ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
rychu napisał/a:
duzyalf, a cóż to na 1 takiego ciekawego?

Trochę ciężko po tym zdjęciu dokładnie rozpoznać, ale stawiałbym na coś z rodziny Łowikowatych lub Błonkoskrzydłych. :roll:
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Trochę popytałem, trochę poszukałem i wynika z tego, że to chyba Leń marcowy, a konkretnie samiec... w każdym razie na 90% to Leniowate ;-)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
duzyalf, masz rację. Zdjęcie niestety nie do końca wyraźne i ciężko było rozpoznać. :roll:
Leniowate? Coś chyba dla mnie. Tylko że ja jestem całoroczny, nie tylko marcowy. ;-)

 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
ADestroyer, posiłkowałem się jeszcze innymi zdjęciami które mu zrobiłem (od góry). Zupełnie jak ja ;-)

[ Dodano: 2018-06-04, 15:42 ]
1.

2.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
[img][/img]

DFA 100 WR
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Czy komuś udało się poniższego jegomościa utrwalić jak należy? Jestem ciekaw techniki w tym wypadku 8-)

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
rysiekll, fruczak gołąbek to naprawdę trudny obiekt. Ilość uderzeń skrzydeł w zawisie jest ogromna. Fotografowałem go jeszcze na anologu i powiem, że efekt był zbliżony do tego co Ty pokazujesz. Raz chyba otrzymałem zamrożony ruch. Było to jednak z wykorzystaniem lampy błyskowej a i tak sądzę, że efekt był zupełnie przypadkowy. Wspaniałe owady. Wyglądają jak małe kolibry. :-)
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
powalos napisał/a:
Wspaniałe owady. Wyglądają jak małe kolibry.
Dokładnie. Do tego w jednym miejscu nie dłużej niż sekundę, czaaasem dwie ...
Od kiedy kwitną lawendy przylatuje jednak dość często i będę musiał nad nim "popracować". Jeżeli uda się zrobić ostre zdjęcie, nawet z nie do końca zamrożonymi skrzydełkami, to będzie naprawdę fajna sprawa ...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
rysiekll, powodzenia. :-B
 

nord65  Dołączył: 24 Sty 2017
Gąsienica niedźwiedziówki kai (Arctia caja)

obiektyw: SMC 100/4 MACRO@4
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
nord65, ni widu, ni ....
 

nord65  Dołączył: 24 Sty 2017
powalos napisał/a:
nord65, ni widu, ni ....


bo to stylizacja na woziwodę w kroplach :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
rysiekll, dokładnie dzisiaj, widząc fruczaka w moim ogrodzie, zastanawiałem się jak sobie radzą makrowcy ze złapaniem tegoż w pułapkę ostrości :-D
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
rychu hmmm

Wiem, że nieco obniżam jakość wątku poniższym, ale ten konkretny motyl już nie prezentuje się pięknie w całej okazałości :-( ... ponieważ dorwała go kotka :-x

 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
rysiekll napisał/a:
Czy komuś udało się poniższego jegomościa utrwalić jak należy? Jestem ciekaw techniki w tym wypadku 8-)


Tak wyszła moja próba złapania fruczaka:


Pojawił się paź, to wrzucę też swojego :-D
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
duzyalf napisał/a:
Tak wyszła moja próba złapania fruczaka:
Wooow gratuluję zasadzki, że się udało. Ćma tak szybka, że trudno ją dostrzec, za to zawsze ją słychać. :mrgreen:
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
rysiekll, mnie coś takiego kiedyś wyszło.
Co do techniki.
Pad w trawę na twarz, TAv (chyba, ze 2lata ma foto), AF C oraz spora ilość prób na kadyszce.
Przekadrowanie z poziomu w pion.
Coś tam widać choć to zbliżenie nie marco.

PS
Bez lampy.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
duzyalf, Pajda, :-B
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Polowiec szachownica (o ile dobrze rozpoznałem)
IMGP8769 by Piotr Kaczecki, on Flickr
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
PiotrK., :-B
Aż se usiadłem do forum, żeby przestać kaleczyć oczy patrząc na zmagania kopaczy...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach