M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Zainstaluj na telefonie audials. Ogarnia ponad 100 tys rozgłośni internetowych. Może znajdziesz tam to co chcesz. Ja na szybko zerknąłem w komputerze i nie widzę tej stacji. Na telefonie możesz nawet nagrywać w wersji darmowej. Na win musisz mieć wersję płatną do nagrywania. Bardzo fajny soft.
Co do DAB+ nigdy nie miałem. Ale jakoś szczególnie nie tęsknię, spotify i ewentualnie audials jak potrzebuję radia.

[ Dodano: 2018-04-16, 09:45 ]
moje dzieci też słuchają muzyki tej co ja.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Pajda napisał/a:
Myślisz, że odróżnisz muzykę za 400 zł 4k i 40k?
Nie do końca wiem jak to rozumieć ;) Ale jeżeli jako nieufność, też kiedyś taką miałem.

Ostatnio u znajomego miałem okazję posłuchać zestawu za więcej niż te 40k. Był tam między innymi Lumin D1 za około 10k ... z ciekawości porównaliśmy go do sprzętów budżetowych aune x1s i arcam rdac (oczywiście w torze podmieniony tylko Lumin). Widomym było że aune za 1k nie zagra ... nie zagrał. Więcej spodziewaliśmy się po arcamie, który przecież jest chwalonym dac'iem. Jakże przykre było porównanie dla arcam'a, różnica była kolosalna ...

Niestety dla nas maluczkich wydających setki czy tysiące na hifi, hiend gra lepiej i to po prostu słychać ...

[ Dodano: 2018-04-16, 12:02 ]
M.K napisał/a:
spotify i ewentualnie audials jak potrzebuję radia.
U mnie CD w postaci flac'ów, od jakiegoś czasu Tidal zastąpił Spotify ... Audialis ma obsługę upnp?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Spokojnie, jak będzie potrzeba to sobie ze złączami poradzę. Wolał bym po prostu bez kombinowania.

No to na dzień dzisiejszy na tapecie są dwie licytacje i trzy kup-teraz.
Hitachi SR-802 - wyglądem mnie może nie urzeka w 100% ale pasuje mi. Parametrami jest przyzwoity ale niczym specjalnie się nie wyróżnia. Podobno są bardzo niezawodne - jakieś systemy dbania o podzespoły i automatycznego wyłączania kiedy tylko by się zbliżał do niebezpiecznych wartości.
Pioneer SX-3000 - eksportowy SX-626. Wygląd mnie urzeka. Niezłe parametry. Głupie nietypowe wtyki głośników.
Sanyo 2016 - taki po prostu przyzwoity pod każdym względem. Trochę obity front.
Rotel RX-500 - dobre parametry, wygląd trochę za nowoczesny ale akceptowalny.
Rotel RX-403 - przyzwoite parametry i wygląd. Ktoś go strasznie pochwalił na audiostereo.pl
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
rysiekll, a do czego chciałbyś używać audials i w jaki sposób, że pytasz o UPnP - chcesz sieć zobić?
Co do spotify - no właśnie mi służy do flac, tylko, że ja nie nagrywam już płyt cd.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
M.K napisał/a:
rysiekll, a do czego chciałbyś używać audials i w jaki sposób, że pytasz o UPnP - chcesz sieć zobić?
Mam streamer/dac i jestem ciekaw czy audialis będzie w stanie przekierować nań strumień (w tym wypadku radio), tak jak np. bubbleupnp.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
No dobrze, ale na czym chciałbyś uruchomić audialsa? Na komputerze i stream po sieci?

[ Dodano: 2018-04-16, 14:45 ]
Patrzyłem w menu audialsa są podstawowe ustawienia - http proxy : adres i port. Nic więcej nie ma. A ponieważ się nie znam, więc nie umiem powiedzieć czy to jest to co chciałbyś żeby było.

[ Dodano: 2018-04-16, 14:52 ]
Obsługuje pluginy - może są jakieś, które umożliwiają przekierowanie strumienia do dac'a. Ponieważ wątek jest po większości w rodzimym języku jozefa goebbelsa pozostawię Tobie przyjemność z przeglądania.

https://audials.com/forum/index.php/Thread/7920-DOWNLOAD-all-plugins-here/?pageNo=1
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
rysiekll, widocznie jest jakaś kwota, gdzie jakość w brzmieniu będzie zauważalna natychmiastowo .
Osobiście mam już wiekowe NAD C320 i 541i cd, jakie tam kable i głośniki. Kiedyś dałem +/- 6k. Dla mnie jest ok. Pewnie wydając 160k wreszcie zauważyłbym różnicę :->
Szwagier ma Cambridge Audio A500 (10k+) i jakość praktycznie (na ślepo) nie będzie/jest do odróżnienia.
Kilka razy byłem na Audio Show (słuchałem McIntosh`a), w jakichś tam `sklepach audiofilskich` i najbardziej podobał mi się dźwięk z lamp.
Pewnie dlatego, że dziadek miał radio lampowe które uruchamiało się z 10min, za to piękne grało :-)
Z nim (radiem) wiąże się pewna anegdota o kurze - ale to może innym razem.

Generic, może Ci coś pomoże w wyborze. Sporo starszego sprzętu niestety już brakuje.
http://old.av.com.pl/avfi...king-av4-15.pdf
https://www.hifi.pl/recenzje/wzmacniacze.php
Rotele fajne, pamiętam że sam się wahałem z wyborem.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Pajda napisał/a:
Szwagier ma Cambridge Audio A500 (10k+) i jakość praktycznie (na ślepo) nie będzie/jest do odróżnienia


Coś chyba tutaj nie do końca jest jasne - to jest różnica czy jej nie ma?

edit: ok rozumiem już, ale zapis niespotykany ;)

 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Pajda, jakoś się nie mogę do końca zgodzić z tym co piszesz. Audiofilem nie jestem, ostatnio miałem jednak okazję zmieniać parę elementów w moim własnym budżetowym hifi, miałem też styczność z kilkoma zestawami hifi i hiend ... Powiem tak, zmiana zespołu głośnikowego 1k -> 4k różnica słyszalna gołym uchem, 4k -> 3Xk różnica słyszalna gołym uchem.
Zmiana wzmacniacza dokładnie tak samo ... Zmiana dac'a budżet na hiend w zestawie hifi spowodowała, że osoby które na co dzień nie ch*** się w dźwięk stwierdziły, że jest o niebo lepiej ... i ta jedna zmiana to nie było +160k.
W kable to ja nigdy nie wierzyłem, aż usłyszałem ....

Ale audio to niestety ciągle szukanie dźwięku który Cię zadowoli. Nie trzeba wydawać masy pieniędzy, tylko zebrać zestaw który sprawia Ci frajdę. Jeden woli łomot, drugi neutralność, trzeci muzykalność ... ot cała prawda.
A Cambridge szwagra gra po prostu inaczej.

[ Dodano: 2018-04-17, 08:17 ]
Aha ... w audio nie ma wyroczni, ten sam tor dla każdego będzie inny w odbiorze.
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
M.K napisał/a:
nie będzie/jest

Skrót myślowy - nie będzie/nie jest.

rysiekll, przy zmianie sprzętu na droższy z1k na 4k różnica będzie słyszalna. Bo to początek.
Tu mam na myśli zespoły głośnikowe jako właściwie najważniejszy element toru odsłuchowego. Przy zmianie 4k na 10k, już niekoniecznie.
Potem zaczynają się bardziej strome schody, bo jakość brzmienia jest odwrotnie proporcjonalna do ilości wydanych pieniędzy.
Nie mówię, że poprawy wgle nie ma, jednak dla mnie ma dosyć marginalne znaczenie. MZ, trzeba zabulić niezła sumkę aby tę jakość namacalnie usłyszeć.
Wyjątkiem (dla mnie) są lampowce - gdzie brzmienie jest jak stuknięcie paznokciem o kryształ.

Innym aspektem jest to, że w codziennym użytkowaniu, sprzęt za 5k-10k-15k będzie grał praktycznie tak samo w naszych do codziennego użytku pomieszczeniach. Decydując się na sprzęt za kilka samochodów, trzeba mu zapewnić odpowiednio przygotowane pomieszczenie do odsłuchu (za kilka samochodów), aby móc `rozpieścić swoje zmysły`.
Ok, trzeba wrócić do rzeczywistości i posłuchać co `brzmi w budżecie` :-D

No i chyba najważniejsze jest to co napisałeś.
rysiekll napisał/a:
Ale audio to niestety ciągle szukanie dźwięku który Cię zadowoli. Nie trzeba wydawać masy pieniędzy, tylko zebrać zestaw który sprawia Ci frajdę. Jeden woli łomot, drugi neutralność, trzeci muzykalność ... ot cała prawda... Aha ... w audio nie ma wyroczni, ten sam tor dla każdego będzie inny w odbiorze.

Zgadzam się pełną gębą :-) :-B
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Słuchać też trzeba się nauczyć. I porównywać w odpowiednich warunkach.
Porównanie na zasadzie jeden system u mnie w domu a drugi w domu u szwagra jest kompletnie nie miarodajne.
A są osoby, które zwyczajnie nie słyszą różnicy i tyle - nie potrafią, nie wierzą, że może być jakaś, itp.
Jeśli coś ma grać w tle to faktycznie nie ma sensu inwestować w sprzęt na klika/kilkanaście tysięcy.
Lampowce? Hmmm. ;-)
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
Na moje nieszczęście za pośrednictwem matuli oraz ojca, Pan Bóg obdarzył mnie zdrowym i dosyć muzykalnym uchem.
Wiem do czego zmierzasz.
Ta analiza dźwięku przez jakiś czas bawi, potem niestety zaczyna mocno męczyć. Po jakimś czasie nie można przestać rozdzielać warstw dźwiękowych, przestrzeni, barw poszczególnych tonów, etc. A ilu ich tu gra i gdzie są zlokalizowani? Do tego celu polecam choćby muzykę Buena Vista Social Club lub Anny Marii Jopek.
Na dłuższą metę taka analiza jest nie do zniesienia i przeszkadza w normalnym słuchaniu.
Mnie na szczęście minęło :)

Dla Ciebie mogę podreptać do szwagra choćby z jednym klockiem - akurat potencjometry w CA padają i są nietypowe w konstrukcji (już 2gi raz).
Mieszkam na Natolinie, on na Kabatach. Więc daleko nie jest.
Warto też zapoznać się z definicją spirali prestiżu.

W sumie, to wszystko co chciałem napisać w tym temacie.
Dodam dla jasności. To są moje osobiste przemyślenia i jak najbardziej nikogo nie zobowiązujące w temacie.

Miłego słuchania ukochanej muzyki na ukochanym sprzęcie.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
LOEWE 6000 - czyli ponoć Philips AH-686 pod inną
nazwą. M.K, brać? o-)

--edit
E, nie, coś mi się wizualnie nie zgadza - skala obok wskaźników a nie pod...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Tak na szybko to wygląda jakby był na licencji Philipsa, ale nie wiadomo co w środku siedzi
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
Generic, , miałem się już nie odzywać> jednak jesteś wrażliwy, więc się odezwę.
Kupujesz metal do końca swego życia, czy żartujesz?
Nie do końca rozumiem Twojego zachowania. Jutro kupisz i co, za dwa dni dead?
A nie wiesz jak bd.
Chyba szkoda czasu...

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
M.K, nawet nie na licencji. Od lat 60' do połowy 80' Philips był właścicielem Loewe.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
M.K, właśnie ciężko coś jednoznacznego na ten temat znaleźć.

Pajda, ale o co Ci właściwie chodzi? Że wybrzydzam i kombinuję przy sprzęcie za 300-500zł jakby tam co najmniej jedno zero więcej było?
Może to i zdrowsze podejście. Kupić, sprawdzić, najwyżej sprzedać, może stracić, może nawet zarobić ale to niewielkie kwoty to się nie przejmować.
Tylko widzisz, dla mnie to wcale nie jest taka mała kwota - zwłaszcza, że to tylko zachcianka a nie coś potrzebnego.
To jedno. A drugie - to czy mam sobie otworzyć osobny wątek z moimi wątpliwej wagi rozterkami, żeby Ciebie tutaj w oczy nie kuło, czy jak?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
opiszon, jeszcze dużo rzeczy nie wiem, dzieki za podpowiedz.
Generic, trudno znaleźć jakieś fachowe dane na temat tej 6000, ale powiem Ci, ze jak wrzuciłem w google nazwy i włączyłem pokazywanie zdjec, to bebechy ma philipsa - dokładnie to samo co 683. Z tym, ze 683 jest troche słabszy, a 686 dużo mocniejszy. Jednak koncówki ma te same co philips, wygląd projektu, trafo. I on dość zachowany jest.
No dobra. Załóżmy, ze kupisz. Dlaczego nie bierzesz pod uwagę tego z olx? Tam tez jest i to philips plus w gratisie Kaseciak. Wiem, ze troche ryzyko jest, ale moze gość wyśle za pobraniem to i możliwość sprawdzenia bedzie. Warto zadzwonić, pogadać. A moze ma konto na alle?
Powiem tak - to moze byc zloty strzał z tym loewe. Tylko przy ewentualnej odsprzedaży nie bedziesz miał z górki,a pod górkę.
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
Generic, nie. Wgle mi nie chodzi o pieniądze.
To prawda, trochę mnie mierzi, że tak wybrzydzasz jednak chciałbym abyś kupił coś fajnego .
Mnie różnica w cenach wcale nie bawi. Ba, pozbyłbym się pieniądza (świat natychmiast stałby się lepszy).

Myślenie zmienia się z wiekiem.
Kupisz dzisiaj, zmienisz za dwa /dwanaście lat na lepsze, czy równe. Nie chciałbyś poznać innych opcji i konfiguracji?
O to mi chodzi, a na pewno nie o kwotę przeznaczoną na sprzęt.
PS
Diora była moim marzeniem. Zarobiłem na nią i służyła mi kilka lat. Potem Technics i NAD za własne pieniądze.
Nigdy nie ujmuje wartości.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Generic, no wiec patrzylem na olx i tam jest 682 czyli słabszy od 683 i od 6000, i na dodatek gość pisze, ze nie wysyła za pobraniem. Od razu czerwona lampka mi sie zapaliła. Najcześciej jest wtedy akcja, ze odbierasz i zostajesz z tym co dostałeś. Zapomnij o tym na olx.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach