galex  Dołączył: 02 Cze 2006
[k-30] Ułamany ząbek
Kiedy wkładałem koszyk z akumulatorami, ułamał mi się ten ząbek (zatrzask) mocujący.

I niestety, aparat nie 'odpala" :evil: . Próbowałem wsadzić jednogroszówkę, by dopchnąć akumulatory, ale nic to nie dało.

Co ciekawe, z dedykowanym akumulatorem aparat działa (choć nie mam pewności, czy w każdej pozycji).

Nie chciałbym ryzykować problemów z selenoidem (łudzę się, że przy używaniu akumulatorków w koszyku nie występuje) i obawiam się problemów z pojemnością długo nieużywanego aku, chciałbym to jakoś naprawić...

Da się?
 
slawekc76  Dołączył: 15 Lis 2013
Mi też się ułamał ale aparat działa bez problemu z koszyczkiem czy też z oryg.aku.
 

ringo13  Dołączył: 25 Lut 2013
U mnie bez ząbka działa już pół roku i nic nie wskazuje żeby był tam jakiś styk elektryczny
 
juzer  Dołączył: 10 Kwi 2016
Re: [k-30] Ułamany ząbek
galex napisał/a:
Nie chciałbym ryzykować problemów z selenoidem...
Teoria spiskowa występowania zależności pomiędzy rodzajem źródła zasilania, a częstotliwością awarii jest mocno naciągana i niepoparta dowodami naukowymi.
galex napisał/a:
Da się?
Było o tym w jakimś wątku.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
slawekc76, ringo13, UFF, macie rację - to zbieg okoliczności.

Ułamał się ząbek, a koszyczek nie działał, bo akurat 'wygła' się jedna z blaszek.

Jest OK
:-)
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Mi się wczoraj wyłamał ten "ząbek" w K-50. Jak palcem dociskam to ok, ale jak zamykam klapkę to sprężyna odbija i brak zasilenia (używam koszyczka, bo akumulator gdzieś znikł). Chwilowo podłożyłem kawałem papieru i działa, ale obawiam się, że tylko czekać jak i zatrzask od klapki pójdzie :( Ile taka naprawa może kosztować w serwisie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach