Pentax DA 50mm f/1.8 czy F 50mm F1.7
Pentax DA 50mm f/1.8
36% Complete
8 (36%)
Pentax F 50mm F1.7
63% Complete
14 (63%)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Onego czasu, doświadczony fotograf kupował korpus pod obiektyw, dziś wszystko stoi głowie :-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
espresso napisał/a:
wypuszcza takie coś jak

espresso, tzn. jakie coś? Wypuszcza tani, lekki, b. dobry optycznie obiektyw dla amatora za niewielkie pieniążki. Nie wszyscy potrzebują limitedów i super jasnych ciężkich kobył aby robić zdjęcia.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Espresso chodzi chyba bardziej o to, że F/FA50/1.7 był bardzo dobrym (by nie powiedzieć genialnym) tanim, lekkim, wybitnym optycznie obiektywem.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Tak, ale był... wycofany z produkcji w 91/04 w sklepach pozostaje tylko FA 1.4 dużo droższy, ale czy lepszy? A amatorzy ( zwykli pstrykacze czasami zwani płaczkami ) chcą jasnej pięćdziesiątki i niskiej ceny, dostają ją w plastikowej obudowie, cieszą się i robią zdjęcia :) Czy to błąd "P"?
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Michu napisał/a:
F/FA50/1.7 był bardzo dobrym (by nie powiedzieć genialnym) tanim, lekkim, wybitnym optycznie obiektywem.


Z pięćdziesiątek i tak najlepszym optycznie szkłem chyba jest FA 50/2,8 Macro, mimo, iż jest nieco ciemniejszy od wymienionych. I to właśnie ta, starsza wersja, nie DA.
Tyle, że urodą to on nie grzeszy :roll:
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
espresso napisał/a:
okropnie wierci, niczym celma. Do tego raczej niezbyt żwawo.


Widać zawsze można być malkontentem. Co mnie wiertarka obchodzi? Do teatru z tym nie chadzam i nikogo nie płoszę. Pisałem o optyce. A jak chcesz mieć kółka w tle, to Soligorem wal w to tło. Wiadomo którym.
Idealne rzeczy istnieją chyba jedynie w marzeniach. I w pięćdziesiątkach pentakasa też ich nie znajdziesz, lecz wśród nich optycznie niewątpliwie przoduje właśnie ten obiektyw. Tyle i tylko tyle.
Mnie interesuje jakość obrazka, a nie decybele czy milisekundy. Sprzętowe wyścigi mogą jedynie doprowadzić do ciężkiej frustracji z bankructwem w tle.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Cytat
Gdyby jeszcze "odświeżyli" czyli np. o okrągła przysłona, modną nazwę powłok (HD albo kukunamuniu) albo cichy napęd...

to kosztowałby trzy razy tyle co plasticzak, zauważ, że tanio w "P" już było. DA 35, 50 są adresowane do amatorów, którzy chcą ładnego obrazka, nie zarabiają na fotografii, mają inne wydatki :mrgreen: dla wymagających będzie niedługo coś innego ;)
Wietnam? Zwróć uwagę ile osób robi nimi naprawdę fajne zdjęcia. :)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
espresso napisał/a:
powinni dalej ciągnąć projekt 50/1,7

Chyba księgowi nie dali...
Za to mamy DFA*50/1,4 ... za jedyne 5k. K- jak ... księgowy? :evil:
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
albo kwa mać
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
espresso napisał/a:
dlatego powinni dalej ciągnąć projekt 50/1,7 ... powstały by jeszcze fajniejsze zdjęcia.
Ps.
Mój kolega tworzy cuda kitem...

No właśnie, kitem... DA50/1.8 w rewelacyjnym stanie kosztował mnie 360zł. Zamiast biedzić się nad zdobyciem kasy na lepszą pięćdziesiątkę - kupiłem za 60zł blendę. Lepiej mi zrobi niż upgrade szkła.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach