Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ale co by nie mówić, odnoszę wrażenie, że - patrząc na komentarze pod informacjami o tym szkle na Optycznych - pewne wrażenie zrobił, bo i hejtu mało (a parę osób zawsze wręcz ocieka tam jadem), i zrozumienie pewne dla ceny jest.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Komentarze na brokatowo opatrznych... Czytanie ich jest bez sensu, pisanie tam to absurd, a sugerowanie się ich opinią to juz czysta loteria. Nie użyję słowa hazard, bo hazard daje radość, przynajmniej do pierwszego bankructwa.

Nowa 50 może być znakomita optycznie. Ale nie żebyś to faktu, ze jest duża, ciężka i droga. Skoro tego oczekują użytkownicy, to producent zaspokoił oczekiwania. Mniemam, ze takie potrzeby wyszly z badań na dużej próbie z globalnego rynku.

Jestem teraz w zbyt ciepłym do życia kraju na południu i noszę plecak sprzętu. Konkluzja jest taka, ze obiektywy powinny być małe, lekkie, jasne. Żar z nieba odwleka chęć zmiany szkła. Coś długiego kończy się na 70mm. Mogłem zabrać dwa małe obiektywy, bo tryb w jakim się poruszam wyklucza wszelkiego typu artyzm i sprowadza zdjęcia do pstryków krajobrazowych bez możliwości wybrania czasu i miejsca akcji. Didaskalia w postaci, milionów turystów wchodzących w kadr tylko utrudniają. Fotografia komórką jest wygodniejsza, a pamiątka będzie podobna.

Duża, ciężka pięćdziesiątka... Chyba do studia pod statyw. Wystarczy zoom 2.8 zamiast kloca 1.4.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Smartfon Pentax hmmm....
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Phontax. 8-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
Komentarze na brokatowo opatrznych... Czytanie ich jest bez sensu, pisanie tam to absurd, a sugerowanie się ich opinią to juz czysta loteria. Nie użyję słowa hazard, bo hazard daje radość, przynajmniej do pierwszego bankructwa.

A ja czytam komentarze na wielu portalach, praktycznie pod każdym interesującym mnie artykułem, wyłuskując to, co interesujące - wierz mi, sporo można z tego wywnioskować, nawet na Optycznych.

tref napisał/a:
Żar z nieba odwleka chęć zmiany szkła.

Ua-hahahahaha - i po co Ci to było? Moje pytanie w czasie bytności w takim miejscu było tylko jedno - jak oni zbudowali tam jakąkolwiek cywilizację? Ale powiem Ci, że w takich sytuacjach to właśnie GR-ka okazuje się Najlepszym Aparatem na Świecie....
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
tref napisał/a:
Jestem teraz w zbyt ciepłym do życia kraju na południu i noszę plecak sprzętu. Konkluzja jest taka, ze obiektywy powinny być małe, lekkie, jasne. Żar z nieba odwleka chęć zmiany szkła. Coś długiego kończy się na 70mm. Mogłem zabrać dwa małe obiektywy, bo tryb w jakim się poruszam wyklucza wszelkiego typu artyzm i sprowadza zdjęcia do pstryków krajobrazowych bez możliwości wybrania czasu i miejsca akcji. Didaskalia w postaci, milionów turystów wchodzących w kadr tylko utrudniają. Fotografia komórką jest wygodniejsza, a pamiątka będzie podobna.

Witaj w świecie fotografii trekingowej :mrgreen: To już wiesz dlaczego tak często są to bzdety. Ale jednak do focenia smyrfonem nigdy się nie poniżyłem :roll:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Hmm - jestem tylko w najniższym z Beskidów, ale upał też mam gratis (niestety). Za to spotkanie człowieka raczej prowokuje przyjazną rozmowę i moje K-33 nie przeszkadza... chociaż od kilku lat korci mnie też ów GR, ale nie mogę do niego dojrzeć, podobnie jak do smarka.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
irek83 napisał/a:
Ważne aby w tabelkach i na wykresach wypadał lepiej od Sigmy Art.

Mertz napisał/a:
odnoszę wrażenie, że - patrząc na komentarze pod informacjami o tym szkle na Optycznych - pewne wrażenie zrobił, bo i hejtu mało […] i zrozumienie pewne dla ceny jest

„Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić…”. :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
greentrek napisał/a:
Witaj w świecie fotografii trekingowej
Dlatego wolę zimne miejsca niż upalne :-D

Mertz napisał/a:
- i po co Ci to było?
wiesz, zmiana szkieł w 645 nie różni się zbytnio od zmiany w KP :-P

Czekam na opinię pierwszego użytkownika. Tylko jakoś nie wyobrażam sobie chodzenia z tym np. po mieście... Tzn. można, tylko po co.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
nikt nie ma prawa się przyczepić…”

Czego się czepiać? Po co? Można pooglądać przez szybkę monitora, po ochać i achać, po czym iść do sklepu pomacać misia może nie idealnego ale przytulaśnego co dla niektórych może być cenniejsze, , i bez zastawiania połowy majątku wziąć go do domu i urządzić leżanko w naszej ulubionej torbie pomiędzy innymi miśmi.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
takie może śmieszne pytanie początkującego: z czego zrobione są korpusy tych obiektywów? plasticzek czy metal?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
No to polska cena to 4999 zł ;-) w Japonii preorder już wyprzedany ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Za 4.999 zł to masz ponad 15 tysięcy lizaków Chupa-chups o smaku pizzy.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Albo tani samochód do intensywnej eksploatacji.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Nie lubię lizaków Chupa-chups o smaku pizzy.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nawet ich nie próbowałem i nie zamierzam. Chciałem tylko podkreślić, że są sensowniejsze możliwości wydania kwoty, za którą można by na Podlasiu zafundować sobie ponad roczne wakacje all inclusive.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
Tylko jakoś nie wyobrażam sobie chodzenia z tym np. po mieście... Tzn. można, tylko po co.

Michu napisał/a:
Chciałem tylko podkreślić, że są sensowniejsze możliwości wydania kwoty, za którą można by na Podlasiu zafundować sobie ponad roczne wakacje all inclusive.


...allle zarra, zarra - Michu, Tref - co się dzieje? Zwątpienie lekkie słyszę czy jak? :shock:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
"Lekkie" w przypadku tego szkła to niedoszacowanie ;-)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Wygląda mi na to że będą udane "zakupy grupowe" - jeśli pozwolą nam kupić to cacko... :-B
Może warto by zacząć je ciut wcześniej? Tak z miesiąc wcześniej? Zanim wszystko znowu podrożeje jak w ub. roku?
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
właśnie pojawiła się inf że jest obsuwa i nowy termin nie jest znany...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach