KasiaMagda
[Usunięty]
Dżupiter czyli Jupiter9 85 f2.

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda, podawaj jeszcze przy jakich wartościach przysłony wykonujesz fotki "dżupiterem". Mnie najbardziej podoba się drugie z dwóch pierwszych. To z bąbelkami. Pzdr.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Helios 44M-4, F2.8
 
KasiaMagda
[Usunięty]
powalos napisał/a:
To z bąbelkami


Dzięk.! Nareszcie mam swoje bąbelki :-)

Z tą przysłoną, to nie potrafię się na razie wyznać, bo nie mam parametrów na obiektywie. Kręcę kółkiem i nawet nie wiem czy jest przysłona otwarta czy zamknięta, dopiero patrzę na ekran czy jest ciemniej czy jaśnie i po tym poznaję.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda, to obiektyw z przysłoną preselekcyjną. Pierwszym pierścieniem od przedniej soczewki (tym z cyferkami), ustawiasz wartość przysłony (na wprost czerwonego punktu), przy której chcesz fotografować. Następnym wąskim pierścieniem możesz otworzyć przysłonę do maksymalnej wielkości, ustawić ostrość i przed wykonaniem fotki, jednym ruchem domknąć ją do ustawionej przez Ciebie wartości, nie patrząc na skalę wartości przysłon. Nie jest to najlepiej rozwiązane pod względem ergonomii. Trzeba uważać aby nie poruszyć pierścienia ostrości, bo są te dwa pierścienie bardzo blisko siebie. Pzdr.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
powalos, dzięki bardzo za wyjaśnienie :-B
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
da35ltd, f2.8
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Modyfikowany Helios 44, F/2





 
KasiaMagda
[Usunięty]
rysiekll, mr.ra66it, piękności :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentax F 70-200/4-5.6 przy 100mm i F5.6
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Jupiter9 85 przy f2.
 

Pinus_  Dołączył: 08 Lut 2009
FA 50/1,7 @ 1,7
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Jupiter9 85 przy f2,8, a za niedługo będę miała Heliosa tralala.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Tokina AT-X 20-35mm PRO F2.8, 35mm @ 2.8
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Ricoh Rikenon 50mm/F2 @F2
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Lydith, albo inaczej Pentacon 30 3.5, przysłona o ile pamiętam 4
niedoceniany i przez to niedrogi obiektyw preselekcyjny
IMGP8143 by Piotr Kaczecki, on Flickr
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ten obiektyw ma wyjątkowo duże winietowanie szczególnie na pełnej klatce i w większości motywów to przeszkadza. Meyer szybko wprowadził doskonalszą konstrukcję 2,8/29 mm, a Lidyth przeszedł do "niższej" półki z Domiplanem (ten ma też piękny bokeh)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
na APS-C winietowanie nie rzuca się w oczy, natomiast obiektyw oferuje więcej niż przyzwoitą rozdzielczość, sporą głębię ostrości, małą odległość przedmiotową i w ogóle fajny obrazek; do tego niewielkie rozmiary i ciężar; minus to oczywiście maksymalny otwór, który jednak jest w pełni użyteczny
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008

Lidyth 3,5/30 f4.5 Skusiło mnie wyskoczyć do ogródka. Bez podkręcania - tylko wyrównane kontrasty.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Jam też z rana skoczyłem do ogródka.
Chinon 50/1,7 @2:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach