arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
Wchodzisz w ustawienia przez INFO?
Bo jak w MENU - pierwsza pozycja: >>Opcje kart pamięci<< ustawisz >>RAW1 JPG2<<, to wchodząc do małego menu przez INFO, możliwość zmiany jest nieaktywna. .
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
arekzg, bingo. Rzeczywiście wybrałem opcję zapisu raw na 1, a jpg na drugą kartę pamięci. Wielkie dzięki! :-B :-B
 
chester  Dołączył: 01 Kwi 2010
espresso napisał/a:
lub innych do sprzętu nie zniechęcać


Na forum chyba warto dzielić się również negatywnymi uwagami, prawda? ;)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
chester, to był gryps :mrgreen:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
espresso napisał/a:
Prawda. Ale wyobraź sobie że kupiłeś sobie za uciułane drobne, obiektyw marzeń, sygnowany * (gwiazdką) a tu ktoś Ci napisze że jest be... bo mydło, bo aberacje, bo bliki, bo awaryjny SDM.
Espresso, fala zazdrości i hejtu może się odnosić praktycznie do wszystkiego, nie tylko do sprzętu fotograficznego. Wiesz ile ja się tego nasłuchałem na moją Škodę? Koledzy w pracy wypomnieli mi też opony Dębica Frigo 2 :-)
Z drugiej strony, jak się zaopatrzyłem w auto Made in Japan, to jest inna rozmowa: pełna akceptacja i poklepywanie po plecach, koledzy przy każdej okazji polewają cytrynówkę i jeżdżę na narty z fajnymi dziewczynami. Więc może jednak chodzi o to, jaki masz sprzęt ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
jedrus68, to nie jest tak jak z kobietami. ;-) Jeden system nie musi wykluczać drugiego. Może nawet zdarzyć się tak, że dojdzie do jakiejś formy kompatybilności, choćby częściowej. :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kurde, przypnialeś o mojej starej szczoteczce do zębów. Już tydzień jak mi się znudziła. Pude i kupie se nowo, a co. :roll:
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Jak komuś się znudził aparat to proponuję zacząć robić zdjęcia.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
pls2011 napisał/a:
Jak komuś się znudził aparat to proponuję zacząć robić zdjęcia.

Jak się znudził to lepiej sprzedać. Po co znowu się męczyć? :)
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Misztu napisał/a:
pls2011 napisał/a:
Jak komuś się znudził aparat to proponuję zacząć robić zdjęcia.

Jak się znudził to lepiej sprzedać. Po co znowu się męczyć? :)

To była propozycja.
No cóż. Niektórzy nigdy nie zrozumieją przeznaczenia aparatu fotograficznego.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
pls2011 napisał/a:
No cóż. Niektórzy nigdy nie zrozumieją przeznaczenia aparatu fotograficznego.


 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
No rynce opadajom :/
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Lepiej zrobić budzik.

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
albo lampkę
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Zanabyłem drogą kupna dwie karty Sandisk 90MB/s i spieszę donieść, że wzrost prędkości zapisu w K-3 na dwóch kartach jednocześnie jest porażający. Do tej pory zapis 6-7 RAWów trwał około 40 sekund a obecnie jest to około 10 sekund. Czas wymienić pozostałe karty na lepszy model :-P
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Badworm, który model dokładnie?
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
 

obrzydliwy  Dołączył: 24 Maj 2007
Pewni to nie jest dobre miejsce, ale co mi tam :)
zaczynam rozglądać się za zamiennikiem dla mojej k5 i utknąłem w martwym punkcie. W grę wchodzą k3 (lub k3II) albo hipsterki fuji xt2. Problem jest taki, że zdjęcia robię głównie swoim pociechom i zestaw k5 + 55* 1.4 ma problemy z szybkością i skutecznością ostrzenia...Jak trafi to bajka ale w 50 procentach nie trafia. Czy ktoś jest w stanie napisać mi czy K3 II ma dużo lepszy autofocus? Szybszy, celniejszy? Fuji kusi, rozmiarami i ładną szklarnią ze światłem 2.0 w rozsądnych cenach, ale pozbywanie się mojej gwiazdki jest bolesne :)
Dajcie mi jakąś radę bo z domu mnie wyganiają...Dodam, że w fuji stać mnie by było na razie tylko na body plus kit....2.8-4 ale zawsze kit....
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
obrzydliwy napisał/a:
zestaw k5 + 55* 1.4 ma problemy z szybkością i skutecznością ostrzenia

Zmiana body nie przyspieszy działania 55-ki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli masz 55/1.4 to musisz znaleźć posiadacza K-3 "Z wszędąt" i okolicy, aby przeprowadzić test praktyczny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach