięcy.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
A obiektywy? Obiektyw też tam robią? Wymieniają soczewki i takie tam? Bo właśnie się dowiedziałem, że mają jednego (!) technika, którego akurat nie było w zakładzie.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Mertz napisał/a:
A obiektywy? Obiektyw też tam robią? Wymieniają soczewki i takie tam? Bo właśnie się dowiedziałem, że mają jednego (!) technika, którego akurat nie było w zakładzie.

Jesteś z W-wy to możesz łatwiej dowiedzieć się, ale z ich strony wynika że obiektywami też zajmują się. Nie wiem tylko czy w ogóle wymiana soczewek w jakimkolwiek współczesnym obiektywie jest możliwa i opłacalna. Dobrą stroną tej firmy jest fakt, że dokonują wyceny bezpłatnie, a Ty później godzisz się lub nie na naprawę. Telefonuj.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Mertz napisał/a:
A obiektywy? Obiektyw też tam robią?

Robią.
Naprawiali mi zablokowaną przesłonę w DA 12-24/4 i reanimowali FA 20/2.8 po upadku (zablokowany pierścień ostrości).
Na naprawę 12-24 nie narzekam, poza nieznacznym przekroczeniem terminu wszystko było OK.

Naprawa dwudziestki to dość długa opowieść.
W skrócie:
- AF po naprawie działał prawidłowo do ok. 6 metrów, powyżej ustawienie ostrości było potwierdzane, zaś ostrość w lesie,
- zareklamowałem,
- firma zamilkła, nikt nie reagował na maile,
- przekroczone zostały wszystkie możliwe terminy wg ich regulaminu,
- po upływie ostatniego terminu, spisałem opowieść i wysłałem do firmy za zwrotnym poświadczeniem odbioru,
- po upływie ponad tygodnia od doręczenia pisma otrzymałem naprawiony obiektyw.
Czas (wg Statusu Zlecenia):
- naprawy: 23.06÷19.07.2016
- reklamacji: 01.08÷05.01.2017
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Pewnie fachowiec od tego obiektywu nagle im się zwolnił i zostali w czarnej d..ie na jakiś czas i akurat padło na Ciebie....
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
fotonyf napisał/a:
Pewnie fachowiec od tego obiektywu nagle im się zwolnił ...

Osoba, która mogła napisać odpowiedź - jakąkolwiek - też się zwolniła?
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Może to ta sama osoba :-)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
fotonyf napisał/a:
Może to ta sama osoba :-)
Stop, starczy, dalej nie rozwijaj by nie okazało się, że autoryzowany serwis Pentaksa w PL to "ta sama osoba". ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach