galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Jakaranda napisał/a:
galex Jakim obiektywem?


DA 35, 2.4

KasiaMagda napisał/a:
galex, podoba się, pokaż jeszcze tego 10 letniego dziadka tz. aeropress - ciekawa jestem Twojej kompozycji z nim :-)


Może, jak przejdą upały, coś wymyślę ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
galex - dzięki. Akurat chodzi mi po głowie 35mm.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Macie jakieś spostrzeżenia dotyczące Fellow Prismo? Sporo kawy idzie ;)
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Doza 20 g robi swoje.

Właśnie popijam ostanie ły(cz)ki z filiżanki.

Dla mnie to jeden z lepszych budżetowych wynalazków (w tej kategorii nie do pobicia jest oczywiście phin, za kilkanaście zł). Kawa jest bardzo esencjonalna, wręcz gęsta ('syropowata').

Fellow jest dość łaskawy, jeśli chodzi o kawę.
Czasem nawet wychodzi krema.

Spokojnie można robić amecicano, rozcieńczając napar wodą (jeśli dla kogoś jest 'za mocny").

Jak pisał matb, czasami trudna jest rozdzielić fellowa od aero - teraz skręcam dość lekko i jest OK.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Chyba trzeba mocno przeciskać aby uzyskać niby cremę (szybko znika) ale tak aby nie wygiąć sitka. Koledze to się udalo ;)
Spróbuję założyć jeszcze filtr papierowy bo sporo osadu ( nie odsiewam bo mi się nie chce) Bardzo gęsta (35ml z 20 g ziarenek) odrobinę dolewam wody, ale nie robię americano - wyszła jakaś lurowata :)
Próbowaliście z chłodniejszą wodą? 96 to sporo.
Jak za 7 dych fajne :)

[ Dodano: 2018-08-10, 19:41 ]
*96 to temperatura wody, żeby nie było :-P
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
KasiaMagda napisał/a:
pokaż jeszcze tego 10 letniego dziadka tz. aeropress - ciekawa jestem Twojej kompozycji z nim :-)


1.



2.

 
KasiaMagda
[Usunięty]
galex, fajnie wyszło :-) Czyli aeropres był na początku przeźroczysty, chyba wolę ten brązowy.

Pękł mi mój ulubiony kubek, miał z 8 lat ale tylko w nim piłam kawę. Kupiłam nowy ale, to nie to samo, kawa ma inny smak. Muszę kupić następny i chyba powinien mieć cienkie ścianki (nie wiem jak, to inaczej napisać).
W czym pijecie kawulkę ? Filiżanki odpadają chyba, że takie duże.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ja piłem kiedyś z niebieskiej filiżance z ikei a teraz przerzuciłem się na filiżankę kryształową kupioną na ostatnim PPD.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
E tam, jak kawa to tylko z filiżanki, tak po męsku:




;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
galex napisał/a:
kawa to tylko z filiżanki

A, może jednak tak.




Ikea ma dobre kubki i filiżanki do kawy, też mam zieloną tylko za mała dla mnie, coś czuję, że skończy się na Ikei jak zwykle :)

 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Do większych ilości kawki mogą być też szklaneczki z podwójnym dnem :)
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Masz na myśli większe ilości irish coffee? :-P
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Znam też wersję, do której nie potrzeba kawy...
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Kerebron, PK, :evilsmile:
A z fellow wychodzi fajne lungo 20/80 :)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Wracając do tematu nalewania do kawiarki gorącej wody, potwierdzam, że przy kuchni ceramicznej ma to sens. Ostatnio z okazji wyjazdu wakacyjnego miałem przyjemność przez kilka dni korzystać ze swojej kawiarki na ceramicznej i doprowadzenie wody do wrzenia trwało wieki, więc szybko przeszedłem na nalewanie gorącej wody. U siebie na indukcji tego problemu nie mam - kawę mam szybciej po nalaniu zimnej wody, niż na tamtej ceramicznej po nalaniu gorącej. Kiedyś miałem kuchnię gazową i odnoszę wrażenie, że też było szybciej.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
PiotrR, z ciekawości porównałem trzy kawki - Gwatemalę la Providencia, Dijmahh i tanią MK Cafe Premium z Lidla, w kawiarce ( zwykla bialetti express) i strzykawce z fellow prismo. Spróbuj jak masz możliwość. :)

[ Dodano: 2018-08-27, 21:19 ]
z obu ok. 40ml. naparu
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Fellow Prismo, dobre wiadomości:
1) Odkręciłem :evilsmile: Tak jakoś bezproblemowo całkiem poszło... :roll:
2) JEST CREMA!!! Serio! Jak mi się znowu uda i nie zapomnę, to zrobię zdjęcie ;-)
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
;-) . Na przyszłość delikatniej zakręcaj.
Crema trwała? U mnie, jeśli już jest, to krótko.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
wydaje mi się, że crema zależy od kawy, nie wszystkie "nadają" się do Fellow prismo - jako espresso, fajnie, że można dalej eksperymentować ;) a koreks czyli cafflano potaniał, dzisiaj darmowa wysyłka w kofidesku.
Używacie dodatkowo filtra papierowego do FP?

 
KasiaMagda
[Usunięty]
A, mi się marzy ubijacz do mleka, będzie crema i kawa macziato. :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach