espresso  Dołączył: 30.04.2007
Parada parowozów w Wolsztynie Cytuj
http://parowozy.com.pl/parada2018.html 27-28 kwietnia 2018r

Kto się wybiera?

TM_Mich  Dołączył: 08.09.2009
espresso, czekam na Twoje zdjęcia.

Color  Dołączył: 09.03.2015
Się waham. Nigdy nie byłem, ale wiem, że to fajna impreza. Oglądając jednak archiwalne galerie mam wątpliwości co do przestrzeni życiowej dla ewentualnego fotografa ;-)

Color napisał/a:
Oglądając jednak archiwalne galerie mam wątpliwości co do przestrzeni życiowej dla ewentualnego fotografa
Trzeba mieć reporterskie zacięcie. Raz warto być.

Color  Dołączył: 09.03.2015
espresso, wiem, że gdzieś w którąś z sobót spróbuję się zaczaić na parowóz (znowu kursują do Wolsztyna), najlepiej w tych okolicach, w których Ty popełniłeś kilka fotek (niedaleko Wir, przed Szreniawą). Szkoda, że zimą nie jeździły. Buchający dym i para w mroźnym powietrzu wyglądają pięknie...

ringo13  Dołączył: 25.02.2013
Obecne Parady (tak od czterech-pięciu lat) są jednym wielkim targowiskiem a nie "ucztą" dla wielbicieli kopciuchów i fotek.
Wszędobylskie płotki, ogrodzenia , ochroniarze i sokiści skutecznie uniemożliwiają ciekawe fotki.
Jak napisał Espresso raz warto być ale klimatu Parady nie ma już od dawna.
Kiedyś można było całą noc przechadzać się po szopie i robić wymarzone nocne kadry.
Teraz wszystko ogrodzone, wejście tylko w określonych godzinach i wiecznie ktoś cię przegania z interesującego miejsca.
Warto pokręcić się po okolicznych miejscowościach i łapać składy na szlaku a samą Paradę potraktować jako reporterską ciekawostkę.

10 lat temu:
Wolsztyn by Marek Kulik, on Flickr

2015r, Y124G

Frajda dla fotoreporterów, MZ6 + FA31/1,8:

fotonyf  Dołączył: 24.04.2006
W Wolsztynie odbywały się (a może jeszcze się odbywają) dni otwarte.
Wejście za darmo, fotografowanie za darmo, zwiedzanie, łażenie...
Jak byliśmy kiedyś małą grupką (m.in. z Powalosem), to ludzisków było mało, dało radę robić zdjęcia bez tłumu.

powalos  Dołączył: 20.04.2006
Zbyszku, było to chyba więcej niż 10 lat wstecz. Ale prawdą jest, ze ludzi niemal nie było i połaziliśmy we wszystkie kąty. To było pierwszy raz gdy zabrała się ze mną na fotowypad Wieśka.

Dni otwarte są co jakiś czas z okazji Dnia Dziecka czy święta kolejarzy.
Codziennie można zwiedzać bez tłumu po wykupieniu biletu u dyspozytora.
W dzień powszedni parowóz pod parą jest jeden , jak się ma szczęście to dwa.

powalos napisał/a:
Zbyszku, było to chyba więcej niż 10 lat wstecz. Ale prawdą jest, ze ludzi niemal nie było i połaziliśmy we wszystkie kąty. To było pierwszy raz gdy zabrała się ze mną na fotowypad Wieśka.

Ło matko, ale ten czas leci....

ringo13 napisał/a:
Dni otwarte są co jakiś czas z okazji Dnia Dziecka czy święta kolejarzy.
Codziennie można zwiedzać bez tłumu po wykupieniu biletu u dyspozytora.

A ceny biletów za fotografowanie "sprzętem profesjonalnym" też takie wysokie jak kiedyś?

Czyli 100 zł za zdjęcia ślubne, a 250 za cały dzień z lustrzanką......

mrnobody1  Dołączył: 04.05.2016
j byłem w zeszłym roku i nikt ode mnie nie wymagał opłaty ( a biegałem z K 3II). Na mnie większe wrażenie robi parowozownia w Jaworzynie Sląskiej

Nigdy nie płaciłem. Nawet nie słyszałem i nikt nie wymagał opłat.

Bilet wstępu dla "zwykłego turysty z aparatem" to 10zł.
Wejdziesz bez płacenia - twoja sprawa, są bilety to się je kupuje.
Wyższe opłaty to fotki ślubne, komercyjne itd.

Znaczy się - zmieniło sie na lepsze.
No i super.
W tym roku żadnych szans, ale za rok.......

JacekK  Dołączył: 08.09.2008
Byłem w 2015 i znając Chabówkę, Jaworzynę, Kościerzynę i Muzeum Kolejnictwa w Wolsztynie i Warszawie było chyba najsłabiej. Jeździł tylko Ol49. Kilka klasyków jeszcze niedawno sprawnych "stało na kołkach". Piękna Hellena (formalnie warszawska) też. Pozostał niedosyt. Raczej nie zaniesie mnie w tamte strony w tym roku, nie jestem na bieżąco, ale może jest lepiej. Podobno Pt47 jeździ. Ech nie lubię fotografować kolejowych nieboszczyków w formalinie.

Pt47 jeździ i póki co ma się dobrze - po kompleksowym remoncie/odbudowie w Chabówce.
Piękna Helena już od kilku lat stoi bo właściciel czyli Muzeum Kolejnictwa w Warszawie nie ma kasy na nowe obręczowanie kół.
Inne klasyki można spotkać w ruchu w różnych miejscach kraju - Jaworzyna, Wrocław, Pyskowice, Chabówka

Skocz do: