Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Marek napisał/a:
I zmienią nazwę na ToChina.


I ChinTax :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fenol napisał/a:
Jakieś taki dziwne plotki są, jakoby Ricoh miał kupić Tokinę

Czyżby pojawienie się w planach 70-200/4 nasunęło takie przypuszczenia? To ja proszę jeszcze o 17-35/4 :-D
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Ostatnio najświeższe ploteczki serwują na dprewiev, kto zna angielski, niech zajrzy ;-) Człowiek rzekomo z wnętrza firmy, czy jakoś z nią powiązany (nick "asahi man") wrzuca sporo informacji w tych wątkach:

https://www.dpreview.com/.../4257704?page=6

https://www.dpreview.com/forums/thread/4258672

tutaj wrzucił zdjęcie porównujące wygląd starego i nowego napędu SDM:

https://www.dpreview.com/...0837495?image=0

w tym ich wątku o nowej 50-tce pisał o współpracy z Tokiną: 11-18mm to patent Tokiny, a 50mm f/1.4 Pentaxa. I jak rozumiem doszło do wymiany projektów czy licencji. A kto dla kogo będzie je produkował, to nie wspomniał.

Z kolei gdzieś tu:

https://www.dpreview.com/.../4258672?page=4

napisał:
Cytat
The new roadmaps are very investing ,so Ricoh have absolutely a strategy for and with Pentax I think Also a strategy for some old * lenses of the APS-C line.Some will get new motor drives..

Jeśli to prawda, to moje prośby i błagania zostały wysłuchane :mrgreen: Proszę teraz o nowy napęd w DA 300mm i zaczynam odkładać na niego pieniądze. Albo nerkę ;-)

Edycja: pisał też o planach wypuszczenia GRIII we wrześniu (2019?) ale gdzieś link mi się zapodział... I te zmiany silników AF w starych obiektywach też anonsował na wrzesień.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
zidam napisał/a:
pisał też o ....
A pisał tam coś o następcy K-3II? :?:
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Z tego co pamiętam, to w innym miejscu pisał, że jego następca jest obecnie projektowany. Pierwotnie chcieli go zastąpić KP, ale rzekomo po premierze tegoż doszli do wniosku że to jednak zły pomysł ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
ZbyszekB napisał/a:
zidam napisał/a:
pisał też o ....
A pisał tam coś o następcy K-3II? :?:
Pisał ze będzie... na pewno nie w tym roku :-(
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
cube007 napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
zidam napisał/a:
pisał też o ....
A pisał tam coś o następcy K-3II? :?:
Pisał ze będzie... na pewno nie w tym roku :-(

Pasi :!: Do tego czasu chyba zdążę się naumieć focić K-5 :-P Aha, i jeszcze odkuć się trzeba :roll:
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012

:mrgreen:
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Wygląda to na jakiś błąd, szczególnie, że wersja z obiektywem jest w tej samej cenie, i to obiektywem 14-24, który nie istnieje, a wersja silver jest po 7500$. Zresztą, wszystko już znikło ze sklepu.

Po za tym nie sądzę, żeby zamontowali 50MP, bo nikt takich matryc nie robi, a P sam nie zacznie raczej produkować matryc. A reszta specyfikacji wygląda jak K3/K3II.

Ale nie miał bym nic przeciwko następcy K3 II. Dajcie mi coś z matrycą z KP + większy bufor + 2 sloty SD + GPS i biorę, choćbym miał kredyt brać.
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Na pentaxforums ukazał się wywiad, czy raczej jego omówienie z władzami Ricoha. Szału nie ma, niestety...

https://www.pentaxforums....with-ricoh.html

Krótkie streszczenie: nie ma ani słowa o następcy K-3II, w 2019 możemy się spodziewać premiery D FA* 85mm F1.4, DA* 11-18mm F2.8 i D FA 70-200mm F4. Nie planują nowych obiektywów dla 645, "monitorują rynek" MF, jak już dojdą do jakichś wniosków to będą rozwijać albo średnioformatowe lustrzanki, albo średnioformatowe bezlusterkowce... Wierzą, że w bagnecie K będzie jeszcze długo miejsce na klasyczne lustrzanki (wygląda, że w 645 chyba tak pewni nie są...), "monitorują rynek" bezlusterkowców i nie wykluczają w przyszłości wejścia na niego. Jest dość dziwny fragment, o tym, że obserwują zachowania użytkowników i ich oczekiwania, będą na podstawie tego podejmować decyzje o formacie (APS-C/FF/645) i formie (lustro/bezlustro) przyszłych produktów. Nie będzie na razie stabilizacji matrycy w wideo, bo mają kłopoty techniczne. Na pytanie o odświeżenie obiektywów z wiertarkowym AF odpowiedzieli: "to interesująca sugestia. Jednak nie ma takich planów" :-/ A w związku z obchodami 100-lecia marki możemy się spodziewać "work shops, tutorials, product announcements, and social media content". Czy to te same "announcements", co na początku wywiadu (3 obiektywy) to już nie wspomnieli, ale pewnie tak.

I to tyle... BARDZO liczyłem na jakieś info o następcy K-3II, ale się nie doczekałem... :-(

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Będzie co ma być, a forum i tak przetrwa.
.
.
.
Pędzę założyć w "Szybkich pytaniach" - "Jakie patyczki do uszu dla amatora?" :mrgreen:
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Ryszard napisał/a:
Będzie co ma być

Prawda, w sumie bardziej mam żal do siebie, niż do Ricoha. Jestem teraz zawalony robotą, a codziennie w trakcie Photokiny węszę za newsami jak pies myśliwski i nic nie znajduję... Ma człowiek głupią nadzieję i się łudzi. Będzie co ma być, jak jakiś sprzęt opracują, to wtedy to ogłoszą - i tyle. Chyba to zdanie sobie wydrukuję i powieszę nad łóżkiem :-P

Dopisek: pytali ich o obiektywy z wiertarkowym AF, a plotka o odświeżeniu dotyczyła tych ze starym SDM... Hmm, czyżby znowu:
Cytat
Ma człowiek głupią nadzieję i się łudzi
:mrgreen:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
zidam napisał/a:
nie ma ani słowa o następcy K-3II
zidam napisał/a:
BARDZO liczyłem na jakieś info o następcy K-3II, ale się nie doczekałem... :-(
Też na to liczyłem. :-? Ale już podjąłem decyzję że czekam najpóźniej do marca 2019r. i gdy faktycznie nie będzie następcy K-3II to kupię K-1II. Nie potrzebuję FF ale chciałbym kupić nowszy korpus.

zidam napisał/a:
DA* 11-18mm F2.8
Tylko po jakiego "grzyba" ten obiektyw skoro nie będzie następcy K-3II? :roll:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
zidam napisał/a:
DA* 11-18mm F2.8

Tylko po jakiego "grzyba" ten obiektyw

No chyba tylko po to, byśmy mogli rozwodzić się nad jego ceną z kosmosu :evilsmile:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
ZbyszekB i rychu a ja czekam na DA* 11-18 do mojego K-5IIs , nie zawsze mi się chce na wietrze zmieniać DFA 24-70 na Irixa15 z K-1 a tak będę miał dwa body w plecaku i bez zmiany szkieł ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zidam napisał/a:
I to tyle... BARDZO liczyłem na jakieś info o następcy K-3II, ale się nie doczekałem...
ze tak powtórzę swój post z wątku obok: skąd zdziwienie, ze nie będzie w tym roku premier skoro wiemy o tym od kilku miesięcy?

Szanowni państwo, zamiast wylewać żale może jednak warto trochę w tej społeczności uczestniczyć realnie, wówczas mniej będziecie mieli zaskoczeń :-P
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
ZbyszekB napisał/a:
czekam najpóźniej do marca 2019r. i gdy faktycznie nie będzie następcy K-3II to kupię K-1II. Nie potrzebuję FF ale chciałbym kupić nowszy korpus.

A dlaczego nie KP? Jeśli mogę zapytać ;-) Masz już jakieś pełnoklatkowe szkła, czy w takim wypadku będziesz inwestował od zera w obiektywy D-FA? Bo kupowanie K-1, żeby używać szkieł do APS-C wydaje mi się dość egzotycznym pomysłem ;-) Dla mnie niestety FF to zbyt droga zabawa, szczególnie jeśli idzie o szkła... Dlatego o ile nie pojawi się następca K-3II, to pewnie w końcu kiedyś kupię tego nieszczęsnego KP, przynajmniej na szkła nie będę musiał nic wydawać na dzień dobry. Albo po prostu zajadę na śmierć K-50 i wtedy zdecyduję.
foto napisał/a:
a ja czekam na DA* 11-18 do mojego K-5IIs

Jeśli bagnet będzie najnowszym KAF4 (a tego nie wiemy) to na K-5IIs obiektyw będzie niezbyt użyteczny - zawsze będzie na pełnej dziurze... K-5 i jego odmiany nie obsługują elektroniki tego bagnetu.
tref napisał/a:
Szanowni państwo, zamiast wylewać żale może jednak warto trochę w tej społeczności uczestniczyć realnie, wówczas mniej będziecie mieli zaskoczeń :-P

Nie obraź się, ale troszkę trąci to sekciarstwem... Nie każdy ma czas i możliwości, żeby wybrać się na PPD i posłuchać przedstawicieli Ricoha. Bo domyślam się, że do tego pijesz. A po drugie, jakby nie patrzeć, to chodzi o prywatną firmę i jej produkty i o zadowolenie klientów. A nie o społeczność. Marketing i polityka informacyjna Ricoha są beznadziejne, a jeśli mam rację z PPD, to Twoja wypowiedź tylko to potwierdza. Jak działa dzielenie na wtajemniczonych i niewiedzących widać na pentaxforums i dpreview. Ricoh mógł ogłosić publicznie, że w 2018 nowego aparatu APS-C nie wypuszczą, ale zrobią to za rok czy dwa - nie zrobił tego, więc mają ciągły sh*tstorm i wielostronicowe połajanki na anglojęzycznych forach. Świetna promocja marki.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
zidam była wcześniej informacją, że z K-5 będzie działał ;-)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
espresso, :mrgreen:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
zidam napisał/a:
A dlaczego nie KP? Jeśli mogę zapytać ;-) Masz już jakieś pełnoklatkowe szkła, czy w takim wypadku będziesz inwestował od zera w obiektywy D-FA?
Dla mnie KP się nie nadaje do długich szkieł - źle mi się go trzyma no i cała ergonomia generalnie jest znacznie gorsza. Gorzej jest też z operowaniem wszelkimi pokrętłami i przyciskami. Szkieł pełnoklatkowych mam kilka i to te dla mnie najważniejsze czyli D-FA MACRO 100/2.8 D-FA 150-450 i DA* 300/4 (kryje pełną klatkę!). W dodatku, moim całkowicie subiektywnym zdaniem, ergonomia K-1II jest lepsza nawet niż K-5IIs więc nie będę się pchał w KP.

zidam napisał/a:
Bo kupowanie K-1, żeby używać szkieł do APS-C wydaje mi się dość egzotycznym pomysłem ;-)
Też tak myślałem zwłaszcza że mam 10-17, 16-85 i DA 50/1.8. Miałem ostatnio okazję poużywać nieco K-1II i wyszło że z obiektywami APS-C uzyskujemy obrazek o rozdzielczości 15Mpix czyli jest to prawie to samo co w K-5IIs. A więc na razie nic praktycznie nie tracę a za jakiś cza może dokupię coś szerokiego na FF. :-P


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach