M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Albo nawet - jeśli jesteś pracownikiem służby zdrowia - opowiadasz jej, że to przestarzały echokardiograf, który został przystosowany do odtwarzania muzyki z płyt cd. Łyknie jak nic - parząc na NAGRE.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wszystko dobrze, dopóki lepsza połowa nie zobaczy wyciągu z konta:
-Po co nam 10 ton ogórków :!: :?:
...
-Wiem, że nie lubisz mamusi, ale jej ogórki są naprawdę dobre. Zamiast się tak unosić dumą i próbować zrobić dobre ogórki, może byś się zrelaksował... Albo wiesz, co? - kup sobie w końcu te nowe kable do głośników, o których tyle razy już wspominałeś...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Oczywiście i ogórek kiszony w wątku audio ma swoje uzasadnienie, bowiem każdy wie, ze generują prąd. Z 10 ton byłoby sporo stabilnego, wspaniałego pradu do najwspanialszych naszych klocuszkow.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jakby ktos szukał za psie pieniądze czego na co warto wydać złotówki, to ten zesta wart jest każdej wydanej. Koncówki w amplitunerze to sanken. CD zbudowany w oparciu o pcm 56 w dual'u. Amplituner ma wyjście preamp- mozna podłączyć subwoofer, a nawet dwa.

http://allegro.pl/wieza-d...9.html#thumb/10

[ Dodano: 2018-06-13, 21:41 ]
to nie ja go sprzedaje, czasami szukam pilota do tego zestawu i sie natknąłem na cały. Swoją droga bardzo tanio. Na ebay potrafią kosztować 10x tyle.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Może niekoniecznie bardzo audiofilska półka, ale pytanie audio:
Ktoś poleci jakieś słuchawki zamknięte o w miarę neutralnej charakterystyce do ~200 zeta? Przewodowe bez mikrofonu. Mile widziany odpinany przewód, bo moje doświadczenie wskazuje, że to najbardziej awaryjny element.
Pytanie pomocnicze - czy w słuchawkach z przedziału cenowego 150-200 znajdzie się coś na tyle lepszego od przedziału <100, żeby było warto? (oprócz tego, że w <100 można zapomnieć o odpinanym przewodzie).
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Pełnowymiarowe (wokółuszne) czy nauszne? Z czego będą napędzane?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Pełnowymiarowe. Napędzane głównie z interfejsu audio behringer 204hd, czasami ze wzmacniacza stereo. Jakby okazyjnie komórka dała im radę, to dobrze, ale nie musi.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
PiotrR, jeśli jeszcze nie zaglądałeś, to polecam blog o słuchawkach https://www.audiofanatyk.pl/
A tutaj masz "polecane" słuchawki w różnych zakresach cenowych https://www.audiofanatyk....e-i-dla-graczy/

Moim zdaniem warto poczytać, pisane obiektywnie ...
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Audiofanatyk zdecydowanie fanatykiem nie jest i pisze o sprzecie bardzo rozsądnie, również polecam tę lekturę. :-)

No to jeszcze powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie czy słuchawki mają być otwarte, czy zamknięte (ew. półotwarte).

W budżetówce osobiście mogę polecić Superluksy i oczko wyżej, tańsze modele AKG.
Rockmastery Encore można było gdzieś dostać ostatnio za stówkę (ludzie sobie chwalą - sam nie miałem okazji ich posłuchać, ale np. opiniom Jakuba "Audiofanatyka" można zaufać).
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Kerebron napisał/a:
Rockmastery Encore
tylko że są w zasadzie nie do dostania (chyba że coś się zmieniło) i zdecydowanie nie są neutralne ;-)

[ Dodano: 2018-11-10, 19:55 ]
Szukałbym klonów AKG czyli ISK, dobre słuchawki w rozsądnych cenach
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
rysiekll napisał/a:
Kerebron napisał/a:
Rockmastery Encore
tylko że są w zasadzie nie do dostania (chyba że coś się zmieniło) i zdecydowanie nie są neutralne ;-)

Co chwilę je widuję w jakiejś promocji. :?:
Fakt - neutralne nie są - przez chwilę zapomniałem o tym wymogu; rzadko kiedy ktoś szuka neutralnych słuchawek w tej kategorii cenowej i się tym zasugerowałem.

rysiekll napisał/a:
Szukałbym klonów AKG czyli ISK, dobre słuchawki w rozsądnych cenach

Też dobra propozycja. :-)
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Kerebron napisał/a:
Co chwilę je widuję w jakiejś promocji.
Nie tak całkiem dawno szukaliśmy ich dla znajomego i były nie do dostania ...

P.S. Harman Kardon jakiś czas temu zakończył produkcję AKG w europie, a potem generalnie zamknął markę AKG zwalniając również biuro projektowe i wszystkich pracowników. Inna sprawa, że teraz z Samsung (jako właściceil HK) sprzedaje douszne AKG, może z zapasów ...
Ale wiedeńscy pracownicy założyli nową firmę o nazwie Austrian Audio ... Ciekawe czy podtrzymają oni tradycje tej marki ...

[ Dodano: 2018-11-10, 21:03 ]
Kerebron napisał/a:
rzadko kiedy ktoś szuka neutralnych słuchawek w tej kategorii cenowej
Bo i pewnie trudno takie znaleźć w tej cenie ...
PiotrR, większy wybór będzie szukając słuchawek na planie V, które lekko podkreślą skraje pasma i też powinno być dobrze ...

[ Dodano: 2018-11-10, 21:10 ]
PiotrR napisał/a:
Jakby okazyjnie komórka dała im radę, to dobrze, ale nie musi.
Też wiele zależy od komórki ...
Ostatnio porównywaliśmy S7 do S8 i S7 do S8 z Dragonfly Black 1.5 na AKG 240 i na ISK HD9999. Odsłuch na DF było niemal oczywiście poza konkurencją. Niemal, ponieważ to co usłyszeliśmy z S8 na jack'u pozamiatało S7 na jack'u dokumentnie i było naprawdę przyjemne ...
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Dzięki! Pisałem o "w miarę neutralnej" charakterystyce, tzn. chodzi głównie o to, żeby nie było mocnego podbicia basu albo obu skrajów. Audiofanatyka widziałem, ale zawsze lubię popytać na forum pentaksowym. Ale jak piszecie, że facet jest obiektywny, to jeszcze poczytam uważniej.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ciekawe, ze żadnego modelu Sennheisera nie polecił. Wszystkie sa do bani?
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Nie są do bani, ale przeważnie są dużo mniej opłacalne od konkurencji (szczególnie w ostatnich latach), jeśli ktoś nie ma na tyle sprecyzowanych wymagań, żeby polować na jakiś konkretny model słuchawek (np. HD600 lub HD650 są dobrym przykładem "niezastąpionych" klasyków). W kategoriach "słuchawki za tyle a tyle, tak a tak grające" Sennki pojawiają się przez to bardzo rzadko.
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Ja, ja, ja polecam :mrgreen:
Moje dh598 spisują się dosyć dobrze od kilku lat :-P
Kerebron nieopłacalne :shock: ? Możesz rozwinąć myśl?
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
M.K, z tego co pamiętam, to są recenzje słuchawek Sennheisera i ocenia je wysoko...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Fakt nie przejrzałem całej witryny, tylko to zestawienie do 1000. No i mogły się pojawić, nawet z recenzją, że kosztują 600, a grają jak za 250.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ale to jest zestawienie "polecanych" w danych zakresach cenowych. No to trudno polecać coś, co kosztuje 600 a gra jak za 250. :mrgreen:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ja używam słuchawek DENONA i sobie chwalę ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach