Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
O-GPS1 czemu tak drogo ?
Ostatnio zainteresował mnie temat astrofotografii.
Zastawiałem się czy nie dokupić do swojego K-70 modułu O-GPS1 Pentaxa.
Kiedy jednak zobaczyłem jego cenę to mi zapał przeszedł 249 euro w sklepie Pentaxa w Niemczech ?
1073 zł za moduł GPS ? przecież to jakiś absurd !
Ja wiem , że jeśli chodzi o te moduły to Pentax nie ma konkurencji ale żeby aż tak jechać po bandzie z ceną ? To już chyba lepiej wymienić korpus na wyższy niż dodatkowo kupować ten moduł ?!
249 euro za sam moduł GPS to gruba przesada!
Na dziś powinni wypuścić ulepszoną wersję O-GPS2 z Glonass ale w cenie maks. 50 euro ?!
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Przy takiej cenie to chyba warto dołożyć i kupić głowicę Sky-Watcher Star Adventurer: http://skywatcher.com/product/star-adventurer/
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja myślałem , że raczej amatorsko zrobię kilka fotek bez większych inwestycji ?

Jednak cena tego akcesorium od Pentaxa jest bardziej "kosmiczna" niż to co uwiecznić na zdjęciach ? :evilsmile:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dlatego pojawił się korpus z wbudowanym modułem - księgowi policzyli, co się firmie opłaca.
Gripy to też kawałek plastiku i kosztują dużo za dużo. Ale jeśli się sprzedają, bo są na to chętni...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Tylko Ci księgowi za słabi są w obliczeniach bo w ten sposób sprzedaż nawet w Niemczech będzie szczątkowa !?
Lepiej zrobić coś w realnej cenie i sprzedać tego tysiące niż wycenić kosmicznie takie coś co ceną przekracza cenę smartfona, który ma dużo więcej elektroniki w środku nie mówiąc o ekranie którego koszt jest pewnie dużo większy od modułu GPS ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Markus, piszesz o kurczącym się rynku DSLR (również z powodu ekspansji coraz lepszych fotograficznie smartfonów) więc obawiam się, że nie masz racji.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jak się coś słabo sprzedaje normalną reakcją rynkową jest obniżka ceny a nie windowanie jej do poziomu ceny dobrego smartfona ? lub 1/3 ceny nowego korpusu DSLR ?
Poza tym te akcesorium powinno ulec liftingowi i powinna być wypuszczona jego nowa wersja o rozszerzonych możliwościach a nie ciągle jest to samo w kosmicznej cenie ?
Prędzej zmienię korpus na coś nowszego niż dokupię moduł GPS za ponad 1000 zł ? :evil:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy znacie koszty wyprodukowania oprzyrządowania, niezbędnego do wykonania tych drobnych plasticzków składających się na obudowę?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
1000 $ drukarka 3D kupiona w Chinach ? ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No raczej nie.
Prędkość, jakość - to mi przychodzi od razu na myśl.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przyjąłem to jako żart.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jak dla mnie to obudowa mogłaby być w kształcie pudełka zapałek jeśli to obniża cenę ? :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Same wkładki kształtujące formy wtryskowej, to ułamek jej ceny i przy podobnej wielkości, kształt elementu wpływa na cenę w sposób znikomy.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
To może wytłumacz nam skąd się bierze cena 249 euro za to proste akcesorium ? ;-)
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Swoją drogą, tu z okazji premiery RiddlerPL pisze
Cytat
Zobaczmy ile sobie będą za to cenić. jeżeli c/a 1000 pln to spoko

Jak to ceny przez tych kilka lat się zmieniły.
A tak szczerze, to za te 200, max 300zł sam bym może kupił, żeby geotagować zdjęcia, ale 1000 to już zdecydowanie przesada, a osobno logowanie trasy w smartfonie i potem sklejanie tego to za dużo zabawy nie wspominając o tym,że zwykle bym zapomniał, a jak już bym pamiętał, to by mi bateria padła w telefonie w połowie wycieczki.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Markus napisał/a:
Jak się coś słabo sprzedaje normalną reakcją rynkową jest obniżka ceny a nie windowanie jej
Wrong. Absurdalna psychologia tłumu, wyższa cena często kojarzy się z wyjątkowością i prestiżem. Na niektórych ponoć działa.

matkus napisał/a:
to by mi bateria padła w telefonie w połowie wycieczki
W moim Lumiksie tak jest, odpalam trackowanie co minutę w aplikacji Panasonica. Według statystyk Androida oraz mojego odczucia, ma to niewielki wpływ na akumulator. Fakt, trzeba pamiętać (zdarza mi się zapomnieć) oraz sama aplikacja czasem coś nie halo, ale generalnie działa.

W tym przypadku obstawiam po prostu brak konkurencji w temacie. Zawsze pozostaje Ci reverse engineering i zbudowanie swojego odbiornika GPS.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Marooned napisał/a:
Na niektórych ponoć działa.

Bez gwiazdy nie ma jazdy - jak mawiają Trzej Królowie. A co do tematu - w Nikonie takie ustrojstwo kosztuje podobną kwotę, więc dlaczego Pentax miałby być gorszy, czyli tańszy?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Markus napisał/a:

Prędzej zmienię korpus na coś nowszego niż dokupię moduł GPS za ponad 1000 zł ? :evil:
wlasnie wytłumaczyłeś sobie dlaczego to akcesorium tyle kosztuje.

Ono jest na rynku, żebyś nie mówił, ze Ci czegoś brakuje. A nowe korpusy z wbudowanym gps mają się sprzedawać, wiec... Producent przekonuje Cię, ze akcesorium za 1/3 nowej puszki skłoni Cię do tej puszki. Ładne prawda? I proste. I nawet sam to wydedukowałeś, znaczy działa.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Jest drogo, bo konkurencja też jest droga: głowica ze śledzeniem to przynajmniej takie same pieniądze, funkcjonalność wyższa, ale waga też zauważalnie większa (kiedyś oglądałem taką ponad trzy kilogramy). Proste rejestratory gps są tanie, synchronizacja zdjęć ze śladem to moment, ale to kolejne dodatkowe urządzenie (jeżdżę z garminem, trochę droższym od zwykłego rejestrayora, ale używam go głównie jako nawigacji i licznika).
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
plwk napisał/a:
Same wkładki kształtujące formy wtryskowej, to ułamek jej ceny i przy podobnej wielkości, kształt elementu wpływa na cenę w sposób znikomy.
Nieprawda. Głównie kształt i wielkość wpływa na koszt formy. Sam korpus kupujesz z katalogu, za to jeśli kształt jest trudny do wykonania to koszty rosną. Do tego jeśli wymagasz idealnej jakości powierzchni i powtarzalności wymiarowej koszty rosną.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach