Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Inny system - rozważania
Tak z ciekawości - w którą stronę byście poszli mając taki wybór:
- 7DII + 16-35/4 + 50/1.4 + 100-400 IS USM II
- 5DIV + 35/2 + 70-200/4 IS USM

Kasa bardzo porównywalna. Pierwszy zestaw nawet taniej (cash back na 100-400) - od szerokiego kąta do porządnego tele. Ale to APS-C, z końcówki 2014 r. Drugi - skromniejszy, ale to FF, do tego z "normalnymi" ogniskowymi. I korpus młodszy, z 2016 r.

Ciekaw jestem Waszej opinii.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zastosowanie?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Zastosowanie?


Dokładnie takie samo jak w JSS - fszystko, ze szczególnym uwzględnieniem poruszających się obiektów (wolniej lub szybciej). Fotografia w świetle zastanym (ja w zasadzie nie używam lamp), ludzie, rodzina, turystyka, zabieranie sprzętu w delegacje, spotterka (na ile się da, stąd ten 100-400)... No fszystko, poza może macro, astrofoto (jak narazie :) i fotografią podwodną.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A dlaczego Canon? Pytam w kontekście lustra przy założeniu delegacji. Ale skoro się upierasz przy lustrach, to dlaczego nie Nikon D7500 - najlepszy w miarę budżetowy sprzęt do zastanego i AF-C.
Natomiast z powyższego - szklarnia (16-35 i 50) przemawia za APS, zastosowanie za 5D. Chociaż z drugiej strony 35 można zrobić wszystko, a różnica przy wysokiej czułości i właściwości matrycy stawiają 7D na straconej pozycji.
Myślałeś o Fuji X-T20?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Canon - no chyba dlatego, że (tym razem) nie Nikon ;-)
Tak, upieram się przy lustrach, może to wieloletnie skrzywienie i chęć patrzenia przez pryzmat, może brak przekonania do bezluster (a nie Ty jeden mi na to wskazujesz).
Jak już zmieniać, to konkretnie i na kolejnych kilka lat - stąd pomysł, że jednak FF i wiążąca się z tym prostota złożenia szklarni. Z K-3 mam 21 oraz 50-135 (mój ulubiony zestaw), tutaj byłoby 35 + 70-200, trochę może ciemniej, ale średnia wypada chyba nie najgorzej... Wymiarowo dość podobnie, masa - no ze 200g więcej.
Przespałem się z tym (no dosłownie, teraz, z 1.5h, chociaż ile to ja już o tym myślę...) i też mi wychodzi, że 5D jest bardziej perspektywiczny, mimo że nieproporcjonalnie drogi. A do spottingu zawsze można którąś Sigmę przysposobić...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mertz napisał/a:
5D jest bardziej perspektywiczny

Będzie rósł razem z Tobą? ;-) Ja po chwilowych ciągotach odpuszczam sobie FuFu. Czekam na bardziej ergonomiczne opakowanie matrycy KP. A z ciekawostek - ogarniałem fotograficznie spotkania teatralne, a wraz ze mną byli ludzie z Sony RX-10 (nie pamiętam w której wersji). W sumie to dość ciekawa, wszystkomająca alternatywa z niezłą optyką. Patrzyli na moje K-5 jak na dinozaura.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Będzie rósł razem z Tobą?

Może.
Zauważyłem natomiast zjawisko, które znam z okresu MESuper/MZ5n/DS/K10 - prawie codzienne sprawdzania Allegro - bo może ktoś coś wystawił, bo może 35macro taniej, bo możę pokombinować i Ltd. piórnik sprokurować... Nie.
Do tego tydzień temu w Poznaniu miałem okazję w to i owo popatrzeć, trauma pozostała.

Enzo napisał/a:
Czekam na bardziej ergonomiczne opakowanie matrycy KP.

Nie chce mi się, tym bardziej, że zmiany szkieł raczej to za sobą nie pociągnie. A przynajmniej nie od razu.

Enzo napisał/a:
Patrzyli na moje K-5 jak na dinozaura.

:mrgreen:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
A ja doskonale rozumiem wybór DSLR. Mam i lustro i bezlustro, ale zdecydowanie nie lubię patrzeć na EVF. W sklepie oglądałem nawet te najnowsze z A7cośtam i X-T20 i inne. Nikt mi nie wmówi, że "EVF już może zastąpić OVF"...

Mnie do 5D to by skłaniało tanie jak barszcz 17-40/4 lub nowy 16-35/4, to jest szeroki kąt ;-) 35/2 IS to mój drugi ulubiony obiektyw.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
bbartlomiej, podpinałeś 17-40 mm f/4.0 do 5D classica?
Jak to sobie radzi?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
TM_Mich, tak, taki właśnie zestaw mam w stopce. Radzi sobie bardzo dobrze - wolalbym 16-35/4 bo na rogach jest zauważalnie lepszy, ale w tej cenie nie śmiem narzekać:
https://www.flickr.com/ph...157644723717187
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
bbartlomiej, mam tamrona 17-35 mm /2.8-4.0.
Trochę słabo, nieostry jak i lubi łapać flary. Chcę zmienić na 17-40 i dlatego pytam.
Do tego zmiana z tamrona 70-300 mm f/4.0-5.6 IS na canona 70-200 mm f/4.0 z IS.Niby canon krótszy, ale jak porobiłem tym canonem to widać jak lepiej przenosi kolor i kontrast.

 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
TM_Mich, nie miałem nigdy żadnego Tamrona, niestety nie mam jak do niego porównać.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
...ale powiem Wam, że się dzisiaj spieniłem trochę. Jak już się dogadałem na sprzęt, płatności i dostawy, padło nagle "korpus z azjatyckiej dystrybucji, faktura sklepowa 12m-cy". Noszk... niby nic, ale podchodząc do wydania kilkunastu tysi zrobiło mi się dziwnie. Ew. serwis gdzieś daleko za granicą. Niewiadoma reakcja krajowego, gdybym musiał coś zrobić "za pieniądz" (nie zrobimy tego Panu, bo nie) - tym bardziej, że właśnie Canon chyba bardziej się udzielał w "walce" ze sprzętem z "niewłaściwej" dystrybucji (na marginesie - to w Azji jest na tyle tanio, że się takie układy opłacają???).
Ech.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mertz - to przeznaczenie Ci mówi: nie idź tą drogą...
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Wiesz, mignęło mi kiedyś, w jakimś folderze reklamowym mikroskopów Leiki, takie sformułowanie - "I want to concentrate on my work, not on my tools". Nie wiem czemu, ale u nas ciągle jest gdzieś takie podminowanie, niepewność, niedosyt... Coraz bardziej mnie to męczy, po prostu. I stąd rosnąca determinacja, żeby coś zmienić.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Mertz, bierz 5D mk IV.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Mertz to nie lepiej kupić taki zestaw: Pentax K-1 + DFA 24-70 + Irix 15 + Tamron 70-200
W cenie C5IV masz K-1 + DFA 24-70 ;-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
foto napisał/a:
o nie lepiej kupić taki zestaw: Pentax K-1 + DFA 24-70

To nie chodzi o "pozostawanie" w JSS.

Decyzja podjęta, mam nadzieję, że się już nic "nie wykopyrtnie".
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Mertz, udało się? Jak pierwsze wrażenia? Ja po weekendowym wypadzie do parku sprzedaję jeden z m4/3 (zostawiam jednego dla żony) i zabieram 5d do Japonii. Olać wagę, tylko nim mi się dobrze robi.

 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
bbartlomiej napisał/a:
Mertz,
... zabieram 5d do Japonii. Olać wagę, tylko nim mi się dobrze robi.


Mam to samo. Nie wiem co jest w tym korpusie, ale coś musi być. Bardzo go lubię. Mam inne aparaty, ale ten najbardziej mi podchodzi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach