lupaszko  Dołączył: 26 Gru 2010
Pentax K 20 D
Czy warto kupić Pentax K 20 D jeżeli do tej pory miałem K 100 D Super
I jak była by cena żeby nie przepocić .
Dzięki za info
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Trafiła Ci się jakaś okazja? To już trochę dinozaur jest ;-)

[ Dodano: 2018-09-04, 21:25 ]
lupaszko napisał/a:
żeby nie przepocić
Ma uszczelnienia. Wytrzyma ;-)
 
lupaszko  Dołączył: 26 Gru 2010
Nie trafiła żadna okazja Padła K 100 szukam czegoś w zastępstwie niedrogiego
:cry:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z niedrogich bym poszukał K-x.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Tak się składa, że mam obydwa: K20D i K-x. Ta sama generacja, rok różnicy w wejściu na rynek, mają nawet podobne linie obudowy - ale to dwa różne światy.
K20D duży, solidny, bardzo wygodny i z dobrym wizjerem. Ma porządną mikroregulację AF. Przyjemnie wziąć tę cegłę do ręki i podnieść do oka. Dla sprzęciarzy ;-)
K-x malutki, amatorski, od razu czuć inną klasę sprzętu. Mikroregulacja ukryta w menu serwisowym. Wygrywa za to matrycą. I to zdecydowanie, praktycznie bez walki. Dla szumofobów ;-)
W sumie, jak nie masz parcia na jakość wykonania, rozbudowane menu i przepinanie wielu obiektywów - to K-x wyjdzie taniej i poczujesz rakietowe przyspieszenie w kwestii jakości zdjęć. K20D jest fajny, ale droższy i potrzebuje dobrego światła.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ja do tej pory wspominam K200D bardzo dobrze - choć mi go skradli :(
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
K20d jest wykonany jak czołg miło go wspominam z ISO nie poszalejesz ale ze zdjęć będziesz ;-) zadowolony.
 
lupaszko  Dołączył: 26 Gru 2010
Czyli lepszy byłby K-20 D
Rzeczywiście są tak poważne różnice w szumie wyżej wymienionego w stosunku do K-x

[ Dodano: 2018-09-05, 10:07 ]
A może ma ktoś na zbyciu K-20 D nie zajechanego
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
lupaszko napisał/a:
A może ma ktoś na zbyciu K-20 D nie zajechanego

To już lepiej K-7, ta sama matryca, ale reszta lepsza. Z uwagi na matrycę chodzą tanio.

Zerknąłem na ceny na znanym portalu aukcyjnym.
K 20 D około 500, K-x około 500 natomiast K-7 około 900.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
lupaszko, K20D nie dość, że szumi przynajmniej o 1 działkę ISO wcześniej, to jeszcze szumi brzydko, na kolorowo. Używam go do ISO1600, czasem 2000, wyżej to już w desperacji :-) Kaiksowi można zapiąć 4000 i się nie martwić. Kolory są na swoim miejscu.
To nie jest tak, że K20D do niczego się nie nadaje, bynajmniej - ale różnicę widać na pierwszy rzut oka.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ewentualnie można poszukać zmodyfikowanej wersji K-x czyli K-r. Też można wyhaczyć za przyzwoita cenę.
Podstawowe różnice mamy tu https://cameradecision.com/compare/Pentax-K-r-vs-Pentax-K-x po przewinięciu strony na sam dół. Pzdr.
 
lupaszko  Dołączył: 26 Gru 2010
Dzięki wybieram K-20 D
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
lupaszko, rozejrzyj się za K-5. Chodzą poniżej 1000 zł, a epoka do przodu w porównaniu do K20D.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
lupaszko już chyba kupił, bo zakłada nowe wątki ;-)
Koledzy dobrze doradzają, strona producenta - tam warto zacząć. A przed aktualizacją FW sprawdź, czy w ogóle jest potrzebna. Może wystarczy mu przywrócenie nastaw fabrycznych?
No i witaj w klubie! ;-)
 
lupaszko  Dołączył: 26 Gru 2010
Ma wersję oprogramowania 1.01 ma sens wgrywać nową
Znam się na tym jak na pilotowaniu MIG-a
Kupiłem chodziło o coś niedrogiego nie będzie szkoda jak uszkodzę -lubię eksploracje opuszczonych miejsc
a z tego co czytałem jest wytrzymały no i ma gony wyświetlacz przy K-100 D bardzo był jak dla mnie przydatny
Pozdrawiam :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Lupaszko, weźże proszę zadbaj o ortografię i interpunkcję w swoich postach. Bardzo źle (przynajmniej mi) się to czyta. Nie bądź leniuszkiem.
 
lupaszko  Dołączył: 26 Gru 2010
Nie jestem leniuszkiem .
Staram się ale mam taką przypadłość :-(
 
KasiaMagda
[Usunięty]
lupaszko napisał/a:
mam taką przypadłość

lupaszko, nie przejmuj się, ja też mam taką przypadłość i nie raz już byłam "pod ścianą", także nie zniechęcaj się ;-)
Z drugiej strony musimy dbać o nasz język ojczysty i dobrze, że komuś na tym zależy.
Pozdrawiam.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
To znaczy nie wiecie gdzie na klawiaturze jest przecinek i kropka?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach