Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
  DFA*50/1.4 - no to chyba macie :)
Właśnie mi Pentax Rumors napisał, że szkło się objawiło w Stanach za 1200 USD, z dostawami na lipiec. No chyba pogratulować wypada :-B :-B (ja właśnie spijam na tę okoliczność PilsToleta (by Manufaktura Piwna), gdzieś tam w hotelu na Śląsku.)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Piszą 20 lipca w Polsce. Cena konkret, na taką ogniskową to się nie porwę, fa 50/1.4 styknie. Czekam na 85/1.4, ale tu cena zapewne jeszcze wyższa
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Akurat sprzedam ze trzy obiektywy i może styknie :mrgreen:
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
wytłumaczycie początkującemu koledze, czym istotnym ten obiektyw będzie różnił się ok 1.4 55 SDM?
pomijając cenę oczywiście...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
PiotrK. napisał/a:
czym istotnym ten obiektyw będzie różnił się ok 1.4 55 SDM?

Wagą i prawdopodobnie szybkością. Czyli będzie cięższy i szybszy. Zwłaszcza rzucony w przepaść.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wagą :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Czyli będzie cięższy i szybszy. Zwłaszcza rzucony w przepaść.

Jakaś nowa fizyka.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Kurcze, ale co to będzie jeśli okaże się, że to najlepsza pięćdziesiątka, optyczne zwariują :-D
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
On (prawie) na pewno będzie ostrzejszy niż stare "50", z lepszą rozdzielczością obrazu, co powinno przełożyć się na lepsze wykorzystanie rozdzielczości chociażby matrycy w K-1. Ale cena jednak mocno problematyczna. Pisałem już jakiś czas temu, że wg mnie zamiennikiem starych, bez mała 30-letnich "50" nie powinna być gwiazdka, ale co ja tam se mogę.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
irek83 napisał/a:
Kurcze, ale co to będzie jeśli okaże się, że to najlepsza pięćdziesiątka

18-35 Sigmy też podobno jest cudem, a co chwilę ktoś się go pozbywa. Waga i rozmiar mają znaczenie.

Mertz napisał/a:
Pisałem już jakiś czas temu, że wg mnie zamiennikiem starych, bez mała 30-letnich "50" nie powinna być gwiazdka, ale co ja tam se mogę.

Wyciąganie kasy. Rezygnujemy z entry level i tanich szkieł, bo zarabiamy na K-1 i szklarni pod FuFu. Wg. mnie to podcinanie gałęzi na której się siedzi (kto nowy wejdzie od razu w system o którym nie ma bladego pojęcia?), ale ja się nie znam.

plwk napisał/a:
Jakaś nowa fizyka.

Cięższe łatwiej wyrzucić. Nad lekkim się człowiek zastanowi.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Cytat
18-35 Sigmy też podobno jest cudem, a co chwilę ktoś się go pozbywa. Waga i rozmiar mają znaczenie.

Pozbywają się jej nie dlatego że jest to kawał szkła, pozbywają się jej bo ma problemy z AF i jest kiepska pod światło.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Czekam na test ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
W kwestii formalnej - to jest fotomontaż, czy rzeczywiście DFA*50 będzie wielkości rury kanalizacyjnej?


źródło: Dpreview.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Michu, na PPD obmacywaliśmy to cudo i odpowiedź na twoje pytanie jest twierdząca. Tak, to kawał grubego zwierza.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Michu niestety to jest kawał bydlęcia. Nieznacznie mniejszy od 2,8/90 mm macro do 645
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mały, lekki, kompaktowy, poręczny obiektyw o standardowej ogniskowej z powalającą jakością obrazka. Cichy! Bezszelestny. Z niezawodnym układem ostrzenia. Tak szybki, jak operator aparatu.

Proszę państwa - przedstawiamy sprawdzoną, znakomitą pięćdziesiątkę: SMC 50/1.7.


Jedyna wada - brak uszczelek.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
tref napisał/a:
Proszę państwa - przedstawiamy sprawdzoną, znakomitą pięćdziesiątkę: SMC 50/1.7.

Jeszcze parę lat w kopalni na śląsku i sobie kupię, a kto bogatemu zabroni ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Z tej liczby soczewek można by ze trzy stałki zrobić. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach