majkim84  Dołączyła: 22 Sty 2010
  [obiektyw] Problem ze zdjęciem obiektywu. K-r i SIGMA 17-50m
Cześć wszystkim,
mam taki nietypowy problem ni emoge zdjąć obiektywu SIGMA 17-50mm F/2.8 HSM z aparatu K-r. Naciskam przycisk zwolnienia, reaguje jak zawsze z takim samym oporem, a obiektyw ani drgnie. Róże kombinacje włączony wyłączony AF w body i obiektywie. Czy ktoś miał podobny przypadek ?

Obiektyw jest jeszcze na gwarancji, zastanawiam się co może być winowajcą z tej pary, jeśli obiektyw to czy mogę liczyć, że sigma jakoś zdejmie mi ten obiektyw. Czekam na odpowiedź serwisu pentax (narazie oficjalnego), dam znać co ustaliłam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Winne jest prawie na pewno body. Wygląda jakby wciśnięcie przycisku nie powodowało schowania trzpienia blokady. Trzeba próbować mocować się tylko z nim. Najlepiej przełącznik AF na pozycję M, wcisnąć przycisk blokady i poruszać obiektywem w obie strony.
 

majkim84  Dołączyła: 22 Sty 2010
Dzięki za odpowiedź, próbowałam na wszystkie sposoby, ani drgnie, AF on/of w body, w aparacie. Po weekendzie majowym wyśle do opto-techniki. Uzyskałam info ze wycena bezpłatna, zatem tylko koszt kuriera.
 
tab.mobile  Dołączył: 06 Sty 2012
Witam.
W weekend mój K-r zrobił taki sam numer :-( i rozglądam się za serwisem. Bardzo kosztownie zakończyła się dla Ciebie ta "impreza" i czy to faktycznie był problem z body?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach