zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
I przy okazji wydali nową wersję NIK - Nik Collection 2018 - w tej chwili 49,99 euro
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Wydano DXO PhotoLab 2 https://www.dxo.com/dxo-photolab/features/
Zaskoczyli mnie "PhotoLibrary" i już myślałem, że dodali DAM (byłoby ekstra!), a to tylko cwańsze filtrowanie :-(
Testowałem wczoraj trial i działa szybko, wydaje mi się, że szybciej niż OpticsPro 10 oraz PhotoLab 1.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
bbartlomiej napisał/a:
działa szybko

I daje bardzo dobre rezultaty. ;-)
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
"Black Friday is here! From November 22nd to 26th, enjoy all of DxO's image processing solutions"

"Czarny Piątek! Od 22 do 26 ciesz się wszystkimi rozwiazaniami DxO"

https://shop.dxo.com/en?utm_source=dxo&utm_medium=email&utm_campaign=181122-black-friday
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Bez rewelacji :-(
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Tomek B. napisał/a:
Bez rewelacji

W zasadzie to przecenili wszystko o 50% do niedzieli. To i tak dość tanie programy.
Przy okazji - od wczoraj jest wersja 2.0.1 Photolab. ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Od wersji 2.3.0 (kwiecień 2019) DxO ma wspierać Fuji XT100, GFX 50S i GFX 50R - ciekawe jakie będą wyniki. Dużo osób marudziło, że kupiliby, ale nie ma wsparcia dla X-Trans.

Ostatnio na wyjeździe obrabiałem w Photo Lab 2 trial jakieś 300 zdjęć. Efekty spoko, ale wygoda jednak większa w LR. DxO zajmuje zauważalnie więcej czasu, żeby wyświetlić RAWa, zoom 100%, przesuwanie ekranem no i pokazać efekty działania suwaczków. Szkoda. Może kiedyś dorobią się DAMa z generowanymi miniaturkami jak w LR albo zaczną budować sobie jakiś cache miniaturek dla szybszej i wygodniejszej pracy.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
I nadal nie ma, x-t100 to fajny aparat w dodatku bez x-transa, za co propsy dla Fuji. Do x-transów jest C1 Express za darmoszkę ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
fuen, racja, pomerdał mi się X100 z X-T100...
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
DXO znów taniej - na Czarny Piątek
 
safilo  Dołączył: 04 Cze 2012
cześć,

Ma ktoś może wersję darmową DxO OpticsPro 11 ?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
safilo napisał/a:
Ma ktoś może wersję darmową DxO OpticsPro 11 ?

Do tego trzeba było być zarejestrowanym dla uzyskania darmowego kodu. Podawało się adres e-mail i dla niego dostawało kod.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
safilo, kod mogę Tobie podarować. :-)
 
safilo  Dołączył: 04 Cze 2012
powalos napisał/a:
safilo, kod mogę Tobie podarować. :-)


Byłbym wdzięczny :) dzięki
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Testowaliście PhotoLab 4? Dziś wypuścili. Efekty fajne, PRIME i DeepPRIME rządzą, ale sam update jakiś taki miałki. Właściwie dodali tylko DeepPRIME. Winiety nie zrobisz, split toningu też, trzeba dokupować FilmPack :( w promocji dzisiejszej 214 EUR. Tak to z Adobe nie pokonkurują...
Ostatnio nawet On1 zwiększył ceny, a update do 2021 też będzie taki sobie (chyba, że na release pokażą jeszcze inne usprawnienia pod maską typu ratowanie świateł/cieni, odszumianie, przejścia tonalne).
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Testowaliśmy. DeepPRIME. Do tego color picker w HSL - już choćby dla niego warto zrobić upgrade. No i ewidentnie używa OpenCL przy eksporcie z włączonym DeepPRIME - zużycie karty graficznej na poziomie 84% u mnie. Film Packa kiedyś za darmo dawali. Stare NIK collection nadal daje się wywoływać z poziomu DXO.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Poczekam do Black Friday i Cyber Monday. Może coś ciekawego zaproponują. Uważajcię na tą obniżkę startową 30% - rok temu też tak zrobili, a 2 dni po zakończeniu promocji nastał Black Friday i dali 50%. Ludziom się to nie spodobało :mrgreen:

Capture 1 i teraz LR mają świetne narzędzia do color gradingu, a w DXO, żeby zrobić choćby prosty split toning to trzeba dokupić dodatek za kolejne 100 EUR :-/
Color picker w HSL to był już w wersji 3, więc w 4 to nic nowego. Wciąż brakuje czegokolwiek do HDR i panoram. Na krzywej nie nakładają histogramu, cięzko się operuje.

Dalej jestem pod wrażeniem DeepPRIME :shock:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Im dłużej go testuję, tym większą mam chęć go kupić. Poniżej porównanie On1 2020 (noise reduction strong) na auto oraz DxO 4 na auto z DeepPRIME. E-M1 mk2 na ISO 8000
On1 2020.5 vs DxO 4 by bbartlomiej, on Flickr

Pobierzcie z flickra pełną wersję i zobaczcie 1:1, ja jestem w szoku. Pomijając same kolory (On1 wszystko demozaikuje na żółto z tych wysokich ISO tego aparatu) to ilość szczegółów w DxO powala. Dodatkowo działa 100% na karcie graficznej przy eksporcie, więc nie dość, że lepsze niż PRIME to o wiele szybsze! :shock:
Znajomy obrobił tak samo w LR Classic - wyszło pomiędzy On1 a DxO - lepsze kolory ale wcale nie więcej szczegółów niż w On1
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Na powiększeniu różnica na twarzach robi wrażenie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach