Zbyhó  Dołączył: 14 Cze 2015
Torba peak design
Witam
Zainspirowany tematem pasek do puszeczki gdzie chwalono paski peak design zastanawiam się nad zakupem torby na sprzęt tej firmy. Myślę o torbie peak design Messenger 13. Mimo trochę kosmicznej ceny mam ochotę zainwestować ale prosiłbym ewentualnych użytkowników o wrażenia , plusy/minusy. Miałem w rękach 15-kę i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie ale szukam czegoś ciut mniejszego na k-5 II z obiektywem sigma 17-50 i czasem do dwóch innych szkieł podobnej wielkości lub mniejszych, więcej sprzętu na raz z sobą nie noszę, czasem jeszcze k-5 II z sigmą 100-300 plus małe szkło i statyw.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nie wiem czy ktoś opisze Ci jakiekolwiek wrażenia, bo jeśli jeszcze mogę wyobrazić sobie "wyfikany" pasek za 150-200 PLN (bo dobrych pasków po prostu nie ma, jest za to mnóstwo kolorowego lub neoprenowego badziewia), tak torbę za 800-1000 PLN już mniej - toż to praktycznie 2x drożej niż Domke, swego czasu wyznacznik statusu. Do tego zestaw, o jakim piszesz, jest stosunkowo skromny i tym bardziej nie mogę znaleźć jakiegoś uzasadnienia, kiedy torba będzie niewiele tańsza niż korpus. Ale to moje zdanie - może Cię po prostu stać, może bierzesz na firmę (a wtedy stać cię jeszcze bardziej ;) - moim zdaniem to się po prostu "nie spina", nie nazwałbym też tego "inwestowaniem" - na torbach używanych jest olbrzymi spadek ceny.
Zerknij OLX - dla mnie to od dłuższego czasu alternatywa wobec Allegro (ale tutaj też). Sporo Lowepro (jak ktoś lubi), mniej - ale ciągle sporo - Crumplera (chociaż ostatnio nie za wiele). I nie dowierzaj zdjęciom, ukazującym, jakie te torby są ultrapakowne, że wszystko pod ręką, dwa ruchy i wszystko na miejscu. Nie, wg moich doświadczeń - na dłuższą metę sprawdzają się prostsze konstrukcje, sam obecnie ostałem się z ze starym Stealth Reporterem 200 i F-3X (+ jakiś plecak, też kupiony za grosze Crumpler). Ale to - znowu - moja opinia, chociaż o tyle zbieżna, że staram się nie zabierać więcej niż korpus + dwa szkła.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Mertz, odpiszę ... ale po południu ;-)
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Mam 15 polecam noszę w niej zazwyczaj k1 z irixem 15mm plus dfa 24-70 albo k1 z sigma 35 1.4 i 77ltd plus 2 lampy. To co chcesz pomieścić w 13 czyli body plus 3 obiektywy napewno się zmieści ale czy będzie wygodnie i komfortowo...
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Mam 13, normalnie nosi się w niej K-50+15+35+70 w takiej konfiguracji że w razie potrzeby dochodzi obok nich (na "stojąco") T70-200. Nad aparatem i maluchami zostaje miejsce na półlitrową butelkę wody i może jeszcze coś ... Ale nigdy torba nie była wypchana tak, żeby trzeba było zapinać na ostatnią lamelkę.
Telefon nosi się w wewnętrznej kieszeni z dostępem za pomocą górnego zamka, wygodne i bezpieczne dla telefonu. W kieszeni przedniej szpargały, ale nie jest ona demonem pojemności. Bez T70-200 wchodzą 2 butelki wody i jeszcze inne drobne, lub butelka i może zwinięta bluza ...

Generalnie jestem z torby zadowolony, na rowerze też z nią jeździłem (dodatkowy pasek). Klucze przypinam kotwiczką i do kieszeni bocznej, też dobrze pomyślane.
W kieszeni na laptop/tablet nosiłem to drugie wielkości 10 cali, większych nie miałem okazji.

Jest jedna rzecz która mnie irytuje, niestety ... otóż w określonych położeniach podczas chodzenia torba skrzypi w miejscu gdzie jest "zawias" :-/

[ Dodano: 2018-06-21, 07:59 ]
P.S. Podczas urlopu, mkiedy nie poruszamy się po dłuższych szlakach i górach wolę torbę, jest poręczniejsza. Na co dzień też daje radę. I wbrew pozorom nie jest mała.

[ Dodano: 2018-06-21, 08:03 ]
Raz nawet targałem z nią statyw, ale to już nie ma nic wspólnego z wygodą ...
 
Zbyhó  Dołączył: 14 Cze 2015
Bardzo dziękuję za opinie. Prześpię się jeszcze z tematem i dam znać (ale to już chyba po urlopie - robię sobie dwa tygodnie bez kompa)

[ Dodano: 2018-07-09, 14:32 ]
Witam jeszcze raz. Zaryzykowałem i kupiłem. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. O coś takiego mi chodziło, zobaczymy jak si sprawi w dłuższym użytkowaniu. Jeszcze raz dzięki za opinie.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Ostatnio PD 13" przeszła chrzest w postaci solidnego deszczu, ulewy można powiedzieć. Musze powiedzieć że jestem zaskoczony, ponieważ nie oczekiwałem że tak dobrze sobie poradzi. Przemokła jedynie w okolicach zamka, ale w środku była sucha. Wyschnęła również dość szybko, tzn. przez noc i pół dnia.

My mimo asysty parasola byliśmy przemoczeni od stóp do głów.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
rysiekll napisał/a:
Jest jedna rzecz która mnie irytuje, niestety ... otóż w określonych położeniach podczas chodzenia torba skrzypi w miejscu gdzie jest "zawias"
Osoba z PD napisała post z taką treścią:
Cytat
There have been a small number of users complaining of a squeaking noise at the axial attachments, in our experience a small drop of Mineral oil or Olive oil or other similar lubricant around the axial connection solves the issue.

We would recommend avoiding lubricants such as WD40.


Jakiś czas temu pokuśtykałem więc do apteki i nabyłem ciekłą parafinę. Za pomocą strzykawki zaaplikowałem w niewielkich ilościach w miejsca połączenia paska z torbą.
Pomogło, od tamtej pory idąc nie skrzypię już jak roboty w "Żandarmie i kosmitach" ...

Aktualizując, torby używam w zasadzie codziennie.

Przemieszcza się w niej KP z 20-40 oraz 15 i 70. Od momentu kiedy 35 zastąpiło 20-40, ścianki musiały zostać przekonfigurowane i nie ma już miejsca na kolejne (poza wspomnianymi) obiektywy obok, choć lampa na stojąco jak najbardziej się mieści.
Nad ferajną można jeszcze niemało dołożyć. Na co dzień wędruje tam drugie śniadanie plus jabłko, jogurt, takie tam ... Zapewne można by przenosić Tamrona 70-200, ale osobiście tego nie robię z oczywistych względów. Duża woda owszem, obiektyw już nie ...
W miejscu na laptop i dokumenty zmieści się teczka na dokumenty A4. Nierzadko wędruje tam również Zenbook 14, ale wtedy nie ma mowy o komforcie jaki byłby przy plecaku lub dedykowanej na laptop torbie. No i jest to jednak 1,2kg więcej na ramieniu.

Poza codziennym użytkiem zawsze torba towarzyszy w różnych wypadach "miejskich". Uważam że jest w takim wypadku bardziej poręczna od plecaka. Jeżeli nie jest mocno dociążona to nie męczy i można nosić nawet cały dzień (w różnych konfiguracjach). Szeroki i w miarę przemyślany pasek ułatwia życie. Choć ma jeden feler, haczyk zapięcia czasem wyślizguje się ze szlufki i zdarzyło się że torba wylądowała na ziemi zaraz po "założeniu na ramię" ...

Po prawie 3 latach użytkowania nie widać śladów zużycia, choć gdybym się zaczął przyglądać to zapewne coś by się znalazło ...
Podsumowując, kupiłbym ponownie ...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
rysiekll napisał/a:
haczyk zapięcia czasem wyślizguje się ze szlufki i zdarzyło się że torba wylądowała na ziemi zaraz po "założeniu na ramię" ...

To nie jest feler. To jest powód wyeliminowania z użytkowania normalnego, a cóż dopiero gdy w środku taki majątek.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
rychu napisał/a:
To nie jest feler. To jest powód wyeliminowania z użytkowania normalnego, a cóż dopiero gdy w środku taki majątek.
nie dramatyzuj ;-)
Nie ma rzeczy doskonałych, z tym też można sobie poradzić ...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
można sobie poradzić ...

Oczywiście że tak. Sam tak robię, ale ze sprzętem za parę przysłowiowych złotych, a przedmiotowa do takowych nie należy.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ja zastanawiam się nad tą torbą
https://www.cyfrowe.pl/ap....html?pozostale
w której miałby być K-1 + 31/43/77 Ltd, lub K-1 +DFA 24-70
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
foto, sprawdzałeś ? To jest raczej mała torba.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
powalos, szukam głównie do K-1 + Limitedy i patrząc po wymiarach to powinno się zmieścić.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
foto, ja mam od kilku lat pierwszą wersję Think Tank Retrospective 5 Pine Stone i jestem mega zadowolony z tej torby.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach