pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Zdjęcia wiszą do końca kwietnia, to Zanussi ... trzeci z prawej Tym, ale jest i Wajda, Mrożek, Beksiński :)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Samotne drzewo i słoneczko
 

nord65  Dołączył: 24 Sty 2017
Drzewa w towarzystwie:)
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
Color, meeeega. Bardzo się podoba... Jakim szkłem robiłeś to zdjęcie? Chyba dosyć dobrze radzi sobie pod światło.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
allthatshewants, dzięki. To Sigma 10-20/4-5.6 EX. Trudno złapać nią flary, ale da się ;-) Jeśli nawet się pojawią to zazwyczaj małe, łatwe do usunięcia np. w LR.
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
Color, choruję na taką Sigmę, z tym albo lepszym światłem... Mój jedyny szeroki kąt to Sigma 17-50 f/2,8. Z nią praca pod światło pozostawia trochę do życzenia. Zdarza się blik na bliku :-/ W każdym razie naprawdę gratuluję ujęcia. Tego i wielu innych. Szacun ;-)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
allthatshewants, S 17-50/2.8 mam też i bardzo sobie chwalę, ale do zdjęć ze słoneczkiem w kadrze słabo się nadaje...
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
Color, zgadza się. Starałem się ustalić, jakie szkło robi takie ujęcia. W razie gdyby się okazało, że to S 17-50, to musiałbym drążyć, czemu mój egzemplarz tak nie potrafi. Uspokoiłeś mnie. Chociaż, z drugiej strony... Przecież to osoba za obiektywem, a nie sam obiektyw robi różnicę :-(
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
allthatshewants, Sigma, którą ma Color (też jestem posiadaczem takiej) ma lepsze opinie niż ta późniejsza 10-20/3,5. Można ją dość często często znaleźć na znanych portalach handlowych. Mojej jeszcze dokładnie nie sprawdziłem bo stałem się jej posiadaczem niedawno. Przy krajobrazach i tak się przymyka bardziej więc czy na szerokim końcu jest początkowo 3,5 czy 4,0 nie robi różnicy. Pzdr.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
powalos, zgadza się. Pomijam koszty ewentualnych filtrów: stara Sigma (ze zmiennym światłem) ma 77mm, a nowa (F3.5) - 82mm :-)
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
powalos, dzięki za informację. Na razie przymierzam się do kupna s 10 - 20, szukam dobrej okazji. Potrzeba cierpliwości. Nie miałem szansy bezpośredniego porównania starszej i nowszej wersji, ale z pewnością będę pamiętał o tym co napisałeś. Color, argument dot. filtra przemawia także na korzyść starszej wersji. Będzie jedn dobry filtr do S10-20 i S17-50 :-P
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Color, allthatshewants, filtry do B&W ostatnio potaniały. Okazji można szukać np tu: https://www.stopfoto.pl/
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
espresso, pisałem ogólnie, ze filtry do B&W można obecnie kupić taniej. Przy cyfrance i dalszej obróbce do B&W można je symulować programowo (Dxo FilmPack, Silver Efex Pro), więc rzeczywiście nie są w tym wypadku potrzebne. Pzdr.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Drzewa z nałęczowskiego parku:

 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Portra 400
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Brzozowy zagajnik na spalonej odrastającej trawie:


 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Drzewa sandomierskie:

 

nord65  Dołączył: 24 Sty 2017
Drzewa kociewskie :)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Drzewa rogalińskie:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach