m118  Dołączył: 28 Cze 2014
Pasek Do " Puszeczki "
Witam i proszę o wybaczenie jeśli powielam temat
Jaki polecacie pasek do " Puszeczki " który będzie wygodny , trwały i nie drogi... ?
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niedrogi to pojęcie nieścisłe. Dla każdego może oznaczać coś innego.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
m118, jak rozkminisz temat to napisz o swoich odkryciach. Sam mam duży dylemat, czy pasek ma być wygodny i trwały, wygodny i tani, czy trwały i tani? A tak serio to liczę na tegoroczne PPD w Karpaczu, a szczególnie na ppedowiczów którzy mają ten temat w małym palcu.
 
m118  Dołączył: 28 Cze 2014
Hermes napisał/a:
m118, jak rozkminisz temat to napisz o swoich odkryciach. Sam mam duży dylemat, czy pasek ma być wygodny i trwały, wygodny i tani, czy trwały i tani? A tak serio to liczę na tegoroczne PPD w Karpaczu, a szczególnie na ppedowiczów którzy mają ten temat w małym palcu.

do 100 zł....
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Pasek od serii MZ. :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja polecam paski Peak Design. Nabyłem, gdy na ostatnim PPD zobaczyłem u Irka83. Dla mnie szerszy, dla Wieśki nieco węższy. Do tego kilka "zaczepów" i można używać jednego paska do kilku korpusów. Do nabycia np w cyfrowe.pl

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nawet węższy przekracza limit prawie dwukrotnie. Mam szerszy i sobie chwalę.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
bakulik napisał/a:
Pasek od serii MZ

Mam i chwalę.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
m118, mam chyba na zbyciu od serii MZ. Jak wytrzymasz to przywiozę. W zamian np. dwie rolki FP4 125. Mały obrazek.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Tak jak powalos spokojnie mogę polecić PeakDesign. Cena niestety dwukrotnie wyższa niż podałeś, ale posłuży długie lata.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
m118 napisał/a:
Jaki polecacie pasek do " Puszeczki " który będzie wygodny , trwały i nie drogi... ?

Albo wygodny i trwały, albo tani ;)

Korzystałem z pasków oryginalnych, ale każdy wie, jak sprawa wygląda.
Miałem przez chwilę jakiś neoprenowy cudak za grosze, ale poszedł bez żalu z K20D.
Biegałem też z nieco szerszym od oryginalnego, w całości skórzanym. Było nieco wygodniej, ale wciąż bez rewelacji. Przy lekkim zestawie (ME Super + M50/1,7) jest bardzo wygodny.

W końcu stwierdziłem, że idę na całość i kupiłem Peak Design Slide (w kolorze niebieskim, czyli droższy od zwykłego czarnego).
Ujmę to tak - jeden z najlepszych foto-zakupów w ostatnim czasie.

Bardzo wygodny. Ergonomia super. Wykonanie świetne. Wizualnie też mi się podoba :)

Miałem przewieszony przez ramię K-3 z S10-20 i podpiętym statywem (węglowym, ok. 1 kg). Biegałem tak ze 2 czy 3 wieczory po mieście i nie czułem żadnego dyskomfortu.
Przy paskach o normalnej szerokości raczej niemożliwe.

m118 napisał/a:
do 100 zł....

Też szukałem do tej kwoty i w zasadzie nic ciekawego nie było. Najwyżej w/w skórzany albo jakieś trochę szersze, materiałowe (łącznie z tymi indywidualnymi).
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007


:mrgreen:
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Ostatnio miałem ten dylemat i skusiłem się na mocniejszy droższy szerszy neopren i jestem zadowolony - chińczyk odrazu rzuca się w oczy po szwach oraz po wykończeniu. Cała historia była bardzo ciekawa bo zamawiałem czarny pasek bez nadruków, ale z możliwością rozpięcia - szybkiego plastikowe złączki. I dostałem dwa paski właśnie (za 56zl z wysyłką) ten rozpinany ale z napisem Nikon NPS i czarny zwykły Matin prod. Korea. Mam założony niestety N ale wygoda jest ogromna jak się napina nie ciągnie szyi, ten drugi ewentualnie mogę przepiąć na kółkach. Pod względem eksploatacji paski w P się poprawiły, pamiętam K200d i przecieranie, brudzenie czarnymi drobinkami, strasznie z wyglądu podoba mi się pasek w K1, ale nadal są sztywne.
 
soyer76  Dołączył: 22 Lis 2014
Też przymierzam się do Peak Design Slide. Oryginalny pasek daje mi mocno popalić latem kiedy kark piecze jak dabli po opaleniu.
Może uda się nabyć na początku lipca (na razie mam zablokowany budżet).
Ale mam pytanie. Czy ta płytka uniwersalna w zestawie V2 służy do zamocowania w głowicy statywu i czy będzie kompatybilna z Sherpą 600R?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Płytki Peak Design te kwadratowe widzę, że wszędzie opisują jako Arca Swiss compatible. Nie wiem czy ta malutka tez.
Sam ostrzę zęby na Slide i Capture Camera Clip :evilsmile: ... a zaraz urodziny... 8-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bbartlomiej napisał/a:
wszędzie opisują jako Arca Swiss compatible. Nie wiem czy ta malutka tez

Tak, sprawdzałem.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
soyer76 napisał/a:
Ale mam pytanie. Czy ta płytka uniwersalna w zestawie V2 służy do zamocowania w głowicy statywu i czy będzie kompatybilna z Sherpą 600R?


Niestety nie. Velbon ma swoje płytki, a te od Peak Design to typ arca-swiss.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Czy paski Peak Design Slide podpinacie bezpośrednio do uchwytów w puszkach (otworki ) czy pod "druciane " uchwyty wcześniej w nie wpięte ?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja "anchor-ki" mocuję bezpośrednio do uchwytów puszki. W P645N i LX do końcówek paska, ale to ze wzgledu na konstrukcję samych zaczepów w tychże.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Czy nie zdarzyło Ci się że "anchor-ki"przetarły się ? Właśnie dotarł do mnie Peak Design Slide i zastanawiam się nad wytrzymałością tych "sznureczków" .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach