dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
bakulik napisał/a:
Z tej liczby soczewek można by ze trzy stałki zrobić. ;-)
Z wagi też.
Trzy pełnoklatkowe Ltd.
I jeszcze zostanie. ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Liczba soczewek godna absurdzooma :roll:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref, czy to aby na pewno schemat optyki DA*50/1.4 ? Pytam, bo na stronie Dimitrov'a jest pokazany odmienny układ. Pzdr.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
http://kmp.pentaxians.eu/lenses/normal/powalos, nie ma tu D-FA* 50/1.4…
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
Proszę państwa - przedstawiamy sprawdzoną, znakomitą pięćdziesiątkę: SMC 50/1.7.

Bzdury gadasz Tref - i tyle.
bakulik napisał/a:
Z tej liczby soczewek można by ze trzy stałki zrobić.

:shock: :shock:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mertz, Tessary z pewnością. :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
bakulik napisał/a:
http://kmp.pentaxians.eu/lenses/normal/ – powalos, nie ma tu D-FA* 50/1.4…

No tak, rzeczywiście. Jest tylko DA* 50/.14
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Mój K-5IIs staje się coraz bardziej przestarzały :evil: Kolejny obiektyw którego mogę sobie wetknąć w dziurę w aparacie i cykać zdjęcia jak słoikiem. Czas zmienić aparat ale na co? K-3II ?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Idzi, ja mam K-3 i sobie spokojnie czekam na następce K-3II. Możemy poczekać razem ;-) Ja bym chciał, żeby ten następca dysponował taką matrycą jak w K-5II, ale 24 megapikselową. Takie skromne marzenie :-)
Jeśli doskwiera ci brak możliwości podpięcia nowych obiektywów, to trzeba zagryźć zęby i przeczekać.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
dysponował taką matrycą jak w K-5II, ale 24 megapikselową.
Ale to już masz - KP.
W kwestii możliwości podpinania nowych obiektywów - serio zamierzasz kupić tę "50"?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Michu napisał/a:
Ale to już masz - KP.
No ale na razie u mnie nic oprócz tego nie usprawiedliwia przesiadki na KP z K-3, która się jeszcze "moralnie nie zamortyzowała".
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Właściciele K-5II czekają, właściciele K-3 i K3II tez czekają... pomysł aby z KaPcia zrobić flagowca APS-C to sabotaż w czystej postaci :evilsmile:
Co do szkła - za te skromne 1200$ DFA*50 musi być tip-top, a nowy SDM powienien mieć wieczystą gwarancję...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
cube007 napisał/a:
Właściciele K-5II czekają,
Nic mi o tym nie wiadomo...
Nikt nie twierdzi, że KP ma być flagowcem. To po prostu aparat z najlepszą na runku matrycą APS. Osobiście - jak wspomniałem wyżej nie czekam na nową puszkę, bowiem Ricoh nie daje mi motywacji do zmian. Tytułowy standard wręcz zachęca do odkurzenia starych 50/1.7 tudzież Ltd 43.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Polska cena: 4999,- PLN. :roll:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kerebron napisał/a:
Polska cena: 4999,- PLN. :roll:

Gdy zobaczyłem tego kloca na ostatnim PPD, to się za głowę chwyciłem. Rozmiar zbliżony do 80/2.8 od P645. Wszystkie poprzednie 50-tki po FF to maleństwa przy tym kolosie. I nie przemawia do mnie, że takie zwiększenie gabarytów i wagi spowodowane jest wbudowanym napędem. Cena zaś to jakaś kpina :shock:
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Ważne aby w tabelkach i na wykresach wypadał lepiej od Sigmy Art. Z tego co widzę to jedyne wady to cena i rozmiar a to dla zarabiających na fotografii minusy do przełknięcia, amator pozostanie przy małych i lekkich pleśniakach.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
irek83 napisał/a:
dla zarabiających na fotografii minusy do przełknięcia

Whitesmoke`om to powiedz ;-)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
cube007 napisał/a:
Właściciele K-5II czekają, właściciele K-3 i K3II tez czekają... pomysł aby z KaPcia zrobić flagowca APS-C to sabotaż w czystej postaci :evilsmile:
Ja mam K-5IIs i też czekam. :evilsmile:
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Masa, cena, rozmiar że hej... Niech się dzielnie broni w testach i w działaniu.

kerad, od księcia na białym koniu wolę samuraja na ebayu ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach