M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Generic bardzo dobra rzecz:

https://www.olx.pl/oferta...html#0b8a0f79bc

dla aux: pasmo przenoszenia w przedwzmacniaczu 10-50kHz,odstęp sygnał-szum 90dB, współczynnik tłumienia 40
28W na kanał przy 4 omach, zniekształcenia harmoniczne 0,05

Cała linia kapitalna, najlepszy aa-r50

Może warto zadzwonić, choć nie wysyła za pobraniem. Ten badziewny olx!
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Właśnie przed chwilą kupiłem Kenwood KR 2010.
2x20W przy 8 Ohm
10Hz - 35kHz
THD 0.05%
S/N Phono 78dB, Tape (będzie w razie czego robiło za AUX) 104dB
współczynnik tłumienia 28

To teraz szukam jakiś raczej względnie wysoko efektywnych kolumn.
Badam temat ScanLine SLB-140 na głośnikach SEAS. Tanio wiszą na allegro, skuteczność 91dB. Ale ciężko znaleźć jakiś opis doznań odsłuchowych.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Gratulacje. W zespołach g nie pomogę. Moje zdanie jest takie, że lepiej stary amplituner podłączyć do nowszych zespołów g.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Rozumiem. W głośnikach jednak dokonał się większy postęp przez te ostatnie 30-40 lat niż w tranzystorach. Bo co w nich nowego można było wymyślić o-)
Tylko obawiam się, że takie budżetowe podłogówki będą kiepskiej skuteczności - 86-88dB. A każde 3 dB to potrzeba 2x więcej mocy do takiego samego wysterowania... Przy dużym pokoju i słabym wzmacniaczu może to mieć znaczenie. Ale tak na prawdę to nic się pewnie nie zgadnie, tylko trzeba by odsłuchać.
Ale chyba po prostu zaryzykuje te ScanLine'y. Będzie komplet z epoki a jak mnie to nie będzie to satysfakcjonowało to wtedy pokombinuje jak kupić coś bardziej współczesnego z opcją odsłuchu na swoim wzmacniaczu.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
No wiec obawiam sie, ze dźwięk bedziesz miał z epoki. A łatwo odsprzedać nie bedzie tych zestawów. Brzydkie jak noc listopadowa. Okropieństwo.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Generic oj w tranzystorach zmieniło się niesamowicie dużo.
Po bipolarnych krzemowych powstały tranzystory polowe krzemowe, potem tranzystory na bazie arsenku galu, a teraz azotku galu. W audio zastosowanie mają znacznie mniejsze, ale postęp jest naprawdę niesłychany. Obecnie wzmacniacz 1 kW z pojedynczego tranzystora przy sterowaniu 6 W jest normą.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
skaarj, to się nie popisałem o-)
M.K, na szczęście nie mam żadnych przyzwoitych punktów odniesienia. Zobaczę, przekonam się. Wygląd to faktycznie ich mocna strona nie jest, to mam nadzieję nieco poprawić jakimś ciekawym materiałem na maskownice, może okleiną. Jak będą dźwiękowo rokowały to mam możliwość fornirem okleić.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Policz koszty i czas. O ile czas możesz wygospodarować, o tyle koszty robią sie niekiedy dziwnie wysokie.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
E tam, materiał np taki to 13zł x2.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Generic, skuteczność głośników wcale się nie poprawiła dużo. Za to w starych głośnikach często szwankuje zawieszenie, zwłaszcza piankowe.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Te mają gumowe i gdzieś trafiłem na opis, że znalazł takie 40letnie bez problemów z oryginalnymi zawieszeniami. Te niby też mają być bez zastrzeżeń. Nie wiem, przyjdzie to się okaże. A jak kiedyś, kiedyś stanie to na swoim miejscu to pokaże jak się prezentuje. Jakiś pomysł na standy już jest.

[ Dodano: 2018-04-23, 19:06 ]
Sprzęty poprzychodziły. Dzisiaj na szybciutko podpiąłem i postawiłem byle jak, żeby tylko sprawdzić czy działa.
No i działa. W amplitunerze jedyne co zauważyłem na minus to obicie na górnej ściance i delikatne trzeszczenie potencjometru głośności w pojedynczym miejscu skali, ok. godziny 1.
Kolumny na żywo nie wyglądają tak źle. Wiem, kwestia gustu też gra dużą rolę. Ale "ujdą". Możliwe, ze zrobię nowe maskownice w stylu vintage Sansui o-) Ale to kiedyś. Najpierw podstawki. Niektórzy na pewno skrytykują pomysł, ale i tak nie będę miał możliwości rozstawienia tego "idealnie", więc i podstawki zrobię bardziej pod wygląd. W tym stylu, tylko raczej z drewna.

A wrażenia dźwiękowe? Mnie zadowalają - mówiłem, że poprzeczka ustawiona nisko.
Porównania do niczego super nigdy nie miałem. Najwyżej do jakiegoś zestawu Onkyo wzmak+cd i KEF'y Cresta 2 u brata.
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
Generic napisał/a:
jedyne co zauważyłem na minus to obicie na górnej ściance i delikatne trzeszczenie potencjometru głośności

Podobno przemycie denaturatem ścieżki potencjometru pomaga. Zdaję się tu na słowa na znajomego `elektronika`.
Gratuluję wyboru.

[ Dodano: 2018-04-24, 13:15 ]
PS
chyba że to olejowe są...to nie.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Do czyszczenia potencjometrów jest specjalny środek - "Koktakt PR" od firmy AG Chemie. Do kupienia za kilka PLN na alledrogo.

pz
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Na ten moment (do jakiegoś najbliższego przemeblowania) zestaw wygląda tak:

Podstawki zrobione w godzinę-dwie z tego co się znalazło pod ręką. Plan był inny.


[ Dodano: 2018-05-12, 09:03 ]
test

[ Dodano: 2018-05-12, 09:08 ]
I zestaw się zmienił... Niestety Kenwood miał problem z włącznikiem/selektorem zestawu głośnikowego. Raz łączył, raz nie. Najczęściej lewy kanał nie łączył i trzeba było go szturchać i naciskać żeby załapało. Jednak sprzedawca okazał się bardzo uczciwym człowiekiem i nie było problemu ze zwrotem po dwóch tygodniach. I z jego oferty wybrałem inny sprzęt w zamian. Z hebelkowym włącznikiem, żeby uniknąć już 30-40 letnich obrotowych, bo ciężko pewnie trafić na nie wyeksploatowane. I wyborem zestawu głośnikowego na zwykłych isotatach. Niestety podświetlenie nie takie ładne o-) ale jest dobrze... Technics SA-300
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Krzyżówka pralki Polar z Arduino. Kto by chciał takiego brzydala w salonie? Na przykład ja - w końcu trzeba wspierać polską myśl techniczną. :mrgreen:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Kudelski od '39 (czyli od ukończenia 10. roku życia) mieszkał i rozwijał myśl techniczną w Szwajcarii...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Wzornictwo Nagry to mistrzostwo świata. :)

szpajchel, masz, czy dopiero zbierasz na niego?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Zawsze się zastanawiam patrząc na taki sprzęt czy gdyby wynajęli "design'era" to cena byłaby znacznie wyższa?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gwiazdor, dopiero zbieram na salon :->
Tak na serio, to ich wzornictwo i wykonanie mi się podoba. Jedyne co mi się nie podoba, to to, że najprawdopodobniej nigdy nie będzie mnie stać na taki sprzęt. Na szczęście na świecie jest cała masa znacznie tańszych przyjemności.

[ Dodano: 2018-05-22, 10:08 ]
M.K, spójrz na Wilson Audio :-P
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Wzornictwo idealne. Kupujesz, żonie mówisz, że poskładał to zaprzyjaźniony pasjonat elektroniki z tego, co miał pod ręką, i wziął za całość dwie flaszki plus słoik ogórków na zagryzkę, a ona, patrząc na wyrób, musi w to uwierzyć!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach