Zbyhó  Dołączył: 14.06.2015
Torba peak design Cytuj
Witam
Zainspirowany tematem pasek do puszeczki gdzie chwalono paski peak design zastanawiam się nad zakupem torby na sprzęt tej firmy. Myślę o torbie peak design Messenger 13. Mimo trochę kosmicznej ceny mam ochotę zainwestować ale prosiłbym ewentualnych użytkowników o wrażenia , plusy/minusy. Miałem w rękach 15-kę i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie ale szukam czegoś ciut mniejszego na k-5 II z obiektywem sigma 17-50 i czasem do dwóch innych szkieł podobnej wielkości lub mniejszych, więcej sprzętu na raz z sobą nie noszę, czasem jeszcze k-5 II z sigmą 100-300 plus małe szkło i statyw.

Mertz  Dołączył: 24.04.2006
Nie wiem czy ktoś opisze Ci jakiekolwiek wrażenia, bo jeśli jeszcze mogę wyobrazić sobie "wyfikany" pasek za 150-200 PLN (bo dobrych pasków po prostu nie ma, jest za to mnóstwo kolorowego lub neoprenowego badziewia), tak torbę za 800-1000 PLN już mniej - toż to praktycznie 2x drożej niż Domke, swego czasu wyznacznik statusu. Do tego zestaw, o jakim piszesz, jest stosunkowo skromny i tym bardziej nie mogę znaleźć jakiegoś uzasadnienia, kiedy torba będzie niewiele tańsza niż korpus. Ale to moje zdanie - może Cię po prostu stać, może bierzesz na firmę (a wtedy stać cię jeszcze bardziej ;) - moim zdaniem to się po prostu "nie spina", nie nazwałbym też tego "inwestowaniem" - na torbach używanych jest olbrzymi spadek ceny.
Zerknij OLX - dla mnie to od dłuższego czasu alternatywa wobec Allegro (ale tutaj też). Sporo Lowepro (jak ktoś lubi), mniej - ale ciągle sporo - Crumplera (chociaż ostatnio nie za wiele). I nie dowierzaj zdjęciom, ukazującym, jakie te torby są ultrapakowne, że wszystko pod ręką, dwa ruchy i wszystko na miejscu. Nie, wg moich doświadczeń - na dłuższą metę sprawdzają się prostsze konstrukcje, sam obecnie ostałem się z ze starym Stealth Reporterem 200 i F-3X (+ jakiś plecak, też kupiony za grosze Crumpler). Ale to - znowu - moja opinia, chociaż o tyle zbieżna, że staram się nie zabierać więcej niż korpus + dwa szkła.

rysiekll  Dołączył: 10.05.2007
Mertz, odpiszę ... ale po południu ;-)

olejx  Dołączył: 25.09.2013
Mam 15 polecam noszę w niej zazwyczaj k1 z irixem 15mm plus dfa 24-70 albo k1 z sigma 35 1.4 i 77ltd plus 2 lampy. To co chcesz pomieścić w 13 czyli body plus 3 obiektywy napewno się zmieści ale czy będzie wygodnie i komfortowo...

Mam 13, normalnie nosi się w niej K-50+15+35+70 w takiej konfiguracji że w razie potrzeby dochodzi obok nich (na "stojąco") T70-200. Nad aparatem i maluchami zostaje miejsce na półlitrową butelkę wody i może jeszcze coś ... Ale nigdy torba nie była wypchana tak, żeby trzeba było zapinać na ostatnią lamelkę.
Telefon nosi się w wewnętrznej kieszeni z dostępem za pomocą górnego zamka, wygodne i bezpieczne dla telefonu. W kieszeni przedniej szpargały, ale nie jest ona demonem pojemności. Bez T70-200 wchodzą 2 butelki wody i jeszcze inne drobne, lub butelka i może zwinięta bluza ...

Generalnie jestem z torby zadowolony, na rowerze też z nią jeździłem (dodatkowy pasek). Klucze przypinam kotwiczką i do kieszeni bocznej, też dobrze pomyślane.
W kieszeni na laptop/tablet nosiłem to drugie wielkości 10 cali, większych nie miałem okazji.

Jest jedna rzecz która mnie irytuje, niestety ... otóż w określonych położeniach podczas chodzenia torba skrzypi w miejscu gdzie jest "zawias" :-/

[ Dodano: 2018-06-21, 07:59 ]
P.S. Podczas urlopu, mkiedy nie poruszamy się po dłuższych szlakach i górach wolę torbę, jest poręczniejsza. Na co dzień też daje radę. I wbrew pozorom nie jest mała.

[ Dodano: 2018-06-21, 08:03 ]
Raz nawet targałem z nią statyw, ale to już nie ma nic wspólnego z wygodą ...

Zbyhó  Dołączył: 14.06.2015
Bardzo dziękuję za opinie. Prześpię się jeszcze z tematem i dam znać (ale to już chyba po urlopie - robię sobie dwa tygodnie bez kompa)

[ Dodano: 2018-07-09, 14:32 ]
Witam jeszcze raz. Zaryzykowałem i kupiłem. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. O coś takiego mi chodziło, zobaczymy jak si sprawi w dłuższym użytkowaniu. Jeszcze raz dzięki za opinie.

Ostatnio PD 13" przeszła chrzest w postaci solidnego deszczu, ulewy można powiedzieć. Musze powiedzieć że jestem zaskoczony, ponieważ nie oczekiwałem że tak dobrze sobie poradzi. Przemokła jedynie w okolicach zamka, ale w środku była sucha. Wyschnęła również dość szybko, tzn. przez noc i pół dnia.

My mimo asysty parasola byliśmy przemoczeni od stóp do głów.

Skocz do: