spacja  Dołączyła: 15.03.2011
Super. Chciałabym zobaczyć minę p. Wolińskiego na widok smartfona. I jego rozczarowanie, że nawet w 2018 nie latamy na inne planety.

dzerry  Dołączył: 01.05.2006
A propos akcji Kodachrome. To zupełnie w moim stylu. Potrzebowałem 7 lat żeby to przetrawić.

W pentaksowej akcji kodachromowej uczestniczyli wymienieni poniżej. Trochę z nas wciąż jest tu, cześci z nas już nie ma tutaj, a część fotografuje limitedami przy najlepszym świetle. Uczestnicy akcji to:

aron
Didimos
tref
sylwesto
bEEf
nopik
zugo
Pioter
jorge.martinez
Fafniak
Dada
matb
Anzelm
kulma
M.W.
dzerry

Siłą rzeczy, jako kolo, który odebrał te slajdy, zabawiłem się w kuratora. Wybrałem naszą wirtualną, pentaksową rolkę, którą musiałem wybrać spośród tych wszystkich rolek

A wirtualną rolkę, można zobaczyć tutaj:

http://kodachrome.art.pl

Celowo pomijam autorów na stronie. To nasza forumowa, 36 klatkowa rolka...

szpajchel  Dołączył: 20.04.2006
dzerry, Dziękuję bardzo! Jako ktoś, kto w życiu nie dotknął nawet rolki kodachroma (już nie mówiąc o forumowej akcji), myślę, że to powinno być w jakimś osobnym wątku, gdzieś przypięte. Kodachrome to był kawał historii i trochę żałuję, że nie stała się moim udziałem. Jedyne, co mogę zrobić, to założyć dziś jakiś film do analogowego kompakta, który mam ze sobą. I może to nawet będzie slajd.

Szpajchel, masz rację. Założę temat w foto.

Iza  Dołączyła: 01.10.2007
dzerry, po pierwsze dobrze Cię widzieć :-D
Po drugie, może wydziel posty stąd do wątku kodachromowego:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=731882#731882 ?
Będzie podsumowanie akcji.

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
tref napisał/a:
Na Netfliksie pojawił się film pt.: Kodachrome.
Romansidło w stylu kanadyjskim, ale z takim tytułem nie można nie obejrzeć.

Przy okazji forumowa nostalgia - dzięki Dzerryemu kilka osób zakończyło historię kodachrome wlasnie w Dwayne's photo - w ostatnim roku wołania przez ostatni lab świata.

Jeśli to ten sam film, o którym wspomniano tu http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=840676#840676 to mamy ciekawy zbieg okoliczności: wyprodukowanie filmu trwało tyle samo czasu, co podsumowaniem Waszej akcji fotograficznej. ;-)

Iza, założyłem nowy temat, przez 7 lat pojawiło się wiele nowych twarzy, niech się dowiadują :-)

http://pentax.org.pl/view...1317116#1317116

bakulik, skany spokojnie czekały na dysku, a ja walczyłem z niepewnością co do jakości swojej selekcji. Nie będę ukrywał, że zainspirowany filmem wróciłem do zapomnianych czeluści dysku i po latach przekonałem się, że ten zestaw bardzo dobrze się ogląda. Stąd to podsumowanie :-)

Rozumiem oczekiwanie i namyślanie się, nawiązałem tylko do faktu, że Wasza akcja zbiegła się z powstaniem pomysłu na film, a teraz jednocześnie odbyły się diw premiery. Szkoda, że wtedy jeszcze nie było mnie na Forum, na pewno bym się przyłączył do tej zabawy.

Duża aktualizacja Windows 10 i co? Niespodzianka - bateria w czteroletnim laptopie znów pozwala mi na jakieś dwie godziny pracy biurowej. Przed aktualizacją to było jakieś 5 minut. Wiem, gdy się człowiek przestaje dziwić, to czas umierać. Najwidoczniej Microsoft i Lenovo uznały, że to jeszcze nie czas.
No chyba, że to jakaś super, nowa, ukryta funkcja - zasilanie komputera z napięcia panującego w miejscu pracy :?:

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
szpajchel napisał/a:
zasilanie komputera z napięcia panującego w miejscu pracy :?:

Gęstszy prąd. W mojej fabryce wszystkie Delle postanowiły zażądać nowej baterii. Zupełnie znienacka po dwóch latach.

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Szpajchel, Enzo, aktualizacja po prostu zabrała prąd z Bielska-Białej i przeniosła go do Krakowa.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Enzo napisał/a:
W mojej fabryce wszystkie Delle postanowiły zażądać nowej baterii. Zupełnie znienacka po dwóch latach.

To jawna zmowa. Powinni je za to zlikwidować.

tref  Dołączył: 05.09.2006
plwk napisał/a:

To jawna zmowa. Powinni je za to zlikwidować.
aha, pan zapłaci i będzie pan zadowolony.

Tylko dlaczego ja też mam płacić?

gezeb  Dołączył: 26.05.2007
Ktoś z forum ma chyba znajomości u Krychowiaka bo przed chwilą Szczęsny na konferencji w Arłamowie podał hasło "opona".

tref  Dołączył: 05.09.2006
Ostro!

Strobizm leśny:

Żaba, czemu nie mówisz, że wystąpiłeś w reklamie Olympusa? Gratulacje!

https://www.olympus.pl/si...x.html#features

„Foto” 11-12/1981

bakulik, super. To tylko pokazuje ile trzeba się napracować, by utrzymać się na wierzchu. I to przez tyle lat.

„Foto” 3/1986

Skocz do: