Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Kerebron - pisałam, że RawTherapy je widzi ale ja nie lubię tego programu. Końcowy efekt miałam zawsze gorszy niż z DxO. Pozostałych dwóch, które wymieniłeś nie znam. Spróbuję się z nimi poznać. Dziękuję :-B , każda propozycja jest cenna.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie jest dobrze... Co prawda jakoś nie przepadam za tym softem, ale mam nadzieję, że nie padnie.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
"customers 'will not be affected"
Zawsze tak piszą, a potem kicha....
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
szkoda, bo wszystko idzie ku monopolizacji, a monopol nigdy nie jest korzystny dla klienta.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Nie popadajmy w załamanie, póki co. Część DxO związana z oprogramowaniem (obecnie Photo Lab) chyba przetrwa. Może zmienią właściciela, albo pozbędą się nierentownych części przedsiębiorstwa... Myślę, że w najgorszym przypadku ktoś przejmie cześć "programową". Sygnały od dobrze zorientowanych na forum DxO są raczej optymistycznie. Wkrótce mają dać znać, co będzie dalej. Jedyne, co mnie martwi to to, że wraz z restrukturyzacją może zmienić się sposób licencjonowania lub ceny... A to chyba dotąd jedyny kompletny i tak tani pakiet na rynku ze "zwykłą", tradycyjną metodą sprzedaży licencji. Liczymy na to, że skończy się to dobrze. Może DxO stanie się takim Pentaksem, co pada już chyba od ćwierć wieku ;-)

 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
DxO Pentax..... Hmmmm....
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Jako, że mam wersję 11, to jestem wdzięczny M.K. za objaśnienie tego programu. Przeczytałem dwie strony, ale muszę do tego przysiąść na spokojnie.
M.K. :-B za robotę
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Drobiazg. Dobrze, że się przydaje.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ładny mi drobiazg. Ja z ang mam na bakier, więc Twoje dokładne objaśnienia są dla mnie wybawieniem. Ja rok temu go zainstalowałem i po chwili i kilku próbach jak napisałeś się zraziłem. Dziś mam większą wiedzę i chcę ją polepszyć.
Mam lekturę na najbliższe tygodnie i naukę. Spróbuje wcześniejsze zdjęcia w nim jeszcze raz wywołać, to będę miał porównanie.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Przydałyby się warsztaty z DxO na PPD, co?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Michu napisał/a:

Nie jest dobrze...
Może jednak nie całkiem źle?
Kolejne wieści.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
dickkett napisał/a:
Może jednak nie całkiem źle?

Może ta "upadłość" rzeczywiście będzie po prostu głęboką restrukturyzacją DxO. Piszą, że procedura, której podlegają, zakończy się w kilka tygodni. Na forum DxO też obiecują informacje o dalszym rozwoju wydarzeń. Zobaczymy. :-)
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
To może ja się wypowiem. Chapter 11 nie jest bankructwem, ale zabezpieczeniem przed nim, połączonym z głęboką restrukturyzacją, oraz negocjacjami z wierzycielami. Tak w jedym zdaniu.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Generalnie marnie by było, gdyby zniknęli. PhotoLab, to świetna aplikacja. O tej restrukturyzacji pewnie wiedzieli wcześniej (w DxO już był niedawno inny podział). Możliwe, że ekipa tworząca PhotoLab zajmie się tylko tym. DxO, to mała firma, oferowali sprzęt, testowali sprzęt i jeszcze tworzyli oprogramowanie (z czym te testy zresztą się wiązały - ich moduł korekcji optyki jest rewelacyjny). I chyba, jako całość, okazało się to nierentowne.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ta historia przypomina historię Pentaksa, tylko dzieje się chyba znacznie szybciej...
Ale takie czasy...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Moim zdaniem jesli bedą restrukturyzacje to oby nie personalne. Jak dotąd to jedyne oprogramowanie działające niezwykle precyzyjnie w automatyce. Żaden odrawiacz nie potrafi zastosować tak dalekich algorytmów, połączonych z takimi bazami danych co dxo. I to nie jest zasługa softu tylko ludzi, którzy za tym stoją. Każda zmiana personalna wiąże sie ze zmiana filozofii w oprogramowaniu. Ja np w photolabie nie widzę algorytmów przetwarzania obrazu tych zaraz na gorze suwaków. Nie ma juz ich. Zniknęły. A to było cos niezwykłego, mając wiedzę i doświadczenie mozna było uzyskiwać obrazy nieosiagalne w takim czasie jak w dxo. Owszem jest za to możliwość korekt strefami z nik, ale to mnie nie przekonuje tak jak wybór silnika edycji fotki wraz z możliwością korygowania jego działania.
 
juzer  Dołączył: 10 Kwi 2016
Dzisiaj "wrzuciłem" do wersji 11 zdjęcia z sony5000. Oczywiście automatycznie program wczytał skądś odpowiednie parametry dla tej puszki i tak sobie pomyślałem, że może warto poszukać w sieci sampli różnych z puszek marek i szkieł, żeby zaopatrzyć program - zanim ktoś wyciągnie wtyczkę?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Nie trzeba miec sampli rożnych puszek i szkieł, zeby uzupełnić bazę danych o aparatach i szkłach. Mozna to zrobic ręcznie z pozycji menu.
 
juzer  Dołączył: 10 Kwi 2016
M.K napisał/a:
Nie trzeba miec sampli rożnych puszek i szkieł, zeby uzupełnić bazę danych o aparatach i szkłach. Mozna to zrobic ręcznie z pozycji menu.


Dzięki. Faktycznie w zakładce moduły. Wprawdzie wcześniej parę razy tam zaglądałem, ale jakoś do mnie nie dotarło. Sporo tego i jest w czym wybierać - jest zabawa :mrgreen:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Dla tych, co używają PhotoLab - jest nowa wersja (1.2). Poprawili znacząco korekty lokalne, błędy w aplikacji w ogóle (ponoć ;-) ) i dodali moduły korekcji / obsługę nowych aparatów i obiektywów. Dla posiadaczy wersji pierwotnej programu (1.x) oczywiście za darmo :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach