komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Google Camera Port - czyli coś dla pstrykających telefonami
Ktoś się postarał i zrobił działający bardzo dobrze port Google Camera. To chyba najlepszy (jeśli chodzi o jakość generowanych obrazków) program będący alternatywą dla "stockowych" dostarczanych z telefonami przez producentów. Oczywiście oprócz tych, co posiadają Google Pixel-e ;-) Póki co, jeszcze nie zapisuje zdjęć na karcie pamięci, ale już działa świetnie. I rzeczywiście robi bardzo dobre (jak na komórki) fotki. Warto spróbować.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jak znaleźć wersję, która będzie działała na moim telefonie?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Z Huawei P10 nie działa.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Niezła armia linków...
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Z LG G6 działają w zasadzie wszystkie wersje. Zresztą w aplikacji są często specjalne opcje "pod" ten telefon. Jest tam w sekcji pobierania lista sugerowanych wersji. Trzeba próbować. W każdym razie naprawdę efekty działania aplikacji są bardzo dobre. Dużo lepszej jakości kompresja JPG (RAW-y też produkuje, jeśli trzeba). No i nie ma tego strasznego efektu przeostrzania i obwódek wokół krawędzi.
 
Zbyma72age  Dołączył: 22 Kwi 2008
Gwiazdor napisał/a:
Jak znaleźć wersję, która będzie działała na moim telefonie?


Najpierw musimy zapoznać się z podstawowymi wymaganiami:
"Aparat Google z HDR+ działa ze smartfonami, które mają układ ISP Hexagon 680 albo nowszy. To oznacza, że program powinien działać z telefonami, które mają procesory Snapdragon 820, 821 lub 835.
A więc pamiętajmy, że aplikacja działa tylko na smartfonach mających procesory Snapdragon 820, 821 i 835. Z innymi nie jest kompatybilna. Przed instalacją nowej wersji trzeba także wyczyścić dane aplikacji, co można zrobić w ustawieniach. Dlatego instalacja tego programu zalecam tylko bardziej zaawansowanym użytkownikom Androida. Poza tym, trzeba mieć świadomość, że aplikacje z niezaufanych źródeł (spoza Sklepu Play) instalujemy na własną odpowiedzialność.
Niektóre z nich nie są łatwe do zainstalowania, wymaga przejścia przez TWRP, lub ROOT.

Tyle wstępu, sieć kipi od artykułów na ten temat jak zainstalować.
Program teoretycznie powinien być bezpieczny. Jeśli chcecie wypróbować Aparat Google z HDR+ z Pixeli na własnych telefonach, to udajcie się do źródła informacji (w j. angielskim), gdzie znajdziecie stosowne instrukcje i pliki do pobrania. Pamiętajcie jednak, że aplikacje z niezaufanych źródeł (spoza Sklepu Play) instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Cytat
Cytat
Pamiętajcie jednak, że aplikacje z niezaufanych źródeł (spoza Sklepu Play) instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność.
profilpw

To ważne. Ale akurat ta aplikacja jest raczej bezpieczna. Nie ma dziwnych wymagań (typu dostęp do książki adresowej, itp.), a Bitdefender też nie ma do niej zastrzeżeń. Szkoda tylko, że nie działa na każdym sprzęcie. Poza tym - naprawdę warto.
 

rafalf  Dołączył: 08 Cze 2007
Zbyma72age, nie wiesz przypadkiem jak się ma procesor HiSilicon Kirin 658, który jest w Huawwei P10 lite do tych snapdragonów, które wymieniłeś powyżej?
Próbowałem uruchomić kilka wersji aplikacji aparatu, ale każda zamykała się po sekundzie od uruchomienia. Na jednej z wersji widziałem nawet podgląd z aparatu, ale też sie zamykała.

Podepnę telefon pod adb i zczytam może logi, ale może wiesz czy istnieje wersja apki działająca z P10 lite?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
rafalf, sprawdziłem kilkanaście polecanych aplikacji na P10 i żadna nie była choć w niewielkiej części tak dobra jak ta, dostarczana z telefonem. Tutaj się bardzo postarali - pełny manual (jak potrzebny) i mobilny LR I nic więcej nie potrzeba ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Mediatek MT6750 pewnie się kwalifikuje?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mediatek to nie Snapdragon. Poszukaj swojego telefonu na liście https://www.celsoazevedo....e-camera/links/
 

rafalf  Dołączył: 08 Cze 2007
kojut, Mam akurat wersje P10 Lite, czyli z jednym aparatem - pewnie słabszym od pełnej P10tki. Na aplikacje aparatu nie narzekam, chciałem po prostu spróbować innej. Rzadko zdarza mi się robić zdjęcia telefonem - używam go raczej jako podręcznego foto-notatnika. Ostatnio jak się okazało że mi aku w aparacie padł w środku wycieczki rowerowej to próbowałem robić zdjęcia telefonem. W sumie nawet się pozytywnie zaskoczyłem mnogością ustawień aplikacji w "trybie profesjonalnym". Dlatego byłem ciekawy tej z tego wątku.
Dzięki za potwierdzenie braku działania tych aplikacji - nie będę tracił więcej czasu na testy ;)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
próbowałem ale xiaomi redmi 4x ciągle wyświetla ze jednak nie działa.
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
U mnie na LG G6 najlepiej działa chyba wersja Scrubber, to pod kątem rozpiętości tonalnej, nie przepala. Najlepszą jakość uzyskuję z wersji Arnova, ale tu już bywa różnie z HDR, doborem ekspozycji itp.
Generalnie przestałem używać fabrycznej aplikacji, bo wykończenie detali pozostawia wiele do życzenia.
 
Zbyma72age  Dołączył: 22 Kwi 2008
Rivelv napisał/a:
próbowałem ale xiaomi redmi 4x ciągle wyświetla ze jednak nie działa.


Mam Redmi 4x stosuję jedną z pierwszych kompilacji i działa poprawnie. Dla zainteresowanych mogą podać szczegóły.

Jednak preferuję Open Camera z m.in. pseudo HDR dla ruchomych obiektów - DRO; (HDR jest także i można stosować), tryb macro działa b.dobrze, ma również EXPO. Możliwość ustawienia wyświetlania poziomicy itd....
Następnym oprogramowaniem polecanym do stosowania jest A Better Camera.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Rozumiem, że z Samsungiem S5 nawet nie mam co próbować?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Zbyma72age napisał/a:
Rivelv napisał/a:
próbowałem ale xiaomi redmi 4x ciągle wyświetla ze jednak nie działa.


Mam Redmi 4x stosuję jedną z pierwszych kompilacji i działa poprawnie. Dla zainteresowanych mogą podać szczegóły.


chętnie posłucham. bo mój Xiaomi wykrzacza sie przy uruchamianiu aplikacji. chociaż chyba z ciekawosci
bo jednak telefonem to robie typowo dokumentalne zdjęcia - i podstawowa apka styka.

a takie ładne itp to już dźwigam te lustrzanke.
 
Zbyma72age  Dołączył: 22 Kwi 2008
[quote="Rivelv"]
Zbyma72age napisał/a:
[quote="Rivelv"telefonem to robie typowo dokumentalne zdjęcia - i podstawowa apka styka.

a takie ładne itp to już dźwigam te lustrzanke.


Jeśli tak jest to nie ma sensu bawić się z apk-ami co do których jest potrzebna podstawowa wiedza informatyka.
Osobiście pomimo ze mam zainstalowaną jedną z pierwszych kompilacji na Redmi 4x, to stosuję ją bardzo sporadycznie.
Zachęcam do zainstalowanie apk Open Camera.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Zbyma72age
przekonałeś mnie do uspokojenia się
Open Camera jakoś mnie nie przekonuje
ale dzisiaj poczytałem o "Moment" - niestety jak się okazuje jest wersja tylko płatna - a ja nie lubie tak kota w worku - a rawy z komórki trochę kuszą -
ktoś ma jakieś doświadczenia? z tym programem?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach