Jaśśśko  Dołączył: 30.05.2015
tomek_j napisał/a:
Jest Ok. Pentax to system kompletny . Jest w nim wszystko co potrzeba i było to tu wielokrotnie udowadniane.

Amen :-D . Bardzo rozsądne ujęcie sprawy.
jedrus68 napisał/a:
Jak kupowałeś 150-450 to mogłeś go przed zakupem wziąć do ręki, przypiąć do aparatu, zrobić próbne fotki?

Leżał w sklepie w Katowicach, można było macać, czasu nie miałem więc zaryzykowałem licząc się z możliwością zwrotu. Nie trzeba było. Najbardziej bałem się czy warto bo mam (jeszcze leży) Sigmę 150-500 i niepokój czy ten upgrade ma sens, miał. Przede wszystkim AF, nawet Jerzyki i rybitwy w locie ( a to szybkie ptaki ), łapię bez problemu, o reszcie zalet już pisałem, dużo tego.
Spotkałem się raczej z dużym szacunkiem dla tej marki mimo że też rzęziłem "wiertarką" 55-300 mm F/4-5.8 DA ED WR :-D , jedynie fauna mniej wyrozumiała ale już następca 55-300 PLM, cichutki.
Dwa równoległe systemy też są dobrym rozwiązaniem, żaden grzech. Mnie jeden wystarczy. 150-450 z czystym sumieniem polecam.

Pinus_  Dołączył: 08.02.2009

Do obiektywu150-450 dołożony telekonwerter Pentaxa 1,4.
W sumie F16, ISO 3200 1/30 s i 630 mm.

Color  Dołączył: 09.03.2015
Pinus_, pięknie!
Ja nawet nie próbowałem :-)

Jaśśśko  Dołączył: 30.05.2015
Super

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Pinus_ napisał/a:
W sumie F16
:shock: :?:
+
Pinus_ napisał/a:
ISO 3200
:roll: :?:
= szału nie ma, a nawet rzekłbym kiepsko. F16 zabija dyfrakcją, wysokie iso zabija dynamikę.

Pinus_  Dołączył: 08.02.2009
Coś kiepsko liczysz tą dyfrakcje. Założenie telekonwertera powoduje utratę światła o jedną działkę więc już na starcie jest F8. Sam obiektyw jest przymknięty tylko o dwie działki, do jego najlepszej ostrości. ISO największe z akceptowalnych bo statyw był z gatunku galaretowatych, tak jakby prawie wcale go nie było i czas musiał być dobrany prawie taki jak z ręki. Nie było absolutnie mowy o jakiś długich czasach naświetlania, niskim ISO i takich tam gwiezdnych ortodoksach. Pokaz swoje nocne, może czegoś nauczymy się od Ciebie.

Pinus_ napisał/a:
Pokaz swoje nocne
hmm, czy chodzi o to aby pokazywać co kto ma lepszego lub większego? Czy zjawisko zaćmienie Cię zaskoczyło? Starał bym się jednak lepiej do tej lekcji przygotować. Więc proszę nie obrażaj się. Napisałem Ci jak to odbieram. Obiektyw ponoć fajny, korpus też. Efekt końcowy zaćmiony.

Kocur  Dołączył: 04.05.2011
espresso napisał/a:
Efekt końcowy zaćmiony

Taki chyba miał być :-P

Sorki, nie uwzględniłem jeszcze występującego w pierwszej fazie zachmurzenia które to mogło nałożyć filtr zmiękczający (przynajmniej w regionie mojej obserwacji).

plwk  Dołączył: 21.04.2006
U mnie cały czas występowało, mniejsze lub większe, zachmurzenie i nie było możliwe uzyskanie klarownego księżyca.

Skocz do: