greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Raczej kwestia body. Miałem tak kiedyś z CZJ Flektogonem 35/2,4 wkręcenym do starej już wtedy Praktiki LTL i prawie nowego Zenka TTL. Zgadnij z którym nie chciał ogniskować? :evilsmile:
 
Lejeń  Dołączył: 13 Kwi 2013
Z Zenkiem? :D No nic, nie jest to jakiś wielki problem dla mnie, ważne że w ogóle ostrzy do nieskończoności. Bałem się tylko że kupiłem jakąś dobrze zrobioną, acz wadliwą, podróbkę adaptera. ;) Może z innymi szkłami będzie ok
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Lejeń napisał/a:
Z Zenkiem? :-D

Z oboma :mrgreen: ale z Praktiką trochę mniej :-B
 
Vorn  Dołączył: 01 Lis 2015
Hallo

Niejasne.
Czy ten adapter oryginalny/firmowy ma klucz? Czy nie ma bo nie jest potrzebny?
V.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Oryginalny zawsze ma klucz. Pzdr.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
powalos napisał/a:
Oryginalny zawsze ma klucz

Oryginalne adaptery Pentaksa nigdy nie miały i nie mają klucza.
Adapter jest tak dobrze dopasowany, że klucz nie jest potrzebny.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Zdano, jesteś siur?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jestem pewien.
Ostatni kupowałem w zakupach grupowych, w komplecie nie ma klucza. Nie jest potrzebny.
Klucz jest potrzebny przy źle wykonanych adapterach bo są zbyt ciasno spasowane i bez klucza bardzo ciężko je wyjąć.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Przekonałeś mnie. Może to moje to nie oryginał w takim razie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zdano, ja też mam oryginał, zakupiony jakieś 10 lub więcej lat wstecz i w komplecie był klucz. Odblokowywał tę blaszkę aby można było wyjąć adapter z gniazda bagnetu. Pzdr.

 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
Mam dwa oryginalne, nowe i żaden nie ma klucza
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Mam instrukcje do oryginału i nie ma tam najmniejszej wzmianki o kluczyku. Ale faktem jest, że było kilka wersji tego adaptera i może któryś faktycznie był sprzedawany z kluczykiem.
 

Fotolatryk  Dołączył: 16 Kwi 2018
Podpowiecie mi jaką ogniskową ustawić w K-5 po podłączeniu obiektywu Helios 44/2 , 2/58 ? Czy to będzie 58 ? W K-5 ustawienie ogniskowej w aparacie nie jest w skokach co 1 tylko od najniższej co 2 , trochę wyżej co 5 i jeszcze dalej co 15.Pożyczyłem od kolegi Heliosa i chciałbym dzisiaj trochę popstrykać.

 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Daro666 napisał/a:
Podpowiecie mi jaką ogniskową ustawić w K-5 po podłączeniu obiektywu Helios 44/2 , 2/58 ? Czy to będzie 58 ? W K-5 ustawienie ogniskowej w aparacie nie jest w skokach co 1 tylko od najniższej co 2 , trochę wyżej co 5 i jeszcze dalej co 15.Pożyczyłem od kolegi Heliosa i chciałbym dzisiaj trochę popstrykać.

[url=https://images83.fotosik.pl/1082/8573e202c2814fa8gen.jpg]Obrazek[/URL]

Ustaw jakąś wartość bliżej 60. Jest to potrzebne tylko dla działania stabilizacji.
 

Fotolatryk  Dołączył: 16 Kwi 2018
Dziękuję.Ustawiłem na 55 ponieważ następny krok jest na 65.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Mam pytanie, dotyczy obiektywów M42. Czy warto dokupić do nich dandelion czyli wskaźnik ostrości, czy dandelion faktycznie pomaga w znalezieniu punktu ostrości. Pytam bo mam obiektywy manualne i może by dandelion ułatwił mi użytkowanie obiektywu ? Jakoś mało o tych dandelionach się pisze, to chyba mało pomagają.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda, ale dandelion do Pentax'a ? To chyba raczej w C....ie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W pentaksach działa ustawianie ostrości z obiektywami M42, bez żadnych dodatków. Oczywiście potrzebny adapter do przypięcia obiektywu.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
KasiaMagda, a nie wystarczyło by ostrzenie w trybie liveview?
I jeszcze ważne pytanie: czy rozmawiamy o Pentaksie? Bo pojęcie "dandelion" kojarzy mi się ze starymi obiektywami Nikona.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Kytutr napisał/a:
nie wystarczyło by ostrzenie w trybie liveview

Możesz mi wyjaśnić co to oznacza ?

Kytutr napisał/a:
czy rozmawiamy o Pentaksie

Tak, pytam czy do Pentaxa jest takie coś np. do obiektywu Samyang albo Jupiter.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach