bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ha! Dzisiaj mija pięć lat, odkąd zarejestrowałem się na forum. Dużo i niedużo. Za wcześnie jeszcze na podsumowania, chociaż sporo się w tym czasie wydarzyło. Tak tylko piszę… ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Nie ośmielę się czynić jakiegokolwiek podsumowania, ale gdybym znał dokładniejszy adres, to wysłałbym szampana (jest tu jakaś ikonka, prócz kufla z piwem?! :-B )

No dobra, ale dlaczego stawiłeś się tu tak późno? ;-)

Równie dobrych wielu następnych pięciolatek!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dopiero w 2013 przynieśli do Rumi internet.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mieli zamontować wcześniej ale przyjęli plany dla Rumunii...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Na Netfliksie pojawił się film pt.: Kodachrome.
Romansidło w stylu kanadyjskim, ale z takim tytułem nie można nie obejrzeć.

Przy okazji forumowa nostalgia - dzięki Dzerryemu kilka osób zakończyło historię kodachrome wlasnie w Dwayne's photo - w ostatnim roku wołania przez ostatni lab świata.

Tak się kończy historia. 1935-2010.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tref napisał/a:
Na Netfliksie pojawił się film pt.: Kodachrome.
Romansidło w stylu kanadyjskim, ale z takim tytułem nie można nie obejrzeć.

Można. Po 15 minutach moje zażenowanie sięgnęło po myszkę i wyłączyło Netfliksa. Dobry kandydat do przejęcia pałeczki po "The Room".
 

Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
Two tea to room two two - tam taram tam tam pam pam pam
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Enzo napisał/a:
Po 15 minutach moje zażenowanie sięgnęło po myszkę i wyłączyło Netfliksa.
Jakby ostatni lab Kodachroma był w Iranie, to byś obejrzał :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Iza napisał/a:
Jakby ostatni lab Kodachroma był w Iranie, to byś obejrzał :-P

Owszem. Nawet gdyby scenariusz był godny rozpieszczonego 6-latka. Czekam na kontynuację Ghandiego II .
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Michu napisał/a:
Dopiero w 2013 przynieśli do Rumi internet.

Nawet teraz nie ma łatwo – pakiety muszę nagrywać na dyskietki i słać gołębiem do powiatu. Transfer jest niezły, ale te pingi…

Tymczasem – rok 1985:

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Miesięcznik „Fotografia” nr 11/1966

 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Super. Chciałabym zobaczyć minę p. Wolińskiego na widok smartfona. I jego rozczarowanie, że nawet w 2018 nie latamy na inne planety.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A propos akcji Kodachrome. To zupełnie w moim stylu. Potrzebowałem 7 lat żeby to przetrawić.

W pentaksowej akcji kodachromowej uczestniczyli wymienieni poniżej. Trochę z nas wciąż jest tu, cześci z nas już nie ma tutaj, a część fotografuje limitedami przy najlepszym świetle. Uczestnicy akcji to:

aron
Didimos
tref
sylwesto
bEEf
nopik
zugo
Pioter
jorge.martinez
Fafniak
Dada
matb
Anzelm
kulma
M.W.
dzerry

Siłą rzeczy, jako kolo, który odebrał te slajdy, zabawiłem się w kuratora. Wybrałem naszą wirtualną, pentaksową rolkę, którą musiałem wybrać spośród tych wszystkich rolek



A wirtualną rolkę, można zobaczyć tutaj:

http://kodachrome.art.pl

Celowo pomijam autorów na stronie. To nasza forumowa, 36 klatkowa rolka...
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry, Dziękuję bardzo! Jako ktoś, kto w życiu nie dotknął nawet rolki kodachroma (już nie mówiąc o forumowej akcji), myślę, że to powinno być w jakimś osobnym wątku, gdzieś przypięte. Kodachrome to był kawał historii i trochę żałuję, że nie stała się moim udziałem. Jedyne, co mogę zrobić, to założyć dziś jakiś film do analogowego kompakta, który mam ze sobą. I może to nawet będzie slajd.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Szpajchel, masz rację. Założę temat w foto.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
dzerry, po pierwsze dobrze Cię widzieć :-D
Po drugie, może wydziel posty stąd do wątku kodachromowego:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=731882#731882 ?
Będzie podsumowanie akcji.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
tref napisał/a:
Na Netfliksie pojawił się film pt.: Kodachrome.
Romansidło w stylu kanadyjskim, ale z takim tytułem nie można nie obejrzeć.

Przy okazji forumowa nostalgia - dzięki Dzerryemu kilka osób zakończyło historię kodachrome wlasnie w Dwayne's photo - w ostatnim roku wołania przez ostatni lab świata.


Jeśli to ten sam film, o którym wspomniano tu http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=840676#840676 to mamy ciekawy zbieg okoliczności: wyprodukowanie filmu trwało tyle samo czasu, co podsumowaniem Waszej akcji fotograficznej. ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Iza, założyłem nowy temat, przez 7 lat pojawiło się wiele nowych twarzy, niech się dowiadują :-)

http://pentax.org.pl/view...1317116#1317116

bakulik, skany spokojnie czekały na dysku, a ja walczyłem z niepewnością co do jakości swojej selekcji. Nie będę ukrywał, że zainspirowany filmem wróciłem do zapomnianych czeluści dysku i po latach przekonałem się, że ten zestaw bardzo dobrze się ogląda. Stąd to podsumowanie :-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Rozumiem oczekiwanie i namyślanie się, nawiązałem tylko do faktu, że Wasza akcja zbiegła się z powstaniem pomysłu na film, a teraz jednocześnie odbyły się diw premiery. Szkoda, że wtedy jeszcze nie było mnie na Forum, na pewno bym się przyłączył do tej zabawy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach