Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Fantazja! Zdradzisz tajemnice kuchni ;-) ?
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Fotografia miała być środowiskowa, czyli coś więcej niż tylko pysk, a nawet jak najwięcej się uda. Przy takim zbliżeniu GO olbrzymia nie jest. Bokeh ... nie gładki, a kolory odpowiadające otoczeniu ( pora dnia odpowiednia ) i odpowiednia odległość od płaszczyzny ostrzenia (tu trzeba znać swój sprzęt i wiedzieć jakie dystanse wymagane do odpowiedniego ciapkania tła. Obiektyw na glebę , aby w kąt widzenia wpadło podłoże dla rozmycia przodu, pomimo jak najmocniej przymkniętej przysłony. Następnie szukanie czystego pola strzału, łapanie refleksów, dla dynamiki, pamiętanie o trójpodziale.... korekta tego co w kadr wejdzie ( pamiętamy o ładnym zamknięciu kadru i efektywnym wytraceniu widocznej ostrości na podłożu (elementy zasłaniające i rozmazujące front ). Do tego zwierzaczek to nie modelka, nie będzie nas słuchał, więc trzeba go poznać.

Jednym słowem patrzysz w wizjer, coś tam ustawiasz pokrętłami i pstryk ...

A żeby być w temacie:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Miazga! :-B :-B :-B
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
pipeman, mistrzostwo świata :-B
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
pipeman napisał/a:
Jednym słowem patrzysz w wizjer, coś tam ustawiasz pokrętłami i pstryk ...

Muszę zapamiętać :mrgreen:
pipeman cudne! :-B
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Cudo normalnie :mrgreen:
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
jeszcze z poprzedniego (2017) sezonu

Pancolar 1.8/50+pierścień 20mm, światło naturalne
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
PiotrK., :-B
Na razie u mnie mało kolorowych latających. Tylko bielinki i cytrynki przelatują raz po raz. Czasem uda się gdzieś hen upatrzyć rusałkę admirała. A jak u Was? Łąka budzi się do życia?
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
mieszkam na wsi koło lasu, szczerze mówiąc niepokoi mnie mała ilość owadów, ale może przyroda ma swoja mądrość i po prostu musi przyjść właściwy czas?
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Jakiś tegoroczny bzyk:
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Ładniutki ci on ;-)
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
:-B :-B :-B
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Przyjemnie. :-)
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Moje skromne próby makro...
1.


2.


3.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
duzyalf, a cóż to na 1 takiego ciekawego?
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
rychu napisał/a:
duzyalf, a cóż to na 1 takiego ciekawego?


Szczerze mówiąc nie wiem co to za gatunek... Jeszcze nie przeprowadziłem researchu (zdjęcie swieżutkie, z rana ) ;-)
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
duzyalf, wygląda co najmniej jak poczwarka obcego. Jesteś pewien, że robiłeś to zdjęcie na naszej planecie? :-D
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Takie niby makro zrobione przy pomocy FA 300/4.5 Z tego co się doszukałem jest to "wiosenna wersja" rusałki kratkowca.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Ładny i ładnie rozmyte tło.
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
allthatshewants napisał/a:
duzyalf, wygląda co najmniej jak poczwarka obcego. Jesteś pewien, że robiłeś to zdjęcie na naszej planecie? :-D

Co prawda byłem zaspany i mogę nie kojarzyć podróży na inny glob, ale wydaje mi się że to prędzej inwazja obcego na nas niźli moja inwazja z aparatem na obcych :-D
powalos, :-B podoba się

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach