tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
JacekK napisał/a:
I co K5 vs K3 ma z tym wspólnego?
nie mieszajmy tematu wątku do naszych rozmów, bo zrobi bałagan ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Sid Gotama napisał/a:
Czyli co? Skorzystanie z możliwości automatycznego opisywania zdjęcia be, bo za dokładnie?
ale gdzie to wyczytałeś? ;)
Sid Gotama napisał/a:
Ja nie robię fotografii artystycznej, po prostu kataloguję swoje wyjazdy.

cieszymy się :mrgreen: ale mnóstwo ludzi ma to geotagowanie gdzieś... :-/ niezły oftop
snobizm i ahtyzm ... pfff ile razy to już było?
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Właśnie to przypomniałem (z powodu lekkiej autoirytacji OT).
Dokładnie:
Dylemat k5ii czy k3
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
pszczołowaty napisał/a:
Sid Gotama napisał/a:
Czyli co? Skorzystanie z możliwości automatycznego opisywania zdjęcia be, bo za dokładnie?
ale gdzie to wyczytałeś? ;)

tref napisał/a:
...
Jak się ogląda stare albumy krajobrazowe, to dokładność lokalizacji jest tylko czasami większa niż określenie kontynentu :-P


pszczołowaty napisał/a:

Sid Gotama napisał/a:
Ja nie robię fotografii artystycznej, po prostu kataloguję swoje wyjazdy.

cieszymy się :mrgreen: ale mnóstwo ludzi ma to geotagowanie gdzieś... :-/ niezły oftop
snobizm i ahtyzm ... pfff ile razy to już było?


Jeżeli masz w aparacie i masz to gdzieś, to możesz po prostu tego używać albo nie, prawda?
Natomiast, gdy w aparacie nie masz gps to nie możesz go używać bo go nie masz.

Tak sobie teraz uświadomiłem, jaką Wy musicie przechodzić traumę wiedząc że na wybieraku jest tryb zielony :mrgreen:
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
No właśnie. Dotyczy to też wbudowanej lampy błyskowej. Gdyby K3 III miał jedno i drugie nie byłoby kilku stron tego wątku. :-P
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
rychu napisał/a:
Tylko mi nie mów, że do poważnych prac które wymieniłeś używasz amatorskiej lustrzanki. Już widzę gromady geodetow biegających z K3 II, następca powinien mieć wbudowany teodolit

Nie, nie będę mówił :-? To znaczy inwentaryzacje z K-5 plus O-GPS1 jak najbardziej, natomiast ortofoto dostaję z firm fotolotniczych a lidar z Państwowego Zasobu Geodezyjnego. K-3 v3 z teodolitem? Eee, to już raczej z TotalStation :mrgreen:
Ale uwierz mi, tagowanie fot podczas trekingów, gdzie jesteś raz i zapewne nigdy więcej, wnosi do nich zupełnie nowy wymiar :-B
tref napisał/a:
nie każdy z fotografów jest ginekologiem, żeby musiał mieć na swoich technicznych i przyrodniczych zdjęciach lokalizację punktu G z GPS.

Ha ha ha... boki zrywać :roll: Trochę wstyd że publicznie obnażyłeś moje głęboko skryte fobie :-/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
greentrek napisał/a:
tagowanie fot podczas trekingów, gdzie jesteś raz i zapewne nigdy więcej, wnosi do nich zupełnie nowy wymiar

Teraz wprowadziłeś mnie w stan depresji. Setki slajdów czekają na skanowanie, a teraz jeszcze pozycjonowanie. :shock:

Co do tematu wątku, to tylko K-3. Jest Nowszy, a nowsze znaczy lepsze, a w tym wypadku również tańsze :mrgreen:
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Widzę, że wątek jak zwykle zmierza w stronę punktu G a więc już czas na rzeczową odpowiedź na postawiony
JacekK napisał/a:
Dylemat k5ii czy k3

Nowszy tańszy Nikon D7200 :evilsmile: :mrgreen: :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
espresso napisał/a:
Jeśli lubisz okolice 100 ISO to tylko k5IIs, ewentualnie k5II.
A czy legenda K5-IIs broni się wobec Pixel Shift'a z K3? Tam oprócz rozdzielczości, szumy i DR też zyskują, zdaje się?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
espresso, mam zawsze domyślnie ustawione najniższe, dostępne ISO. Pisałem to już nie raz: jak dla mnie, świat mógł się zatrzymać na K10. Napisałem o wyborze K3 z lekkim przekąsem, a dlatego, że chciałbym kupić w miarę jak najnowszy korpus, który posłużył by mi kupę lat. Po dwóch awariach K10, odechciało mi się lustra głównie z uwagi na koszty mojego niedzielnego hobby. Nie interesują mnie gadżety wtłaczane do coraz nowszych konstrukcji ponieważ albo są dla mnie bezużyteczne, albo generują konieczność dalszych inwestycji w specjalne oprogramowanie, które to z kolei zaczyna gryźć się z posiadanym sprzętem PC.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
rychu, myślę że coś z klasy K-5, powinno Ci wystarczyć i zadowolić.
Jak sam zauważasz, różne dodatki do aparatów (np: mikrofalówka, automat do lodów, czy opiekacz), są fajne tylko czy potrzebne.
Bierz K5II i będziesz Pan zadowolony!
Do tego zestaw szkiełek serii M, w tym wg mnie najlepszy M 200 mm f/4.0 i do roboty!
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
TM_Mich, dziękuję za radę. Właśnie za taką sztuką się rozglądam.
Co do obiektywów, myślę że F70-210 na razie wystarczy. Miałem go podpiętego na chwilę do K3 ale trudno ocenić z powodu warunków pogodowych w czasie zdjęć.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
rychu możesz rozważyć też PENTAX-F 70-200mm F4-5.6
Kupiłem go za 200,00zł i mile mnie zaskoczył, nie ma on powłok smc ale jest kontrastowy i nie zauważyłem braku smc. Jak dla mnie do APS-C to dobry tani obiektyw. do ogniskowej 150-160mm jest super później trochę mięknie. Poniżej link do kilku fotek które nim zrobiłem.

https://www.flickr.com/ph...157691844393471
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
foto napisał/a:
możesz rozważyć też PENTAX-F 70-200mm F4-5.6

70-210 posiadam i z powodzeniem śmiga na kliszy, więc nie rozważam nowych zakupów w tym zakresie ogniskowych.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Po raz kolejny odgrzeję kotleta... 😎

Mam podobną zagwozdkę: K-5lls czy K-3ll. Odrzuciłem K-3 i KP - ten cenowo jeszcze nie te progi :evil:
Pomimo tego, że K-5lls to fajna puszka skłaniam się coraz bardziej w kierunku zakupu nowszego body. Jeszcze lepszy AF, skuteczniejszy SR, focus peaking, pixel shift resolution, asyrotraver, czy nawet te dwa sloty kart to jednak jakieś ciekawe dodatki, które mogą się przydać. Trudno upolować go jeszcze w normalnej cenie, gdy cena nówki zeszła do poziomu 3499 złocisty używki z normalnym amatorskim przebiegiem powinny oscylować na mój gust na poziomie 2000zł.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Sprawdź je sobie osobiście .Znam ludzi którzy wybrali K-5IIs zamiast K-3II. Nowszy nie zawsze może ci przypasować.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
rey, te 2000 zł to Twoje pobożne życzenie, czy kwota oparta na obserwacji aukcji używanego sprzętu? Mam podobny problem, póki co totalnie abstrakcyjny, mój K-50 (póki co) ma się dobrze. Osobiście jakby mnie "nacisło" to brałbym nówkę K-3II.
 

rafalf  Dołączył: 08 Cze 2007
A ja bym się pewnie zastanawiał pomiędzy K-3II a KP :) Obecnie są w bardzo podobnej cenie (mówię o nowych w sklepie w PL).
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
marfalc, Właśnie dlatego K-5lls-kę biorę jeszcze pod uwagę ;-)

Matryce K-5 znam, pliki nie są duże co również uważam za plus. Jak dotąd największą bolączką systemu dla mnie był AF, ostrość można podciągnąć programowo.

2000 to taki poziom wynikający z cen nowych K-3ll, bo jeżeli nowa pucha kosztuje 3500, nie wspominając już o możliwości spłaty w czasie, to po co płacić 1000zł mniej, za używkę niewiadomego pochodzenia z często niemałym przebiegiem :evilsmile:

rafalf, zawsze można by tak dokładać po kilka stówek od tego, co i tak nie jest tanie, ale nie chcę topić więcej kasy w body, wolę mieć te złotówki w szklarni ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
espresso napisał/a:
Cytat
dwa sloty kart
Przydatność znikoma. Powiedział bym nawet że żadna.

Mnie również 2 karty nie są potrzebne.
Do tej pory ludzie twierdzili, ze KP nie może być następcą K3, bo nie obsługuje 2 kart. Ja tę funkcjonalność pomijam jako bajer, a matryca i soft kp biją na głowę apsc z cyferkami.

Idę popatrzeć na ceny Korpusów Pentaksa, bo mnie ciekawość zjada jak się kształtują obecnie różnice cenowe i promocje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach