ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
idzi, bardzo przyjemna galeria. Tak jak wspomniałem już wcześniej ładne, naturalne kadry. Zastrzeżenia mogę mieć jedynie do światełka na niektórych pracach. Poza tym jest bardzo dobrze. Proponuję założyć swój wątek na forum (masz się czym pochwalić). ;-)
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
1.

2.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
duzyalf, warto by doświetlić i odszumić. :roll:
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
No to kolejna próba. Tym razem w użyciu była blenda, więc myślę, że jest w miarę ok doświetlone, choć brzegi motylka mi się przepaliły :roll:
1.

2.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Dużo lepiej (fajna zbiorówka). Jednak odszumianie wskazane (matryca także nie grzeszy czystością). ;-)
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Są jakieś dedykowane programy do odszumiania? Nie chcę tracić szczegółowości zdjęcia (które i tak nie kłuje ostrością),a w LR usuwanie szumów moim zdaniem nienaturalnie wygładza fotkę. Chyba że po prostu źle to robię...
Próbowałem przedmuchać matrycę gruszką i nic z tego, chyba nadaje się już do czyszczenia na mokro.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
duzyalf napisał/a:
w LR usuwanie szumów moim zdaniem nienaturalnie wygładza fotkę

Tam jest trochę parametrów do poustawiania.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Najlepiej paprochy stempelkiem w sofcie usnąć. Co do odszumiania, faktycznie trzeba uważać aby nie przesadzić (niestety coś za coś, osobiście wolę gorszy detal niż szumy wielkości grochu). Do odszumiania proponuję program Neat Image, co prawda bezpłatna wersja demo ma pewne ograniczenia, ale nie stanowią one przeszkody w uzyskaniu gotowych fotografii. ;-)
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Już powoli robi się spam z mojej strony, ale obecnie mam trochę czasu a i pogoda dopisuje to co mam siedzieć w domu ;-) . Staram się poprawiać błędy, które mi słusznie wskazujecie i mam nadzieję, że jest lepiej. Zatem wrzucam kolejne fotki w ogień krytyki ;-)
1.
2.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
duzyalf napisał/a:
Już powoli robi się spam z mojej strony,
Flood ewentualnie. Spam to niechciane, niezamawiane treści, a Twoje pasują do wątku ;)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
duzyalf, jak tam spam, wrzucaj następne (ewentualnie aby nie mieć wyrzutów sumienia załóż swój wątek). Jest coraz lepiej, tak trzymaj. ;-)
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
To teraz kolej na mój spam: strzępotek ruczajnik, K-50 + Tamron 90mm. Focone jak zwykle koło południa :roll:

Coenonympha pamphilus by Damian Zieliński, on Flickr
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
zidam, nie widać specjalnie, że koło południa. Tło się ładnie wygładziło. Podoba się!
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Dzięki! Akurat wtedy były lekkie chmurki i światło nie było tak ostre. A Ty w swoim wątku odstawiasz dobrą robotę :-B
PS Sprawdź maila ;-)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
[img][/img]
DFA 100mm f5,6

[ Dodano: 2018-08-24, 23:07 ]
[img][/img]

[ Dodano: 2018-08-25, 21:47 ]
[img][/img]
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
K-1 + D-FA 24-70
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Irek83, ktoś w ogóle zbiera w Irlandii grzyby? Bo ta kurka aż się o to prosi.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Kytutr, kurde, ja nie jestem przekonany na 100% że to kurka. Nie zbierałem więc, może powinienem bo było ich więcej :-/
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Kytutr,
to raczej nie jest kurka, kurki w ogóle nie sa atakowane przez larwy owadów i bardzo rzadko przez ślimaki, natomiast na tym egzemplarzu widać jakieś ślady konsumpcji...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kolor tego grzybka też bardziej wskazuje na lisówkę pomarańczową.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach