ravers_19  Dołączył: 22 Sty 2018
Niestety nie, mam tylko k-r.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
21 osób z forum przyznaje się do Częstochowy. Może uda się z kimś umówić na sprawdzenie.
 
ravers_19  Dołączył: 22 Sty 2018
Zrobiłem jeszcze reset do ustawień fabrycznych. Lampa ożyła w trybie M. Strzela teraz jak najęta i w czasie :D Nie wiem co się stało... Szkoda tylko, że nie mam jak wypróbować w klimacie urodzin/imprezy :) Teraz faktycznie, wasze wszystkie rady co do ustawień t, f, iso + kalulator mocy zdają egzamin. Pytanie, czemu nie działała tak od nowości...Jutro sprawdzę jaki w niej soft siedzi i czy nie ma jakiegoś nowego.

[ Dodano: 2018-07-31, 08:27 ]
No więc soft mam 16.10, obecny to 16.15. Dziś zrobię update. Zauważyłem, że po wyłączeniu/włączeniu lampy, tryb M znów nie działa. Szperałem, szperałem i wyszperałem. Lampa posiada kilka opcji synchronizacji off (wnioskuję że to synch z aparat), SP, SP1, SP2 - inne lapmy, wyzwalacze. Po przywróceniu ustawień fabrycznych, domyślna jest wartość off. Nie wiem czemu ale ona nie działa. Trzeba przejść na któryś z innych trybów (SP, albo SP1 albo SP2) a potem znów wrócić do off i zapisać. Po takiej konfoguracji lampa zaczyna działać poprawnie. Wnioskuję, że to wina softu. Zobaczymy czy aktualizacja coś pomoże.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
ravers_19, sądzę, że jednak masz coś źle poustawiane w lampie. Instrukcję przeczytałeś ? Próbowałeś ustawiać różne parametry zgodnie z opisami ? Być może masz tak poustawiane, ze ona pracuje jako slave, lub coś innego. Nie sądzę aby Twój przypadek był spowodowany softem. Bardziej podejrzewam brak zapoznania się z instrukcją obsługi lampy. Pozdrawiam i powodzenia życzę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ravers_19 napisał/a:
Wnioskuję, że to wina softu.

Pomoże zapoznanie się z instrukcją obsługi lampy.
 
ravers_19  Dołączył: 22 Sty 2018
powalos napisał/a:
ravers_19, sądzę, że jednak masz coś źle poustawiane w lampie. Instrukcję przeczytałeś ? Próbowałeś ustawiać różne parametry zgodnie z opisami ? Być może masz tak poustawiane, ze ona pracuje jako slave, lub coś innego. Nie sądzę aby Twój przypadek był spowodowany softem. Bardziej podejrzewam brak zapoznania się z instrukcją obsługi lampy. Pozdrawiam i powodzenia życzę.


Instrukcję akurat przeczytałem kilka razy. Po każdym włączeniu lampy, mam aktywny tryb M. Trigger mode jest ustawiony na off. W takim przypadku lampa nie błyska. Wystarczy Trigger mode zmienić na SP albo S1 albo S2 zatwerdzić a potem wrócić do Off i zatwierdzić. Po takiej operacji lampa błyska za każdym razem w trybie M.

No chyba, że faktycznie źle rozumiem instrukcję obsługi....

Dziwi mnie to, że jeżeli po włączeniu jest OFF (Set-top), to lampa powinna błyskać. Przejście na inny tryb i powrót znów do OFF (Set-top), żeby działała wydaje mi się zbędny... No ale być może tak ma być...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rozumiem, że używasz lampę poza body, ze sterowanie bezprzewodowym.
Ponieważ, jak napisałeś, kilka razy przeczytałeś instrukcję, na pewno doczytałeś się, że jedynym słusznym, dla wyzwalania pentaksem lampy w trybie manualnym, jest tryb S2, wyzwalający lampę na drugi błysk.

 
ravers_19  Dołączył: 22 Sty 2018
Używam lampę na body. Po każdym wyłączeniu i włączeniu lampy muszę zrobić przejście z Off (Set-top) na SP albo S1 albo S2 (tryb slave unit) , zapisać a potem wrócić do Off (Set-top) i zapisać, żeby lampa błyskała w trybie M. Bez tego przejścia ni ho ho. Dziwi mnie to bo skoro po włączeniu jest Off(Set-top) to powinno to działać od razu, bez jakiś dziwacznych przejść na slave a potem znów na Set-top.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Skoro lampa jest na body, zgodnie z instrukcją, powinny być dostępne jedynie tryby TTL/M/MULTI. Wygląda na to, że masz włączone sterowanie bezprzewodowe, które powinno być wyłączone.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W sieci jest instrukcja po polsku.
Cytat
Przyciskając przycisk [MODE] można wybrać tryb pracy: TTL/Mmanual/Multi. Przytrzymując przycisk [ZOOM], można wybrać tryb wyzwalania, a następnie przycisk [MODE] by wybrać tryb SLAVE (Sc, Sn, S1 lub S2).

Cytat
MODE – w trybie wyzwalania z sanek aparatu przycisk pozwala przełączać między trybem TTL/M/MULTI; w trybie wyzwalania bezprzewodowego przycisk pozwala zmienić sposób wyzwalania na kolejno tryb SC, Sn, S1 lub S2.
 
ravers_19  Dołączył: 22 Sty 2018
No to znów pojawia się zagadka...

Czemu jestem w stanie wybrać tryb PTTL-M-MULTI (krótkie wciśnięcie przycisku MODE) oraz trybu synchronizacji Off, SP, S1, S2 (długie wciśniecie przycisku MODE) w przypadku kiedy lampa jest wpięta w sanki body.

Instrukcja (angielska) nic nie mówi o jakichlokwiek przeszkodach.

Cytat
Przytrzymując przycisk [ZOOM], można wybrać tryb wyzwalania,

Porównując do opisu w instrukcji angielskiej, nie sądzę. Przyciśnięcie przycisku ZOOM pozwala na dobranie błysku do ogniskowej (jeżeli dobrze to tłumaczę). Przytrzymanie dłuższe pozwala na wejście w opcje zaawansowane.

Dziś po pracy zrobię update softu i dalej będę próbował zrozumieć czemu tak jest a nie inaczej:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach