Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Jaśśśko napisał/a:
Ja wrzucam tylko linki do Flickra, stąd przekierowanie na stronę, specjalnie w pełnym rozmiarze bo w szczegółach diabeł siedzi a zmniejszone nie zawsze pozwalają na pełną ocenę.
Z Flickra można w bardzo wygodny sposób wstawiać obrazki w akceptowanym na naszym forum rozmiarze, nie trzeba rzucać linkami do zdjęć w oryginalnej wielkości.
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
Kytutr napisał/a:
Z Flickra można w bardzo wygodny sposób wstawiać obrazki w akceptowanym na naszym forum rozmiarze, nie trzeba rzucać linkami do zdjęć w oryginalnej wielkości.

Ok, tak będzie, to nie problem.
 

Pinus_  Dołączył: 08 Lut 2009
Kilka migawek ze 150-450.
Generalnie świetna zabawka szczególnie, że swobodnie lata się z nim po lesie bez statywu.
Oprócz samych zalet, jakby trzeba było doszukać się minusów to chyba bokeh. Jest na dobrym poziomie ale jeśli przyzwyczaiło się już do jego jakości z 60-250 to jednak czuć niedosyt z powodu ciut gorszego rozmycia. Jednak jak widać na zdjęciach poniżej to tylko szukanie dziury w całym.














Jest szybki, celny i nie bładzi, nie poprawia! Krzyżówka wyrwana spod nóg - ależ proszę bardzo, łapie i trafia bez problemu!
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Pinus_, piękne foty, zazdraszczam ;-) Ja w swoim fotohobby doszedłem jakościowo dopiero do 200mm. Powyżej może przed emeryturą zdążę ;-)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Szkoda ,że nie ma alternatywy. Do zakupu obiektywu musiałbym jeszcze doliczyć wymianę aparatu bo K-5 nie obsłuży w pełni tego "cuda" Mam pytanie odnośnie DA* 60-250 jak bardzo różni się ostrością od 150-450 . Czy to mocna przepaść?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Cena kosmos

...ale chyba blisko standardów cenowych dla tej klasy sprzętu. Nawet chyba jakąś obniżkę w Rimex'ie mieli ostatnio, 8 kpln czy coś...
 

Pinus_  Dołączył: 08 Lut 2009
Cena jaką płaci się za hobby jest wartością bardzo względną. Zapewne masz rację, że mogłoby być taniej lepiej konkurencyjniej, ale czy zawsze o to chodzi? Ja mam swojego rodzaju przyjemność spotykając w lasach i na polach kogoś z inną marka, właśnie dlatego że mam pasek z napisem Pentax.
Zachłysnąłem się z lekka tym obiektywem a raczej jego możliwościami, przyjemnością z używania, lekkością konstrukcji. Szczególnie jak do tej pory miałem do dyspozycji 500/5,6 Pentacona M42 i jego 4 kg wagi. Było ciężko, ręczny AF, zawsze statyw i godziny poprawiania kolorów w programie graficznym żeby było znośnie. Tu ... czysta przyjemność z bycia w terenie. Moja dziewczyna łapie ryby ... wszyscy wiemy ile może kosztować sprzęt wędkarski. Też ma ulubioną markę i nie patrzy ile kosztuje kołowrotek u konkurencji ... Myślę, że jakbyśmy zaczęli rozpatrywać sprzęt profesjonalnie i chcieli za jego pomocą zarabiać, minimalizować koszty, maksymalizować zyski, wtedy ważna była by jakaś istotna różnica w cenie. Stawiam jednak na to że mając naszą markę na ramieniu w wielu przypadkach chodzi o hobby i tak do tego podchodzimy.
Zdjęcie poniżej robione zabytkiem M42. Naprawdę tani obiektyw, robi dobre foty ale jednak wole nowe 450 za 9,tyś. Jest dobry, bardzo dobry ......... ze wszystkimi mankamentami jakie wymieniłeś.

 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
Pinus_, Dokładnie :-)
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
espresso, Pentax ma gamę obiektywów w pełni pokrywającą zakres , mniej ich niż u konkurencji ale mi to absolutnie nie przeszkadza bo i "godziwy zestaw podstawowy" pod Pentaksem daleko przerasta moje finansowe możliwości, więc "dużo więcej obiektywów" raczej mnie nie ciągnie. Te obiektywowe "extrasy" dostępne tylko w Pentaksie też są łakomym kąskiem. Sam przez moment myślałem o Nikonie + Sigma lub Tamron 150-600 ale przecież po niezbędnym dokupieniu nowego body finansowo wyjdzie podobnie. 150-450 ... Matko ile się naoglądałem sampli i naczytałem opinii przed zakupem , dla mnie to też niemałe pieniądze ale teraz jak już się pobawiłem uważam że warto było ... no zachwycony jestem pod każdym względem. Jest wolniejszy niż np. Canon 100-400 L II + 7Dmk2 czy 5Dmk4 mojego przyjaciela, myślę że to na razie kwestia aparatu i jego AF bo mechaniczny potencjał samego 150-450 jest bardzo duży, wyjdzie następne body będzie lepiej, może jeszcze nie tak jak w tamtych "rakietach" ale i tak już jest super. Lubię Pentaxa, kolory zdjęć, jakość wykonania, uszczelnienia, PSR, powłoki itd. jak się wejdzie na fora innych systemów to też słodko nie jest i każdy coś ma za uszami. A poza tym jakby policzyć to taka "przesiadka" na inny system też wychodzi bardzo drogo bo odsprzedaż jest zawsze ze stratą, dokupienie 150-600 + np. C czy N, tylko do długich ogniskowych + Pentax z tym co się już ma, to wagowo jeszcze gorzej no i zamęt. Na pewno Pentax150-450 będzie zawsze dobrze współpracował z aparatem podczas gdy Sigma czy Tamron, zmuszone korzystać z inżynierii wstecznej, dają ryzyko że z jakimś nowym body będą pracowały zdecydowanie gorzej, serwis, wysyłki, aktualizacje itp. Pozdrawiam.
Jeszcze wrzucę link na analogiczny temat: https://www.dpreview.com/forums/thread/3989341
 

Pinus_  Dołączył: 08 Lut 2009
Cały czas w temacie 450 ...
Czapliniec, jedno z nielicznych takich miejsc w Polsce.




Zdjęcia robione z odległości około 100 -120 m. To bardzo czujne ptaki. Bardzo fajnie sprawdza się przenośna czatownia
https://www.youtube.com/watch?v=CMPziY68phs
Leciutka, poręczna i co najważniejsze jednoelementowa, nie ma kłopotu z gubieniem części i żmudnym składaniem.
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
espresso napisał/a:
Przy niektórych rodzajach fotografii: ptasiarstwo, sport (długie ogniskowe) Pentax nie jest najlepszym pomysłem.

To prawda, konkurencja sobie lepiej z tym daje radę, głównie chodzi AF, wprawdzie 150-450 zdecydowanie poprawił sytuację , ale tu brakuje przede wszystkim mocnych zmian w korpusie, mam k-3II, nie wiem jak fokusuje k-1II, jak duża jest różnica. Kiedyś nieco strzelałem i chodziłem z bronią więc ani waga ani brak stabilizacji w obiektywie nie jest problemem. Jeśli pominiemy te "sportowe" nisze w fotografii to nie ma raczej systemu który by dawał , tak jak k-1, tak wiele za tak niewielką cenę, to bardzo dobry aparat. Mnie po prostu to co daje Pentax spokojnie wystarczy, cacko, masa zalet i ma swój styl. Oczywiście z wielkim szacunkiem podchodzę do wyboru innych. Sam nie wymieniłbym ale rozumiem tych którzy szukają czegoś innego. Daj znać, jak już wymienisz, jak wyszło. :-B
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
espresso napisał/a:
Czasem powstaje dylemat, co dalej. Przy niektórych rodzajach fotografii: ptasiarstwo, sport (długie ogniskowe) Pentax nie jest najlepszym pomysłem.


Pytanie czy przy możliwości zakupu 560/5.6 właśnie odczuwamy brak 400/2.8 czy 600/4.0 i te 40.000 PLN nie są przeszkodą.

Gdybym zanabył te dwa szkiełka za te 90.000 PLN to do body typy 6d te 7.000 bym dołożył.
A tak, to ile osób ma 560/5.6 ?

Mnie tylko brakuje sigmy Art 135/1.8 uwielbiam tę ogniskową, a te szkło to przecinak, oraz tilt shifta...
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Dramatyzujecie trochę z tymi brakami w szklarni pentaxa.
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
irek83 napisał/a:
Dramatyzujecie trochę z tymi brakami w szklarni pentaxa.

Święta racja. Jest tego tyle że chciałbym mieć tyle kasy aby choćby te najwybitniejsze dokupić, a i w tańszych jest w czym wybierać.
Długich ogniskowych brakuje, to prawda, bo 140-450 czy *300 +TC 1.4 sprawy nie załatwią, po prostu odpowiedników w niższych cenach i pokrewnych parametrach brak. Nawet TC na FF się nie produkuje, a wypadałoby. Ale poza tym wszystko znaleźć można, spokojnie każdy w dowolny zakres i światło się dozbroi, pokrycie jest. Nie mamy dostępu niektórych ciekawych, nowych konstrukcji, dostępnych w innych systemach jak np. wspominany Art 135/1.8, ale za to inni tęsknym okiem patrzą na wiele "pentaxowych" szkieł, i tych starszych już wprawdzie, ale nadal wybitnych i wyjątkowych, a wypuszczane nowe konstrukcje są bardzo, bardzo, dobre. Ceny dostosowane do sprzedawanych na rynku odpowiedników. Do tego K-1 jest niezłym wabikiem bo za taką kasę takiej jakości u innych się nie kupi. Sztuka doboru i wyboru :-D
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Co do ogniskowej 135 to jest dobry Samyang 135/2 w cenie 1849,00zł
https://www.flickr.com/groups/samyang135mmf2/
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
jedrus68,
Na pewno pełnej analogii nie będzie ... ale w pryncypiach:
https://www.cyfrowe.pl/ap...medium=referral
https://www.cyfrowe.pl/ap...l-is-ii-us.html
https://www.cyfrowe.pl/ap...-ed-sdm-wr.html
https://www.cyfrowe.pl/ap...lii-ef-usm.html
https://www.cyfrowe.pl/ap...af-s-ed-vr.html
Pełno jest takich analogii, szczególnie u obiektywów z wyższej półki, chodzi oczywiście o szkła systemowe. Odpowiedniki tańszych, ciemniejszych szkieł ( no niestety część odpadła) tez się znajdzie.
Może inaczej, jakiego zakresu ogniskowych w systemie nam zdecydowanie brakuje i niczym nie możemy go zastąpić? Pomińmy te bardzo "długie" bo o tym już było - tak do 300mm.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Ale system można zmienić nawet bez tłumaczenia siebie, chociaż wyrzuty sumienia zawsze pozostaną ;-)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
jedrus68 napisał/a:
Naprawdę uważasz, że jest OK?

Jest Ok. Pentax to system kompletny . Jest w nim wszystko co potrzeba i było to tu wielokrotnie udowadniane. Kompletność systemu powoduje, że nie potrzeba już niczego robić, co zresztą Ricoh perfekcyjnie robi wychodząc na przeciw użytkownikom. Inni coś ciągle próbują , a to ART, a to taka ogniskowa, to tyle a tyle punktów ostrości, czy jakiś tam AFC. Meczą się lustro- bezlustro. Tu nie potrzeba.
A śmiechy na koncercie. Nie wiedzieli z czym mieli do czynienia to się śmiali. Jakby wiedzieli to by słuchali w skupieniu tego magicznego ziiuuuut, ziuuut - pik. A potem nabożnie kontemplowali plastykę plastyczną i limitowaną.
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
tomek_j napisał/a:
Jest Ok. Pentax to system kompletny . Jest w nim wszystko co potrzeba i było to tu wielokrotnie udowadniane.

Amen :-D . Bardzo rozsądne ujęcie sprawy.
jedrus68 napisał/a:
Jak kupowałeś 150-450 to mogłeś go przed zakupem wziąć do ręki, przypiąć do aparatu, zrobić próbne fotki?

Leżał w sklepie w Katowicach, można było macać, czasu nie miałem więc zaryzykowałem licząc się z możliwością zwrotu. Nie trzeba było. Najbardziej bałem się czy warto bo mam (jeszcze leży) Sigmę 150-500 i niepokój czy ten upgrade ma sens, miał. Przede wszystkim AF, nawet Jerzyki i rybitwy w locie ( a to szybkie ptaki ), łapię bez problemu, o reszcie zalet już pisałem, dużo tego.
Spotkałem się raczej z dużym szacunkiem dla tej marki mimo że też rzęziłem "wiertarką" 55-300 mm F/4-5.8 DA ED WR :-D , jedynie fauna mniej wyrozumiała ale już następca 55-300 PLM, cichutki.
Dwa równoległe systemy też są dobrym rozwiązaniem, żaden grzech. Mnie jeden wystarczy. 150-450 z czystym sumieniem polecam.
 

Pinus_  Dołączył: 08 Lut 2009


Do obiektywu150-450 dołożony telekonwerter Pentaxa 1,4.
W sumie F16, ISO 3200 1/30 s i 630 mm.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach