rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Pentax 55 - 300 + K5II
Mam body K5II i związane z nim krótkie pytanie. Która wersja szkła pentaxa 55-300 z nim współpracuje?
Pentax smc DA 55-300mm f4-5.8 ED WR
Pentax HD DA 55-300 mm f/4.5-6.3 ED PLM WR RE
- tych już moje body nie obsłuży, dobrze piszę? Jeśli tak to, która możliwie najnowsza wersja będzie zgodna z K5II?
Dzięki za odpowiedź.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Re: Pentax 55 - 300 + K5II
Najnowsza wersja całkowicie zgodna z K5II to DA 55-300mm f4-5.8 ED WR. Starsza wersja, bez WR, nie ma uszczelek - optycznie to jest to samo.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
PLM nie obsłuży, wszystkie pozostałe tak.
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Czyli ten z górnego obrazka jest ok i można go podpiąć bez obaw?
Przy okazji spytam się jaka cena będzie fair w stosunku do jego jakości? Nówka to koszt 1350zł. Za pomoc będę wdzięczny.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
rmk, chcesz kupić czy sprzedać? Odwieczne prawo handlu mówi, że towar jest warty dokładnie tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Nie wiem gdzie tak dobrą cenę wynalazłeś za nówkę, ale uważam, że szkło mimo wielu swoich wad warte swej ceny. Miałem krótko ciągoty żeby je sprzedać, ale jeszcze raz to przemyślałem i... jednak nie.
Małe, lekkie, WR, świetna praca pod światło, bardzo fajna rozpiętość ogniskowych (zwłaszcza krótki koniec).
Poza tym: wolny i głośny AF, ciemne, słaba jakość na 300mm.
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Chcę kupić. Jeden z pierwszych linków z google pokazuje mi te szkło w tej cenie. Najchętniej wziąłbym używany ale nie widzę nigdzie WR. Używać będę tylko do krajobrazu i natury więc szybki AF nie jest priorytetem. Po taniości wziąłbym 70-210 ale był i się zmył ;)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Dzięki za pomoc. Będę szukał używki, jak nic się nie trafi to kupię nówkę. Temat do zamknięcia.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Eee tam zaraz do zamknięcia. Myślę, że wiele osób szuka czegoś o podobnych ogniskowych.
rmk, WR na pewno się przydaje, ale nie jest musowe. Wcześniejsze wersje (bez WR) mają ten sam układ optyczny, różnice są w uszczelkach i powłokach (SMC i HD). Najtańsza wersja DA L 55-300 miała plastikowy bagnet.
Jesteś z Poznania, jak chcesz pomacać szkło, sprawdzić w terenie to pisz n a PW.
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Używki, te wcześniejsze 55-300, chodzą po 700-900 zł w zależności od stanu. Tu mam nówkę za 1350zł, z uszczelnieniem. Nie jestem z tych co przesadnie dbają o sprzęt i zdarza mi się pstrykać w kiepskich warunkach więc WR by się przydało :) Najlepiej używka w dobrym stanie, zawsze to kilka stów taniej. Będę polował. Szkło z chęcią podepnę pod body i sprawdzę, jak będę miał coś wolnego to się odezwę, może uda się spotkać. Dzięki za inicjatywę :-)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Jeśli miałbym wybierać między używanym szkłem bez WR a nowym z WR i różnica byłaby rzędu 3 stów, to bym się nie zastanawiał, tylko kupił nowe :-)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Color, :-B za link 3

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach